Нова робота - чому ми відмовляємось від неї?

Пошук роботи часто може бути досить тривалим. Особливо, коли ви точно не знаєте, чого насправді хочете. Іноді трапляється так, що доводиться розпочати зайнятість в новій сфері, і тоді ці пошуки не повністю продумані. Це може поєднуватися із незадоволенням тим, що ви робите, і навіть швидким звільненням. Але чи це єдина причина, чому ви так швидко здаєтесь? Нова робота не завжди виявляється роботою, про яку мріяли. Але що найчастіше змушує вас так швидко приймати рішення про звільнення?

Відмова від нової роботи

Нарешті ви влаштувалися на нову роботу. Ви задоволені, що щось змінили у своєму житті, вам цікаво та ви налаштовані рішуче, погодилися на всі умови, підписали контракт. І ось після кількох днів нової роботи ви розчаровані. Тепер єдине, про що мрієте, - це звільнення та чергові пошуки.

Ось звичний сценарій для багатьох людей. Чому ж так відбувається? Що змушує приймати таке рішення, у той час як при пошуку роботи ця вакансія здавалася хорошою?

Швидке бажання звільнитися з нової роботи може бути викликане великою різницею між обов'язками, що є в контракті, та фактично виконуваними. Вас усе влаштовувало під час розмови з рекрутерами чи роботодавцем, ви погоджувалися на усі завдання, які вам пропонували. Однак, на практиці виявляється, що робота не така захоплююча, ви маєте справу із абсолютно різними обов’язками, які часто виходять за рамки ваших компетенцій. Не дивно, що в такій ситуації ви хочете якомога швидше покинути нове робоче місце. Посадова інструкція не узгоджується з реальними завданнями, тому вам і не комфортно.

Ще однією причиною кинути нову роботу є питання зарплати. Якщо роботодавець обіцяє бонуси та премії під час співбесіди, а згодом виявляється, що це лише пусті обіцянки, ви відчуваєте себе просто обдуреними. Звичайно, перед тим, як звільнитися, варто запитати у керівництва, чому так відбулося.

Для працівників дуже важливою є атмосфера на роботі. Токсичні колеги, плітки, відсутність співпраці, створення лишнього шуму співробітниками - все це може перетворити нову роботу в жахливий сон, від якого хочеться прокинутися якомога швидше.

Також деякі люди стверджують, що звільняються з нової роботи через роботодавця. Може виявитись, що ви взагалі не ладнаєте, співпраця йде дуже повільно, тому ніхто не задоволений. Гарні контакти з керівником - це елемент сприятливої атмосфери на роботі, і, як ми вже писали, це справді важливе питання для працівників.

Співробітники залишають робоче місце ще й тому, що отримують нові, кращі пропозиції. Коли ви шукаєте роботу, то зазвичай надсилаєте резюме не в одну компанію. Однак може бути так, що у вас складна ситуація, і тому ви погоджуєтесь на не зовсім задовільну пропозицію роботи, а на «першу ліпшу», так би мовити. Але коли згодом отримуєте кращий варіант, тоді , звичайно, вирішуєте звільнитися.

Також ви можете бажати кинути нову роботу, коли відчуваєте, що не даєте раду із обов'язками. Ви не відчуваєте себе впевнено, у вас не виходить виконувати цю роботу, вам бракує часу. У такій ситуації ви також якнайшвидше захочете звільнитися.

Працівників також спонукає до звільнення відсутність відповідних засобів для роботи. Тоді виконання завдань вимагає багато зусиль і часу, а часто навіть неможливе. Ви почуваєтеся безпорадними, непрацездатними, нова робота виявляється повним розчаруванням.

Нова робота: перед тим, як вирішите звільнитись

Перші дні на новій роботі бувають важкими. Однак пам’ятайте, ви можете думати, що колеги вас не люблять, і з начальником неможливо порозумітися, але через деякий час може виявитись, що це не так. Спочатку атмосфера буває складною, але є випадки, коли просто потрібен час аби звикнути, і вам, і колегам.

Якщо ж ви твердо вирішили піти, скажіть про це роботодавцю. Але продумайте ваші слова, назвіть причини звільнення та моменти, які не влаштовують у роботі. Важливо бути ввічливим і тактовним. Можливо, у процесі розмови можна буде знайти компроміс  і ситуація кардинально зміниться?

Пам’ятайте, що після закінчення випробувального періоду, ви маєте прав обговорити чи змінити подальші умови роботи. Тому може виявитись, що моменти, які вас не влаштовують, зміняться. Коли роботодавець зацікавлений вами, як своїм працівником, то піде вам на зустріч.

Якщо ви таки вирішили звільнитися, скажіть, що залишитеся в компанії, поки керівник не знайде вам заміну. Проявіть свою найкращу сторону - пам’ятайте, що ринок праці не такий великий, як може здатися, і погані враження про людей швидко поширюються, так як і хороші.

Нова роботазалишитися чи піти?

Звільнення з роботи завжди викликає негативні емоції, страх та стрес. Однак пам’ятайте, якщо ви звільняєтесь згідно з усіма правилами і вимогами, швидше за все, ніхто не матиме підстав ускладнювати вам пошук нової роботи потім. Якщо ви відчуваєте себе по-справжньому погано на новій роботі,  вас не влаштовують умови, вимагається занадто багато, то залишатися насправді не варто. У іншому випадку, звільнення може бути і помилкою, але лише якщо рішення прийнято необдумано і нашвидкоруч. У кожному випадку необхідно все добре зважити і продумати.