8-годинний робочий день - як встигнути все зробити?
8 годин роботи - здавалося б, багато часу. Незважаючи на це, вам доводиться поспішати в кінці дня, щоб закінчити всі заплановані завдання, або ви берете решту роботи додому. У чому ж причина цього? Можливо, у вас занадто багато завдань, або ви не знаєте, як ефективно управляти часом?
Варто навчитися максимально використовувати свій 8-годинний робочий день, щоб повністю розслабитися після виходу з офісу і забути про робочі обов'язки. Це взагалі можливо? Що ви можете зробити, щоб продуктивно провести свій день? Ми постараємося відповісти на ці питання в статті.
8-годинний робочий день - це занадто мало або занадто багато?
Для деяких людей 8-годинний робочий день виразно занадто короткий. Незважаючи на зусилля, бажана ефективність не може бути досягнута. Швидше за все, якщо ви максимально використаєте свій робочий день, ви побачите, що можете зробити набагато більше, ніж думали за цей час. Щоб домогтися такого результату, варто дотримуватись деяких порад.
Де ви допускаєте помилку?
Ви приходите на роботу, п'єте каву, перевіряєте електронну пошту, обмінюєтеся кількома словами з колегами. Потім заходите в соціальні мережі, перш ніж дійсно приступите до роботи. Ви починаєте з самого простого, а тим часом допомагаєте колегам в їх завданнях, тому що не можете відмовити. Ви практично не встаєте з крісла, не записуєте, що необхідно зробити, в результаті в середині дня ви вже втомилися, і ваша продуктивність падає до нуля. Знайома ситуація? Якщо так, знайте, що ви можете змінити це!
Ефективний 8-годинний робочий день
Як встигнути все за 8 годин? Що робити, щоб не тільки виконати всі завдання, а й відпочити? Як зробити, щоб понаднормова робота перестала бути необхідністю?
1. Плануйте
Хоча багато людей уникають планування, це необхідно на роботі. Кожен день варто починати з виписування всіх завдань, які ви повинні виконати сьогодні. Але зробити це потрібно з розумом. Перш за все, залишайте час про запас - в кінці кінців, у вас може виникнути несподівана зустріч, поломка обладнання, нове завдання або навіть погане самопочуття. Не включайте в список велику кількість завдань. Коли все записано, визначте, що є найбільш важливим і що обов'язково потрібно зробити. Кожну вирішену задачу викреслюйте, щоб бачити, скільки ще залишилося і скільки ви виконали.
2. Найголовніше - на початку
Варто виділяти найбільш важливі завдання, які необхідно виконати протягом дня. Починайте працювати з ними. Вранці у вас більше енергії, ефективність вище - використовуйте її. Свіжа голова, безумовно, дозволить вам легше пройти через те, що пізніше буде для вас проблематичним. Коли ви закінчите, то відчуєте полегшення, адже найважче вже за вами. Крім того, ваша мотивація до подальших дій зросте.
3. Приберіть все, що вас відволікає
«Я тільки на мить подивлюся в Instagram» - говорите ви собі. У підсумку через 10 хвилин ви розумієте, що все ще зовсім безглуздо гортаєте соцмережу, а ваш 8-годинний робочий день неминуче добігає кінця. Тому, якщо це можливо, вимкніть телефон, вимкніть звук, не заходьте в інтернет. Спробуйте відключити свій комп'ютер від інтернету, якщо вам не потрібне постійне з'єднання для роботи. Це дозволить зосередитися, а не автоматично перевіряти електронну пошту і інші сайти.
4. Навчіться говорити «ні»
Кілька разів хтось звертався до вас за допомогою, і, хоча ви були перевантажені своєю роботою, ви погоджувалися пізніше допомогти в неробочий час? Якщо так трапляється багато раз, ви не можете відмовити, то ваші колеги будуть використовувати це. Якщо ви знаєте, що у вас багато обов'язків, не бійтеся говорити «ні». Звичайно, не завжди слід відмовляти, і мова йде не про те, щоб говорити так керівнику. Але іноді колега дійсно може зробити свою роботу сам, а просить про допомогу тільки тому, що ви ніколи не відмовляєте.
5. Подумайте, чи все те, що ви робите, важливо
Ви витрачаєте 40 хвилин на створення ярликів в електронній пошті? Ви вирішили зробити кольорові замітки? Чи допомагаєте колезі скласти його документи? Можливо, багато часу відбирають у вас зовсім непотрібні завдання, які ви можете зробити в інший день? Звичайно, порядок в електронній пошті і столі не буде зайвим. Але з самого початку потрібно встановити, що ви не будете витрачати половину 8-годинного робочого дня на організаційні питання. Якщо ви зосередитеся на регулярності, у вас, безумовно, буде більше часу для виконання ваших щоденних обов'язків, і 8-годинного робочого дня буде вам достатньо.
6. Порядок на столі - це порядок в голові
Стоси паперів, заміток, ручок ... Вам потрібно щось, але ви не знаєте, де це знайти. І на екрані вже багато пилу. Працювати в таких умовах часто складно. Ви витрачаєте час навіть на те, щоб знайти олівець або номер телефону клієнта. Тому варто підтримувати порядок на вашому столі, завдяки чому підвищиться ефективність і мотивація до роботи, і ви знайдете більше часу для своїх обов'язків.
7. Рухайтеся
8-годинний робочий день - це 8 годин, які майже безперервно ви проводите сидячи. Це дуже шкідливо для хребта і знижує вашу ефективність. Варто вставати кожну годину, напружити свої м'язи, пройтися або потягнутися, зробити елементарні вправи, дати очам відпочити. Завдяки цьому мотивація зросте, у вас з'явиться більше свіжих ідей, ви будете почувати себе краще.
8. Відпочивайте
Відпочинок після роботи надзвичайно важливий. Він дозволяє підвищити продуктивність, креативність і концентрацію. Не забувай про себе. Спокійна прогулянка, читання книги, улюблений фільм або похід в кафе - виберіть те, що вам приносить задоволення. Енергія полегшить вашу роботу і зробить рішення задач більш ефективним.