Мама повертається на роботу: чому вчить материнство?
У житті кожної жінки-матері настає момент, коли вона повертається на роботу. Часто це пов’язано з великим стресом. Така людина провела деякий час поза професійною сферою і так би мовити, не в курсі багатьох змін, новацій чи навіть поточних справ. Тому може трапитися так, що мами під час повернення до роботи сповнені тривоги й переживань. Вони не впевнені, чи зможуть впоратися із новими викликами.
Однак варто знати, що материнство надає працівникам окрім вище згаданих недоліків й додаткові компетенції.
Коли мама повертається на роботу
Завершення декретної відпустки може бути дуже важким. Іноді жінка повертається на роботу через кілька років після народження малюка. Тоді стресом є не тільки те, що вона змінює спосіб життя й знову буде виконувати свої професійні обов'язки. За цей час у компанії багато чого могло змінитися, і, незважаючи навіть на досвід, який має така співробітниця, їй доведеться розпочати свого роду новий етап власної кар’єри.
До того ж у жінки можуть бути сумніви у своїх здібностях: їй може видаватися, що вона нічого не пам’ятає, не може так добре виконувати свої обов’язки.
Звичайно, певною мірою ці побоювання не безпідставні, але варто згадати про початок свого професійного життя – тоді ви також були новачком, але ж всьому навчилися.
Спочатку виконання робочих завдань, безумовно, вимагатиме трохи більшої концентрації уваги та часу, але згодом все прийде в норму. Незважаючи на стрес й переживання, варто пам’ятати, що мама повертається на роботу не лише з новою енергією, але часто також з розвиненими компетенціями.
Чого навчає материнство?
Жінка після декрету, безумовно, має новий досвід та вміння. Варто поглянути на це з іншого боку – кожна життєва ситуація дає свої знання і їх потрібно використовувати на свою користь. Не слід думати, що роки, проведені з дитиною, погіршили вас.
Усвідомлення того, чому навчає материнство, може, безумовно, полегшити повернення до професійних обов’язків. Це також може бути корисним під час пошуку й нової роботи.
Які навички набуває або розвиває мама?
1. Ідеальне управління часом
Організація робочого часу є важливим питанням щоденного виконання службових обов'язків. Не кожному вдається з цим впоратися, саме тому багато працівників щось планують неправильно, не можуть завершити проєкт вчасно, залишаються на роботі у вільний час, і т.д.
Мами дуже добре використовують кожну хвилину свого дня – вони удосконалюють це вміння, виховуючи свою дитину. Адже у жінки в декреті багато обов’язків, окрім догляду за дитиною, потрібно зготувати їсти, поприбирати у домі, зайнятися собою, присвятити час друзям, рідним. А багато сучасних мам ще й намагаються працювати з дому. Отже, більшість таких жінок є справжніми чемпіонами з ефективної організації часу.
Якщо мама відлучається від дитини на кілька годин, вона хоче швидко повернутися до неї. Тому їй потрібно максимально якісно використати вільний час для вирішення певних питань, щоб не повертатися до них знову потім.
2. Терпіння
Людей, більш терплячих, ніж матері, важко знайти. Можна сказати, що кожен день жінка у декреті піддається справжньому випробуванню. Вередлива поведінка маленьких дітей, постійний нагляд і контроль кожного кроку дитини, безперервні запитання й цікавості - для цього потрібні іноді «залізні нерви». Мама контролює свої емоції, вчиться терпінню, у неї не виникає проблем із необхідністю робити дії, що часто повторюються, чи починати щось знову й знову.
Тому зазвичай жінки після декретної відпустки повертаються на роботу набагато терплячішими. Їх важко вивести з рівноваги. Наприклад, ця навичка ідеально підходить для роботи з клієнтами у торгівлі, здійсненні телефонних дзвінків.
3. Зацікавленість
Мами, як правило, більше зацікавлені у виконанні власних професійних обов’язків. Як ми вже згадували, вони хочуть якнайкраще використати час, щоб не затримуватися на роботі й присвятити вільні години своїм сім'ям. Однак це не єдина причина. Повернення до роботи у багатьох є досить стресовим процесом, але коли вони згодом бачать, що успішно виконують свої обов’язки, це сильно мотивує до подальшої ефективної діяльності. Тому такі жінки більше віддані роботі, лояльні та зацікавлені у подальшій співпраці.
4. Багатозадачність
Приготування їжі, прибирання, нагляд за дитиною, швидка реакція на непередбачені події - це майже повсякденне життя мами. Материнство вчить одночасно робити кілька справ, миттєво реагувати, а ці компетенції дуже потрібні на роботі.
5. Передача знань
Мама здатна пояснити інформацію зрозумілим та доступним способом, постійне спілкування з дитиною добре «натренувало» таке вміння. Жінка-мама терпляче реагує на прохання щось повторити ще раз, з цим проблем у неї точно не буде.
6. Вирішення конфліктів
Люди, які мають дітей, можуть швидко та ефективно вирішувати конфлікти. Хоча у відносинах між дитиною та батьками це має свій специфічний характер, але ці навички також добре працюють у професійній сфері.
7. Проведення переговорів
Мами чудово вміють домовлятися та шукати компроміси. Вони знають, які аргументи використовувати в тій чи іншій ситуації, які ефективні методи задіяти. Тому такі жінки можуть бути чудовими у торгівлі.
Коли мама під час повернення до роботи сповнена тривоги й переживань, їй варто усвідомити, що насправді вона здобула новий досвід й розвинула компетенції. Отже, така співробітниця може легко працювати набагато краще, ніж до декретної відпустки. Головне, не боятися, вірити в себе й мати бажання до саморозвитку та навчання.