Як стати професійним комп'ютерним геймером?

Ви встаєте вранці, вмикаєте комп’ютер, сідаєте на диван, берете ігрові навушники та заходите в улюблену гру. І так проходить кілька годин. Що ж ви насправді робите? Ви готуєтеся до змагань! Звучить як нереальний сон? А зовсім ні! Індустрія комп’ютерних ігор останнім часом так розвинулась, що людей, які заробляють як професійні гравці, стає щораз більше. Цікаво, як стати одним із них? Відповідь ви знайдете в нашій статті!


Геймер - хто це?

Почнемо з найпростішого: геймер - це людина, яка грає в ігри. Тож якщо вам подобається проводити свій вільний час, граючи у комп’ютерні ігри – ви геймер. Таке хобі мають понад 2,5 мільярда людей у всьому світі. До речі, грати полюбляють на лише виключно чоловіки: як показують опитування,  41% усіх геймерів світу – жінки.

Гра в комп’ютерні ігри вже давно перестала стереотипно асоціюватися з розвагами лише для підлітків чи молодих хлопців, які не працюють і можуть по кілька днів не виходити з дому. Цей вид занять стає щораз популярнішим серед офісних працівників,  студентів чи фрілансерів. 

Не дивно, що серед цієї великої кількості людей знайдуться такі, які серйозно підійдуть до теми ігор: зроблять її джерелом свого доходу, принесуть задоволення іншим гравцям та збільшать потік клієнтів компаній. Професійних геймерів не так і багато, але зі зростанням популярності такого виду розваги цей сегмент, ймовірно, також почне зростати. Ігри сьогодні стали важливим соціальним явищем у всьому світі.


Що таке кіберспорт?

Професійна комп’ютерна гра стала спортом. Уже більш як десять років організовуються турніри – онлайн та офлайн – для найкращих гравців країни чи світу. Квитки на електронні змагання розкупляються дуже швидко, а вартість призових фондів така ж як у найпопулярніших видах спорту.

Хто може брати участь у таких змаганнях? Теоретично будь-хто, хто має необхідні навички для певної гри. Деякі з турнірів є індивідуальними, інші – командними, в яких беруть участь професійні гравці, об’єднані в гільдії чи клани. Вони разом тренуються, а потім борються за трофеї. Професійний геймер може отримувати десятки тисяч доларів за перемогу в престижному турнірі! Звідки такі суми? Від спонсорів. Як і будь-яка галузь, яка стала популярною і цікавить багатьох людей, кіберспорт також притягує багато грошей. Компанії охоче фінансують призи, організовують свої турніри, тому що знають, що гарне шоу приверне багато людей, а кожен учасник є їх потенційним клієнтом.


Онлайн геймер: які функції він повинен мати?

Як і в будь-якій іншій професії, певні м’які компетенції тут також мають ключове значення. Багато з них можна здобути в процесі соціалізації: для одних потрібно мінімум часу і сил, для інших знадобиться чимало старань. 

Хороший геймер повинен бути:

  • впевненим;

  • мотивованим;

  • самодисциплінованим;

  • командним гравцем.

Сталеві нерви, вміння програвати чи зазнавати невдачі – це безумовно найважливіші риси характеру кожного спортсмена, як «традиційного», так і «віртуального». Для досягнення успіху потрібно багато працювати і тренуватися. Три дні поспіль ви можете практикувати одну й ту ж саму майстерність аж до болю ваших рук чи пальців. Щоб стати справді професійним гравцем, часто необхідно пройти велику кількість повторюваних дій протягом кількох годин поспіль. Це зробить ваші рефлекси ще кращими та створить «м’язову пам’ять»: згодом виконання певних кроків чи комбінацій рухів буде зведено до автоматизму.

Важливо уміти робити висновки з власних та чужих невдач. Аналіз гри є болючим і нудним завданням для багатьох людей, але необхідним. Тренування робить геймера досконалішим. Це підтверджують усі гравці, які порівнюють власні вміння на початку і через певний час занять.  Саме таким чином і відбувається ваш професійний ріст і розвиток. 

Відкритість і вміння налагоджувати контакти також необхідні в кар’єрі гравця. Як і в багатьох сферах, в іграх важливо добре зарекомендувати себе та вміти привернути увагу. 


Як почати? Кіберспорт для початківців

На початку варто вибрати свою сферу – тобто гру, на якій ви хочете спеціалізуватися. Далі шукайте однодумців, з якими будете тренуватися, обмінюватися досвідом та навичками. Регулярні й часті тренування – як поодинці, так і в команді – допомагають виробити ефективну тактику, розподілити завдання відповідно до того, хто з гравців які має навички та в чому він найкращий. Професійний комп’ютерний гравець витрачає 3-4 години на день лише на командні тренування.

Наступним кроком на шляху до професіоналізму в кіберспорті є участь у турнірах. Як тільки ви освоїте гру всередині команди, ви обов’язково потрапите в аматорську лігу. Там команди зі схожими навичками змагаються між собою. Завдяки цьому можливо вдосконалюватися в тих аспектах, яких до цього часу не вистачало на тренуваннях. Тут теж багато чого може статися – хорошого геймера можуть знайти кращі команди, навіть професійні. У аматорських лігах також з’являються перші спонсори, а разом з ними – і перші гроші. Таким чином, окремі команди будуть підвищені до професійних ліг. І тут уже з’являються справжні фінансові нагороди і боротьба за перемогу.


Професійний геймер чи професійний програміст: що вигідніше?

Робота професійним гравцем може здатися справжньою мрією, але і у ній є місце для втоми, розчарувань чи сліз. Не всі досягають дивовижних успіхів. Один матч виграє одна людина, чи команда, а програє кілька десятків людей. Одна перемога – це водночас багато невдач і зіпсованих кар'єр для багатьох інших. Якщо ви любите ігри і хотіли б перетворити це захоплення на роботу, спочатку подумайте про вибір більш вірогідної кар’єри – наприклад, програміста-ігрового дизайнера. Приваблива заробітна плата, безліч пропозицій роботи та прем'єрний доступ до продуктів - все це чекає на вас, на даній посаді.  А комп’ютерні ігри можуть стати просто чудовою розвагою, що дозволяє розвивати спритність, логічне мислення, стратегії та терпіння.