Як спростити своє життя за допомогою автоматизації: 8 ефективних способів

Що спільного у Марка Цукерберга, Альберта Ейнштейна, Барака Обами та Стіва Джобса? Величезні успіхи, так. Але є й інше: вони практично щодня обирають одне й те саме вбрання. І це не тому, що їм бракує креативності чи почуття стилю. Це пов’язано з тим, що успішні люди завжди зайняті та намагаються звести до мінімуму кількість рішень, які їм доводиться приймати щодня.

Коли ви не турбуєтеся про буденні справи, у вас є більше часу й можливості для творчості, ефективних рішень та оригінальних ідей.

В інтерв’ю Vanity Fair Барак Обама пояснив це так: «Ви повинні зосередити свою енергію для прийняття рішень. Ви повинні дотримуватися рутини. Ви не можете витратити день на незначні деталі». У своїй книзі "Титанові інструменти"  Тім Ферріс стверджує, що усі успішні люди щоранку їдять один і той же сніданок.

Нудно? Можливо. Але щось в цьому є.

Переваги автоматизації

У середньому людина щодня приймає 35 тисяч рішень. А дослідження показують, що прийняття рішень втомлює. Це трохи парадоксально, але кожен крок, що ми робимо, обмежує наші можливості діяти в майбутньому. Виявляється, варто подумати, на які з щоденних рішень потрібно витрачати свою енергію, а які просто її марнують.

Зменшення кількості завдань, які ми робимо щодня, є прикладом автоматизації. Автоматизація - це вдосконалення діяльності та скорочення ваших дій, а отже - економія часу та енергії. Це також свого роду механізм, який очищає розум від зайвих дій та дозволяє витратити день на важливіші справи.

8 стратегій для автоматизації вашого життя

Подумайте про завдання, які ви виконуєте щодня, щотижня або навіть щомісяця. Про ті виснажливі дії, які забирають час та енергію. Як можна спростити, пришвидшити або автоматизувати кожен з них? Ось декілька програм автоматизації, які можуть бути корисними.

1. Рахунки

Автоматизуйте щомісячні платежі, встановлюючи постійні замовлення та прямі сплати. Таким чином ви можете оплатити оренду, рахунки за телекомунікації, страхування автомобілів, кредитну картку і навіть дитячий садок вашої дитини. Можна вказати точну суму, яка буде списана з вашого рахунку у вибраний день кожного місяця. Це економить час.

Також ви уникнете штрафу за прострочення платежів, якщо раптом забудете про сплату.

2. "Мисливці за акціями"

Зараз є безліч програм та додатків, які відстежують знижки та спеціальні пропозиції у магазинах. Скористайтеся ними, і потім вам варто буде лише переглянути акції та обрати. Ви зекономите час, не будете блукати супермаркетами в пошуку бажаної ціни чи обраного товару.

3. Закупи

Це завдання лякає багатьох. Погодьтеся, не усім приносить задоволення ходіння рядами гіпермаркетів та вибір харчових продуктів чи інших необхідних товарів. Існує зараз безліч додатків, завдяки яким не потрібно бігати по магазинах. Щораз більше торговельних мереж здійснюють торгівлю через інтернет, ще безкоштовну привозять додому чи в офіс. Багато з них також дозволяють робити покупки через мобільний додаток, де ви можете зберігати свої списки покупок, щоб вам не довелося щотижня вдаватися в питання, чого не вистачає в холодильнику. Ба більше, такі програми показують поточні знижки, а деякі з них можна поєднувати з акціями лояльності даного магазину, щоб отримати ще нижчу ціну та набрати бали.

4. Приготування їжі

Якщо ви готуєте самі, це забирає дуже багато часу. Один зі способів зекономити час - створити колекцію улюблених рецептів. Ви можете зберігати їх в одному файлі на своєму комп’ютері, а можете видрукувати та помістити у блокнот. Тоді ви встановлюєте порядок страв у своєму меню наступного разу, тому вам не доведеться турбуватися про те, що готувати завтра.

