7 ознак того, що ви набагато успішніші, ніж думаєте
Чи можливо якось виміряти особисте щастя та обсяг досягнутого вами успіху? Найпростіше – це порівняти себе з іншими, і це ми робимо найчастіше. Хоча такий метод має свої переваги, у цьому випадку краще таки зосередитися на собі.
Варто мати на увазі, що розуміння успіху у кожного різне. Те саме й зі щастям. Чи досягли ми цих двох речей, можемо оцінити лише ми самі.
Як пояснюють фахівці з особистісного розвитку, якщо ми постійно порівнюємо себе з іншими, в результаті можемо відчувати все менше й менше задоволення. Тим більше коли вибираємо в якості еталону когось успішного в зовсім інших масштабах. Наприклад, якщо ви є невеликим підприємцем, а порівнюєте себе з Річардом Бренсоном, власником близько 400 фірм, одним з найбагатших бізнесменів Великобританії. У такому випадку цілком зрозуміло, що ваші досягнення здаватимуться мізерними.
Це недолік порівняння – адже завжди знайдеться той, кого ми вважаємо більш успішним. Тому варто зосередитися на собі. Це може бути важко, якщо до цього ви звикли орієнтуватися на інших та певним чином втратили власну шкалу щастя та успіху.
Пропонуємо вам відповісти на 7 нижче наведених питань, щоб перевірити рівень власної успішності:
1. Чи є у мене близькі друзі?
Рідко зустрічаються справжні друзі, на яких завжди можна покластися та поговорити про що завгодно. Тому, якщо вам вдалося зібрати навколо себе 2-3 дійсно близьких людей, ви можете вважати себе щасливчиком. Це справжній успіх, який дає не лише соціальну та емоційну користь, але й вигоду для здоров’я. А дружба на роботі також має багато переваг.
2. Чи можу я вирішувати, хто повинен мене оточувати?
У деяких людей є колеги по роботі, з якими неможливо знайти спільну мову. У когось – клієнти, яких не можна нормально сприймати, або токсичні друзі, спілкування з якими не приносить жодного задоволення, а лише розчарування.
Однак успішні люди не знайомі з цією проблемою. Чому? Тому що насправді ми самі вибираємо з ким спілкуватися, дружити, співпрацювати. Існує твердження, що успішні люди приваблюють успішних осіб, працьовиті – працьовитих, ліниві – лінивих, адже люди шукають у інших максимально схожі риси характеру як у себе.
Якщо ваше оточення саме таке, як ви й хотіли, то ви досягли успіху.
3. Чи достатньо у мене грошей, щоб робити те, що я хочу?
Справа не в тому, що ви повинні бути дуже багатим. Якщо ви не живете від зарплати до зарплати, і час від часу можете просто зняти певну суму зі свого рахунку й робити з нею все, що завгодно – інвестувати, піти у відпустку, пожертвувати на благодійну акцію, - успіх уже у ваших руках!
Якщо ж фінансової стабільності ви ще не досягли, усе попереду. Пам’ятайте, що ключ до досягнення цього – навчитися не витрачати все, що ви заробили.
4. Чи сприймаю я невдачі як уроки на майбутнє?
Ми з дитинства чуємо, що робити помилки – найкращий спосіб чогось навчитися. Попри це, багато хто з нас не в змозі оговтатися від невдач. Варто пам’ятати, що абсолютно кожна успішна людина в якийсь момент падала, але потім підіймалася. Якщо ви вмієте робити висновки з кожної невдачі, то зможете уникнути її повторення. А розуміння цього підкреслює вашу успішність.
5. Чи можу я ділитися з іншими?
Успішні люди, як правило, позбавлені жадібності та радо діляться. І це не обов’язково лише про матеріальні блага, йдеться також про знання, ідеї, фізичну допомогу.
6. Чи можу я поділитися своєю перемогою?
Іноді, навіть якщо ми зробили значний обсяг роботи, нам потрібно поділитися цим з кимось іншим. У той момент, коли ми радіємо своїм досягненням, і не звертаємо увагу на інших, їх більші здобутки, отже, ми досягли справжнього успіху.
7. Чи знаю я, яка моя справжня мета?
Успіх сам по собі рідко є метою. Його досягнення – це побічний ефект переходу до чогось, що робить усі наші дії осмисленими. Якщо ви маєте мету, отже, у вас є щось, що надихає, змушує вставати вранці. У вас є пристрасть, і ви можете «заразити» нею інших. Це означає, що ви вже успішні, незалежні від грошей та думок інших людей.