10 факторів, які мотивують вас працювати

Правильна мотивація  до роботи впливає на те, як ви виконуєте поставлені перед вами завдання. Це також визначає ваші досягнення та успіхи. Тому на співбесіді рекрутери часто запитують про ваші мотиватори для роботи. Виявлення факторів, які спонукають діяти, пришвидшує й кар’єрне зростання.

Мотивація на роботі: яке її значення?

Мотивація до роботи — це сукупність факторів, які змушують вас знайти внутрішню силу та бажання діяти. Завдяки цьому ви ставите перед собою амбітні цілі й прагнете їх досягати добровільно, додатково це приносить вам і задоволення. Якщо у вас є правильні мотиватори для роботи, то вона може стати справжньою пристрастю і улюбленим заняттям, а не лише джерелом для фінансування ваших основних потреб.

Мотивація на роботі виникає як із зовнішніх, так і з внутрішніх джерел. Перші зазвичай пов’язані з умовами роботи, які пропонує компанія. Керівники можуть різними способами продемонструвати, що вони піклуються про вас як про співробітника, така вдячність підлеглому не обов’язково має проявлятися у фінансовій формі. Внутрішні джерела мотивації — це аспекти, які можуть впливати на вашу самооцінку, сприйняття самого себе, рівень задоволення від життя.

Що вас мотивує працювати? 

Розгляньмо основні фактори, які мотивують працювати. Звичайно, щоб бути амбітним та ефективним, не обов’язково використовувати їх усі одночасно. Вони також можуть мати різну суть для вас. Наприклад: для когось найважливішим мотивуючим фактором до роботи буде перспектива самореалізації та відповідний соціальний статус, а для когось – можливість отримати гроші, які можна витратити на захоплюючі подорожі чи заняття дорогим хобі. У цьому плані все залежить від вашого особистого ставлення до життя й вашої ієрархії цінностей.

  • Гроші. Це найочевидніший мотиватор до роботи. Чим більше ви отримуєте, тим зазвичай ефективніше й з більшим бажанням працюєте. Регулярні суми надходжень на рахунок радують усіх – навіть якщо для цього довелося багато попрацювати. Більшість працівників також вважають, що бонуси за результати діяльності або спеціальні доплати за стажування чи лідерство, є дуже ефективним мотиватором. Такі суми, виплачені незалежно від фіксованої винагороди, показують, що ваші успіхи та відданість можна перетворити на конкретні, привабливі заробітки.
  • Престиж. Перебування на престижній посаді, навіть якщо це вимагає від вас багато часу та енергії, часто вважається нагородою саме по собі. Для багатьох людей це найсильніша мотивація працювати. Престиж означає високий соціальний статус і повагу з боку інших людей. На це можуть розраховувати представники найрізноманітніших професій, але вважається, що перевагу тут мають юристи, лікарі чи керівники великих корпорацій.
  • Досягнення та визнання. Досягнення амбітних цілей, які визнає оточення, зазвичай стимулює до ще більш ефективних дій. Тоді вас помітить й оцінить роботодавець, а також колеги, сім’я, друзі чи знайомі. Коли ви стаєте працівником року, виграєте престижний конкурс або підпишете контракт, який має ключове значення для компанії – ви стаєте кращим спеціалістом, «героєм» у професійній сфері та насолоджуєтеся належним захопленням оточення.
  • Незалежність. Заробітна плата робить вас фінансово незалежними. У вас є повна свобода щодо того, на що витрачати гроші, отримані завдяки наполегливій праці. Похід в салон краси, мандрівка в гори чи на море, розвиток своїх пристрастей та вподобань, шопінг  чи, можливо, відпочинок на вихідних з друзями? Робіть все, що хочете – вам не потрібно просити ні в кого грошей, щоб задовольнити свої потреби чи забаганки!
  • Особистісний розвиток. Професійне життя спонукає працювати над собою та розвивати не лише професійні здібності. І це має бути постійний і безперервний процес, якщо ви хочете бути гарним фахівцем. Ви ставите перед собою нові цілі, беретеся за додаткову діяльність, розробляєте план дій – отже, ви на шляху до самовдосконалення.
  • Професійний розвиток. Ви йдете вчитися, закінчуєте ще одну вищу освіту, отримуєте нові, важливі навички та досвід. В результаті ваша цінність в очах потенційних роботодавців зростає, ви зможете домовитися про ще більш вигідні умови працевлаштування в майбутньому. Кожен отриманий досвід, всі новонабуті компетенції та знання створюють все кращий і кращий імідж про вас на ринку праці. Завдяки цьому ви будуєте власну кар’єру, свідомо орієнтовану на успіх – і цю здатність неможливо переоцінити!
  • Сім'я. Також вас спонукає до роботи думка про те, що у вас є сім’я й ви прагнете дати своїм близьким усе найкраще. Хочеться не тільки забезпечити їм гідне існування, а й задовольнити потреби та здійснити мрії дітей та рідних. Сімейна поїздка на відпочинок, більший автомобіль, новий дім або навчання в престижному університеті - робота заради блага близьких може бути сильним мотиватором. Варто усвідомлювати, що це важливі цілі, які мотивують вас працювати – адже іноді легко втратити відчуття, що треба працювати, щоб жити... а не жити, щоб працювати.
  • Баланс між особистим і професійним життям. Прийти у понеділок на роботу після гарних вихідних у чарівному гірському селі дуже приємно! Ви повертаєтеся до виконання  обов’язків бадьорим, щасливим та сповненим нових вражень. Тоді вся робота здається менш напруженою, легше знайти сили, необхідні для дії. Дотримання золотої середини між працею та відпочинком освіжає розум, дозволяє відволіктися від повсякденного життя та заряджає енергією.
  • Хороші умови праці. Сучасне обладнання, гарний офіс, висока заробітна плата, бонуси, пільги, численні можливості розвитку - ці фактори можуть змусити вас охоче приходити на роботу, а ваша працездатність значно підвищиться. Враховуйте всі ці аспекти, коли роздумуєте про нову роботу, оскільки вони дійсно важливі. Якщо ваш роботодавець організовує, наприклад, різноманітні курси для персоналу, тренінги, корпоративні поїздки чи заходи, спрямовані на турботу про здоров’я співробітників – тоді ви відчуваєте, що компанія справді піклується про вас. Це також призводить до переконання, що ви «граєте на одну ціль», і що добробут вашого роботодавця настільки ж важливий, як і ваш власний.
  • Приємна атмосфера. Відносини між членами команди також важливі на роботі. Творчі, працьовиті, чесні та доброзичливі колеги можуть сприяти тому, що виконання професійних обов’язків почне приносити вам більше задоволення, ніж раніше. Гарна робоча атмосфера вважається однією з найважливіших цінностей. Зрештою, зазвичай ви проводите зі своїми колегами не менше 8 годин на день, не дарма офіс жартома називають «другим домом». Для багатьох людей хороші відносини в команді є фактором, який змушує їх працювати на певному місці якомога довше – і вони справді роблять все можливе для цього.