Інший спосіб - це повністю приготувати страви на цілий тиждень. Це займе частину вихідних, але протягом тижня ви не будете думати про це, просто дістанете з холодильника або морозильної камери, розігрієте і все готово!

Ну і є ще варіант замовляти їжу додому з кафе чи ресторанів. Особливо це актуально сьогодні, у час пандемії коронавірусу, багато закладів харчування мають гарні пропозиції та знижки, адже не обслуговують клієнтів у залі ресторану через карантинні обмеження.

5. Електронна пошта

Ось кілька способів зменшити навантаження, спричинене електронною поштою:

  • переглядайте поштову скриньку в певний час доби або налаштовуйте сповіщення лише на електронні листи від людей, яким потрібно негайно відповісти (наприклад, від вашого керівника, партнера, замовників);
  • скасуйте підписку на сайти, які не надають контент, який вас цікавить;
  • пишіть короткі електронні листи та уникайте зайвих питань. Це зменшує ризик довгого обміну повідомленнями;
  • створіть теки, які автоматично сортуватимуть вашу пошту. Наприклад, ви можете відокремити особисті повідомлення від робочих. Також можете відсортувати їх відповідно до встановлених пріоритетів;
  • якщо ви пишете електронні листи англійською мовою, використовуйте функцію Smart Compose у Gmail, яка передбачає закінчення слів та речень. Все, що вам потрібно зробити, це натиснути клавішу Enter, щоб прийняти пропозицію, і ваша пошта буде готова за лічені секунди;
  • ви також можете застосувати шаблони повідомлень, доступні в Gmail та інших інструментах електронної пошти. Налаштувавши повідомлення-шаблони, ви заощадите час, витрачений на введення повторних відповідей. За кілька натискань уже готовий шаблон під окремого одержувача;
  • експериментуйте з різними функціями та налаштуваннями скриньки, щоб побачити, яке рішення вам найбільше підходить. Кожен інструмент електронної пошти різний, але кожен дає вам «зброю для боротьби» з електронними листами.

 6. Додатки

Якщо ви використовуєте багато різних програм щодня, використовуйте If This Then That (IFTTT) або Workflow, які дозволяють іншим програмам спілкуватися та співпрацювати між собою, поки ви вирішуєте більш важливі справи.

За допомогою цих програм ви можете: зберегти статті для подальшого читання, опублікувати фотографію чи допис на одній соціальній платформі та одночасно завантажити її на інші платформи, створити списки покупок, отримати знижки, встановлювати щоденні цілі та відстежувати свій прогрес, отримувати прогноз погоди щодня, отримувати навіть нагадування про пиття води, додати улюблені пісні з фільмів до вашого списку відтворення Spotify, та синхронізувати вподобання Soundcloud зі своїм обліковим записом Spotify, отримати звіт про час, який ви витрачаєте на певну діяльність, та багато іншого. Можливості безмежні, а програми безкоштовні!

7. Навчання в дорозі

Слухайте подкасти та аудіокниги у дорозі на роботу та з роботи, виконуйте різні завдання чи тести. Скористайтеся перевагами таких веб-сайтів, як The Daily Skimm, який забезпечує щоденний короткий доступний збір останніх новин з усього світу прямо у вашу поштову скриньку.

8. Автоматизація побуту

Розумний дім - це тенденція, яка динамічно розвивається. Такі системи, як Amazon Alexa, Google Home, Fibaro та Sonos One, з’являються як гриби після дощу. У розумному будинку можна встановити освітлення, температуру, безпеку та інші пристрої за допомогою телефону або планшету. Ви також можете використовувати голосові команди для встановлення таймера, увімкнення та вимкнення світла, відтворення музики або оновлення списку покупок.

Навіть найпростіші процедури, такі як створення щоденного розкладу, вибір вбрання на завтра або використання комбінацій клавіш, можуть полегшити вам життя. Наведені вище поради та багато інших способів автоматизації рутинних дій покращать побут. Застосовуючи їх, ви звільните у думках місце для нових ідей та ініціатив - можливо, саме це змінить ваше життя!