Рівні англійської мови в резюме
Готуючи документи для пошуку роботи, ви повинні вказати знання іноземних мов. В даний час це дуже важливий навик в багатьох позиціях. Це впливає не тільки на обсяг обов'язків, а й на розмір заробітної плати. Не можна заперечувати, що англійська вважається найбільш популярною і затребуваною іноземною мовою. Однак, як визначити свої знання, щоб переконатися, що вони будуть зрозумілі? Як вказати рівень володіння англійською мовою в резюме? Ми порадимо в цій статті!
Іноземні мови в резюме
Знання іноземних мов у наш час може бути надзвичайно корисним при пошуку нової роботи. Можливості розвитку практично безмежні, і сьогодні нікого не дивує міжнародна компанія, робота для клієнтів з інших частин світу або бажання вийти на закордонні ринки. Тому використання іноземних мов, найчастіше англійської, є дуже поширеною вимогою роботодавців.
Тому варто точно описати рівень своєї англійської в резюме і постаратися зробити це якомога більш зрозуміло для всіх, хто буде читати ваш документ.
Ви можете написати, що знаєте англійську на базовому / середньому / вищому рівні - проте ваше розуміння цих рівнів не завжди відповідне тому, що має на увазі рекрутер. У цьому випадку варто використовувати шкалу CEFR, яка буде детально описана нижче в статті.
Якщо у вас є мовні сертифікати, про них також варто написати в резюме, але пам'ятайте, що рік їх отримання також важливий. Сертифікат підтверджує ваш рівень знання мови і є доказом того, що ви опишете в резюме.
Хоча сертифікату ви можете і не мати - можливо, мову ви знаєте, але у вас просто немає документального підтвердження цього.
Якщо роботодавець включає в вимоги знання іноземних мов, перевірте, чи вказано це у вашому резюме.
У брехні короткі ноги
Перш ніж приступити до опису рівнів англійської мови, варто підкреслити, що брехня в резюме рано чи пізно стане очевидною і має «короткі ноги». Багато питань дійсно легко перевірити, особливо мовні навички.
Якщо ви володієте англійською на базовому рівні, а в резюме вказали вищий рівень, ви повинні розуміти, що рекрутер може перевірити це під час співбесіди.
Ви не повинні дивуватися, якщо рекрутер вільно переключається на англійську під час розмови - особливо якщо, наприклад, ви вказали, що вільно володієте цією мовою. Коли виявиться, що ви не розумієте багато чого, вас спіймають на брехні. Складно очікувати запрошення на подальші етапи працевлаштування після такого.
Рівні англійської мови
Рівень володіння англійською мовою визначається, зокрема, за шкалою CERF, тобто Загальноєвропейської системи координат для мов. Вона була розроблена Радою Європи. Включає читання, письмо, аудіювання та розмову.
Шкала складається з шести рівнів, але її можна розділити на три основні рівні володіння мовою:
- базовий рівень володіння мовою (A1, A2);
- рівень середнього знання (B1, B2);
- рівень вільного володіння (C1, C2).
Ви можете перевірити свої рівні англійської мови самостійно, онлайн.
Що являють собою рівні володіння мовою?
А1 - beginner, новачок. Така людина розуміє розмовні вирази, прості висловлювання про повсякденне життя, також може їх сформулювати. Задає питання про особисте життя, наприклад, місце проживання, друзів або вік. Вона також може відповісти на них. Вміє представитися іншим. У неї можуть бути прості розмови з людьми, які говорять повільно, чітко і розуміють її.
A2 - elementary / pre-intermediate, початковий / проміжний, нижче середнього. Така людина розуміє вираження, пов'язані з повсякденним життям, і вміє ними користуватися. Йдеться про такі теми, як базова інформація про співрозмовника: опис навколишнього середовища, походження або робота. Немає проблем із розумінням іншої людини в простих повсякденних ситуаціях - наприклад, питання про дорогу або самопочуття.
B1 - intermediate, середній. У такої людини немає проблем із розумінням основних тем висловлювання, якщо вони стосуються питань і подій, які її хвилюють і є типовими для неї. Це про теми, пов'язані, серед іншого зі школою, роботою, закупами або проведенням вільного часу. Вона пише і розповідає про те, що цікавить її або стосується ситуації з життя, описує мрії, плани, досвід і т.д.
B2 - upper / post-intermediate, вище середнього. У такої людини немає проблем із розумінням основних мотивів висловлювань, що стосуються не тільки питань і подій, а й абстрактних ситуацій. Вона знає галузеві вираження, що стосуються її професії. Може вільно розмовляти з людиною, чия рідна мова використовується. Створює усні та письмові заяви, які є великими, докладними, зрозумілими для одержувача. Може представити свою позицію і обгрунтувати її.
C1 - advanced, поглиблений. Така людина розуміє складні, більш довгі тексти, метафори, непряме значення. Говорить вільно, висловлювання є спонтанними, немає проблем з пошуком правильних слів. Вільно спілкується не тільки з друзями, але і на роботі, в школі або в інших соціальних ситуаціях. Будує хороші, чіткі, докладні твердження і тексти, використовує коннектори і індикатори об'єднання тексту.
C2 - nearly native-speaker level, професійний. Така людина легко спілкується з іншими, розуміє майже все, що читає або чує, також може узагальнювати ці повідомлення. Її заяви (усні і письмові) точні. Вона спілкується вільно і спонтанно. Створює складні вислови, в яких може розрізняти різні значення.
Використовуючи шкалу, створену Радою Європи, вам буде набагато легше вказати ваш рівень знання іноземної мови в резюме. Перевірте свої знання і напишіть об'єктивну інформацію.