Як перестати лінуватися? Короткий рецепт підвищення продуктивності

Бувають дні, коли у вас взагалі немає бажання щось робити. Ви відкладаєте все на потім і занурюєтеся у солодку лінь. Знайома ситуація?

Такі відчуття трапляються час від часу практично у кожного. І у цьому немає нічого поганого. Але якщо ви помітили, що таких «лінивих днів» більшає, потрібно щось з цим робити.

Як побороти лінь?

Усе, що ми робимо протягом дня, впливає на все наше життя. Хоча є багато причин, які б повинні спонукати вас до дій, але все одно вам важко розпочати працювати? Наші поради обов’язково допоможуть! Ось декілька кроків, які зроблять вас більш продуктивними.

Встановлення жорстких часових рамок для виконання конкретного завдання

Виділіть годину або 40 хвилин, щоб виконати одне завдання. Завдяки чіткому часовому проміжку ви мобілізуєтесь і підготуєте свій мозок до розв’язання певної проблеми. Відкладіть телефон, вимкніть будь-які повідомлення, соціальні мережі, вас не повинно нічого відволікати. Присвятіть ці 40 або 60 хвилин виключно одному завданню.

Створіть свій план дня

Запишіть на аркуші паперу чи блокноті  усі питання, які потрібно вирішити сьогодні, після виконання - викреслюйте їх. Не думайте про те, скільки ще попереду у вас справ. Зосередьтесь в конкретний час лише на одному пункті, зробивши який, ви перейдете до виконання наступного. Іноді, на жаль, доводиться змушувати себе щось виконувати. Однак, зробивши перший крок, «надихнувшись» успішним результатом уже зробленого, до наступних завдань у вас вже буде набагато більше бажання та зацікавленості. Пам’ятайте, потрібно лише розпочати.

Подбайте про хорошу компанію

Працювати на самоті у багатьох випадках може бути дуже важко, оскільки у вас немає людини, з якою ви можете мотивувати одне одного та ділитися думками. Контакт з людьми, які наполегливо працюють, змушує більше зосереджуватись на своїх обов’язках і допомагає забути про відволікаючі фактори. Поряд з такими колегами і ви будете не лінуватися, а діяти.

Будьте обережні до сказаних вами слів

Замініть вираз "я повинен" на "я хочу". Ви ж знаєте, що позитивне мислення притягує позитивні дії. Чим більше ви думаєте про те, чого хочете, візуалізуєте власні успіхи, продумуєте шляхи їх досягнення, тим легше буде потім втілити це на практиці.

Рухайтеся

Фізичні навантаження, навіть незначні (не потрібно бігати по 25 кілометрів чи тягати залізо у тренажерному залі),  зумовлюють виділення ендорфінів, гормонів щастя. А тоді ви будете мати кращий настрій, відчуватимете енергію та бажання діяти. Годинна прогулянка парком,  їзда на велосипеді, заняття з йоги чи пілатесу проженуть сонливість, втому і лінь. Невеликі тренування середньої інтенсивності покращують психічний та фізичний стан.

Почніть з найскладніших завдань

Найчастіше ви відкладаєте важливі справи, які вимагають багато енергії, зосередженості і здаються складними у виконанні на потім. Це невірний підхід. Беріться за важкі завдання в першу чергу, поки ваша голова ще «свіжа», ви не втомлені й активні. Це гарантуватиме, що ці проблеми ви розв’яжете успішно і досить швидко. І як ми вже згадували вище, тільки ви починаєте їх робити, вони вам здаватимуться не такими й складними. Потім переходьте до простіших завдань, які не потребують максимальної уваги, віддачі і надто багато часу.

Радуйте і нагороджуйте себе

Хто не любить подарунки і приємних сюрпризів? Якщо вам вдалося зробити відмінно одну справу вчасно та приділити їй 100 відсотків своєї уваги, проявіть вдячність - зробіть щось хороше для себе. Приготуйте смачну, гарну їжу, випийте ароматного чаю або какао, послухайте музику, купіть собі приємну дрібничку, яка вас порадує (букет квітів, тістечко чи улюблені фрукти, новий блокнот або парфуми). Поруч з обов’язками завжди повинно бути і задоволення. Намагайтеся підтримувати такий баланс.

Продуктивність проти лінощів

Повірте у свої сили і не здавайтеся! Подумайте лише, які приємні відчуття вас чекають, коли закінчите певну справу. Навчіться радіти власним успіхам і пишатися собою, якщо ви справилися із запланованими завданнями.  Пам’ятайте, що саме зараз, кожну хвилину свого життя ви творите своє майбутнє. Відкладання завдань на потім матиме неприємні наслідки. Щоб уникнути цього, спробуйте прислухатися до наших порад.