Підводні камені «домашнього офісу», або як не зійти з розуму вдома
На перший погляд здається, що після кількох тижнів віддаленої роботи ми вже є майстрами із самоорганізації, маємо сертифікати безкоштовних курсів та вебінарів, доступних в інтернеті, переглянули усі останні серії улюблених серіалів, навчилися пекти хліб і вирощувати нові сорти квітів на дачі, перебрали весь гардероб і навіть підтягнули свою фізичну форму.
Але на практиці часто не все так буває позитивно та успішно. Для багатьох людей цілодобове перебування у стінах власного дому, де робочі справи і домашні тісно переплітаються, призводить до погіршення відносин в родині та зниження мотивації до роботи.
Ми пропонуємо врахувати три основні моменти у такій ситуації. Це не тільки полегшить вашу роботу та підтримає мотивацію діяти в сучасній реальності, але також стане хорошою базою для майбутнього повернення до звичної «реальності».
Подбайте про себе із самого ранку
Ранковий душ, поголене обличчя або легкий макіяж можуть бути корисними. Хоча може здатися, що це абсолютно непотрібно, адже нас і так ніхто не бачить, адже увесь час ми перебуваємо вдома. Однак такі дії мають величезний вплив на наше самопочуття і настрій. Чистий одяг та доглянутий зовнішній вигляд справді роблять свою справу. Водночас нам не буде соромно, якщо клієнт раптом обере відеоінтерв’ю як форму контакту, чи директор раптом забажає відеозустрічі з вами. Так, час від часу корисно сидіти в піжамі, але в жодному разі не щодня.
Не забудьте також про сніданок. Це має дати вам енергію на найближчі кілька годин. За звичайних обставин вам завжди бракує цих 20-30 хвилин, щоб з’їсти щось корисне зранку? Використайте цей час зараз. Експериментуйте з новими стравами, спробуйте щось нове і незвичне.
Варто зробити хоча б декілька фізичних вправ. Закриття спортзалів та басейнів призвело до зміни способу життя. Чудово, що ми знаходимо більше часу на улюблену книгу чи черговий фільм, але рух не перестав бути важливим. У даний час його роль навіть більша, ніж може здатися. Ранкова доза ендорфінів, які ви отримаєте після комплексу вправ чи пробіжки біля будинку, працює набагато краще, ніж міцна кава.
Подбайте про простір, який вас оточує
Коли ми маємо справу з віддаленою роботою, слід добре організувати робоче місце. Щоб почувати себе комфортно, приберіть розкиданий по кімнаті одяг, поскладайте речі, помийте брудний посуд. Набагато простіше стежити за порядком в офісі. Навколо стільки очей, які можуть побачити наш безлад, що ми воліємо відразу мити чашки чи упорядкувати особисті речі з документами. Вдома з цим набагато складніше. Можливо, невелика перестановка в кімнаті, де доводиться працювати вам зараз, стане хорошим рішенням?
Встановлення чітких правил для членів родини необхідне для мінімізації суперечок та непорозумінь. Якщо єдиним столом вдома є кухонний, варто визначити, скільки часу вам потрібно, щоб ніхто не заважав. Можна створити графік користування спільними кімнатами, якщо ви не єдиний, хто працює в «домашньому офісі».
Варто передбачити перерви на відпочинок протягом дня. Працюючи вдома, часто трапляється, що ми хочемо зробити щось «при нагоді» роботи, що сприяє зникненню межі між професійною та приватною сферами. "Я ще лише підмету в пустелі і починаю вчитися" – саме такий вислів характеризує вище згадану ситуацію. Перерва інколи може бути присвячена готуванню обіду, чи витирання пилу, але не варто забувати, що це час у першу чергу для відпочинку.
Подбайте про своє налаштування
Давайте не будемо концентруватися на тому, як змінилося наше життя з появою коронавірусу, і що буде, колись у майбутньому, на невизначений час. Варто зосередитись на тому, як зробити своє життя приємнішим у цих умовах, за цих обставин, сьогодні. Макіяж? Класно. Домашні танці після роботи? Чудова ідея. Ніхто інший не зробить це за нас, як би ми цього не хотіли, і важливо це зрозуміти.
Також варто не забувати спілкуватися із друзями та рідними. Говорити з кимось необхідно, навіть через відеозв’язок, телефоном, щоб просто поділитися власними емоціями.
Надзвичайно важливо уникати демотиваторів та будь-якої діяльності, яка насправді лише погіршує самопочуття. Оточуйте себе речами і справами, що вас підбадьорюють. Увімкніть улюблену пісню, заваріть ароматного чаю, потанцюйте 15 хвилин, і побачите, як зміниться ваш настрій. Шукайте свій шлях до власного позитивного налаштування, адже універсального рецепту не існує.
Усі б хотіли, щоб віддалена робота вдома була легкою, простою та приємною. Однак ми знаємо, що це не цілком можливо. Однак варто зробити усе можливе, аби максимально спростити цей час для себе. Дбайте про те, щоб рівень мотивації значно перевищував рівень розчарування та гніву. Час соціальної ізоляції та заборон рано чи пізно пройде, давайте подбаємо про себе зараз, щоб повернення до старих звичок стало приємним.