Чому варто постійно вчитися та розвиватися?
Продемонструвавши численні особливості, які відрізняють вас від інших кандидатів, ви стаєте більш привабливими в очах роботодавців. Тому дуже важливо постійно розвивати навички та підвищувати свою професійну кваліфікацію. Навчання - це ваша основа як професіонала та відмінного спеціаліста!
Навчання: страх перед чимось новим
Багато людей вважають свою поточну роботу стабільною та безпечною. Через деякий час вони впадають у рутину, не розвиваються та не думають про підвищення професійної кваліфікації. Якщо вони раптом втрачають роботу, виникає питанням - що далі?
Ось чому так важливо не обмежуватися повсякденними рутинними справами, а відвідувати різні семінари, тренінги та курси. Вони не повинні бути пов’язані з характером роботи, яку ви виконуєте щодня.
Завдяки такому вдосконаленню ви постійно поповнюватимете свої знання, будете розвивати вміння та зможете досягти чогось більшого в майбутньому.
Не варто боятися навчання. У кожної людини не вистачає знань у певній галузі, неможливо знати все, і це не привід соромитися. Якщо ви оберете тренінг, наприклад, з оподаткування, ви не будете єдиною людиною, яка не є спеціалістом у цій галузі. Люди саме тому і обрали той чи інший тренінг, щоб дізнатися більше про певну сферу. Ваша ініціатива щодо особистого розвитку - це інвестиція в самого себе, яку у вас ніколи не заберуть.
Як говорив Генрі Форд, «той, хто припиняє вчитися і опановувати все нові та нові горизонти, - старіє, і не важливо чи йому 20 років, чи 80. Ті, хто продовжує пізнавати невідоме - залишаються завжди молодими. Найбільша цінність в житті - це зберегти розум молодим, і саме навчання дає таку можливість».
Навчання: вдосконалення навичок
Важливою причиною того, чому вам слід брати участь у різних тренінгах, курсах - це набуття знань, яких більше ніде не знайти. Чому це так? Окрім теоретичних, навчання дає вам і практичні знання. Кваліфікований тренер, який проводить заняття, є для вас скарбницею теорії та досвіду. Він часто додає цінні приклади з практики, історії, звертає увагу на помилки, допущені іншими, щоб захистити вас від них. Кожна, навіть невеличка інформація, яка щось покращить у вашому житті, сприятиме розвитку та вдосконаленню ваших навичок.
Чому варто тренуватися, або додаткові переваги навчання
Що, окрім вдосконалення своїх навичок, ви отримуєте, вирішивши взяти участь у тренінгу? Ось перелік переваг: набуття нових практичних вмінь, розширення теоретичних знань, обмін досвідом з людьми з інших або подібних галузей, можливість налагодження співпраці.
Підвищення кваліфікації дає можливість приймати все більше й більше викликів, що часто призводить до кар’єрного росту, збільшення можливостей працевлаштування, завоювання кращої позиції в компанії, вдячності шефа. Зі зростанням компетентності ви більшою мірою почуватиметеся впевненіше в собі, у вас підвищиться самооцінка. Також після тренінгів зростає якість виконуваної роботи, внутрішня мотивація до подальшого розвитку та майбутньої діяльності.
Чи правда, що знання мають «термін придатності»?
Так, це правда, знання мають здатність «застарівати». Ми живемо у світі, де зміни - це нормальний стан речей. Правові норми змінюються, щось винаходять чи відкривають нове, започатковують новітні схеми та принципи роботи, і т.д. У світі технологічних інновацій буде важко працювати, не знаючи особливостей їх роботи.
Якщо хтось вважає, що достатньо здобути єдину освіту, і тоді така людина зможе працювати аж до виходу на пенсію, не підвищуючи своєї кваліфікації, то це велика помилка. Людина вчиться все своє життя й не повинна зупинятися.
Експерти в галузі розвитку людських ресурсів стверджують, що професійні знання «знецінюються» через два роки після їх здобуття. Отже, інвестування в інтелектуальний капітал підприємства є таким важливим фактором, що обумовлює його розвиток у мінливих зовнішніх умовах. На жаль, не всі компанії забезпечують організацію навчання своїх працівників. Причиною є невизначена макроекономічна ситуація, в якій доводиться працювати. Також багато керівників побоюються, що «покращений» працівник після навчань може виявитись «нелояльним» і перейти працювати до конкурентів, якщо вони запропонують більш сприятливі умови.
Чи популярні тренінги та курси?
Так, такі види навчання досі є найпопулярнішою формою здобуття нових знань в компаніях. Значення коучингу та дистанційного навчання також зростає. Кількість компаній, що пропонують конференції, семінари, все ще збільшується. Слід пам’ятати, що вам не потрібно брати участь у кожному тренінгу, який ви лиш побачите в рекламі. Варто подумати, чи потрібна така підготовка вам, чи принесе вона користь для вас чи вашої кар’єри? Подумайте, в яких сферах ви слабші і над чим би хотіли працювати.
Сьогодні широкий вибір як у галузі вдосконалення м’яких навичок (спілкування, співпраця команд, вирішення конфліктів, ведення переговорів), так і в сфері «твердих» знань (курси з Excel, графічні програми, програмування або лінгвістичні, та ін.).
Пам’ятайте, завжди варто вчитися, але підходити до цього обдумано. Сама купа сертифікатів у вас на полиці не означає, що кар’єра піде в бажаному напрямку. Важливим є корисність цих тренінгів, їх рівень і те, що отримані знання допоможуть вам на обраному шляху.