Вам 30 років і у вас немає професійного досвіду? Будьте готові до проблем на ринку праці

Це міф, що сьогодні роботодавці шукають лише молодих, добре освічених людей з величезним професійним досвідом. У більшості компаній наявність хоча б однієї із цих вимог буде вагомою перевагою для кандидата. Гірше, коли він не може похвалитися жодною із вище згаданих характеристик...

У такій ситуації часто опиняються тридцятирічні працівники, які мають загальну освіту і в той же час у них відсутній досвід роботи (наприклад, це люди, які вважали за краще витрачати молоді роки у своєму житті на подорожі чи збагачення духовного світу).

Чому таким кандидатам дуже важко знайти роботу?

У цій статті ми перерахуємо найпоширеніші занепокоєння роботодавців щодо такого персоналу.

Лінощі

Перше враження, що з’являється у потенційного роботодавця, який аналізує резюме недосвідченого 30-річного чоловіка чи жінки, це безумовно, лінь кандидата. Нам здається, що люди, які не розпочали свою професійну кар’єру одразу після закінчення навчання у вузах, коледжах чи навіть школи, не призначені для праці і уникають відповідальних та складних завдань у роботі. Таку людину можуть звинуватити у залежності від заможних батьків. У такому випадку працівник буде ставитися до роботи в компанії лише як до розваги або задоволення своєї цікавості, щоб просто кудись ходити і не проводити усі дні вдома.

«Літають в хмарах»

Людей, які, незважаючи на те, що досягли зрілості, але досі не сформували жодної професійної позиції, досить часто оцінюють як несерйозних, таких,  що «літають у хмарах», або ще кажуть, що вони носять «рожеві окуляри». У суспільстві переважає думка, що такі люди зовсім не пристосовані до життя і не знають його правил та викликів. Тому багато роботодавців бояться наймати таких «фахівців», оскільки бачать багато ризиків. Ця людина мало того, що може погано виконувати свою роботу, а це вплине на результативність усієї компанії, зменшить прибуток, позицію на ринку, так ще й негативно впливатиме на інший персонал та мотивацію. Також складається враження, що 30-річний чоловік, який ніколи не працював у своєму житті,  не зможе відповідати правилам компанії, буде чинити спротив, непокору, покаже низьку ефективність своєї роботи.

Ризик того, що працівнику швидко набридне робоча рутина

Якщо людина ще взагалі ніколи не працювала, або це були короткочасні тимчасові підробітки, а увесь час витрачався на ігри чи подорожі, важко повірити, що влаштувавшись на роботу такий працівник за день змінить свій підхід до життя. Тому очікувано, що роботодавець просто не вірить у його здатність ефективно працювати. Чесно кажучи, він боїться наймати такого кандидата.

Власник компанії може запідозрити (і, мабуть, цілком справедливо), що людина дуже швидко засумує за свободою, вільним часом і, заробивши трохи грошей, повернеться до старого способу життя.

З такими підлеглими неможливо побудувати успішну команду та майбутнє компанії, тому навряд чи будь-який роботодавець піде на цей ризик.