Метод «шматочків салямі» у боротьбі з прокрастинацією

Зазвичай ви відкладаєте на потім, коли повинні зробити щось дуже важливе. Ви розумієте, що вам потрібно виконати багато роботи, не знаєте, з чого почати, тому відкладаєте справи. Раптово виявляється, що залишилося два дні до кінця терміну здачі, і ви покривається холодним потом. Можливо, ви і встигнете зробити завдання, але чи буде це добре виконаною роботою?

Якщо вас чекає великий проект, варто використовувати методи, які допоможуть в боротьбі з прокрастинацією. Метод «скибочок салямі» - один із способів систематичної роботи. У чому ж його суть?

Прокрастинація

Метод «скибочок салямі» є хорошим способом боротьби з прокрастинацією, тобто звичкою відкладати все на потім.

Якщо ви знаєте, що ця проблема стосується вас, необхідно її вирішувати. Є багато спсобів для цього. Одним з них є метод «скибочок салямі». Що приховує за собою ця кулінарна назва? Як використовувати такий метод?

З'їсти одразу цілу палку ковбаси салямі, звичайно, не реально. А ось порізати її на тонкі скибочки буде правильним рішенням. Тоді пережовувати вже не складно. Коли шматочки занадто товсті, в кінцевому підсумку їх необхідно буде додатково розрізати, це може зайняти багато часу. Тому краще відразу нарізати ковбасу тонкими скибочками.

А тепер замінимо салямі на ваші завдання, які слід виконати. Скибочки ковбаси - це елементи завдання. Вирішувати окремо кожну частину буде набагато легше, ніж братися за завдання цілком.

Як це працює?

  • Напишіть на аркуші паперу завдання, яке потрібно вирішити. Вам вона здається складним і багатоетапним.
  • Наступним кроком є нарізка - ви повинні виписати етапи, які необхідно виконати як частини великого завдання.
  • Ви робите крок за кроком, мова йде не про те, щоб спочатку виписати, що є найважливішим. Порядок хронологічний.
  • Ви не переходите до наступного етапу, не виконавши попереднє.

Приклад

Анну запросили написати відгук в популярному блозі експерта. Матеріал повинен бути великим, в ньому також необхідно визначити ключове слово і прикріпити відповідні фотографії. Як можуть виглядати «шматочки салямі» у цьому випадку?

  1. вказати тему статті;
  2. провести дослідження в інтернеті;
  3. зайнятися пошуком матеріалу для написання роботи;
  4. ознайомитися з джерелами;
  5. написати план статті;
  6. встановити ключове слово;
  7. дати назву і на основі плану скласти підзаголовки;
  8. написати вступ;
  9. написати першу частину;
  10. написати другу частину;
  11. написати третю частину;
  12. написати закінчення;
  13. створити перелік джерел;
  14. пошукати фотографії;
  15. додати фотографії;
  16. описати фотографії;
  17. прочитати статтю ще раз і виправити помилки.
  18. вислати статтю автору блогу.

Вирішення і викреслення цих невеликих завдань буде мотивувати вас на продовження роботи. Можливо, одного разу ви зможете виконати відразу кілька пунктів. Завдяки цьому можна відчути, що тягар великого завдання вже набагато менший. Також може виявитися, що «шматочки салямі» досить апетитні і «їсти» їх досить приємно. Це робить вас менш напруженими і таким чином легше працювати.

Спробуйте використовувати метод «скибочок салямі», особливо якщо у вас є проблеми з прокрастинацією. Це може бути дуже ефективно.