У вас немає часу на здоровий спосіб життя? Змініть це!

Думаєте, ви надто зайняті серйозними справами, робочими питаннями, тому здоровий спосіб життя не входить у ваші плани? Це неправильне твердження! Кожен день ми можемо хоча б годинку присвятити заняттю, яке сприятиме покращенню нашого самопочуття, а також вплине на краще функціонування всього організму. Нижче ми запропонуємо кілька варіантів, як кожного дня подбати про власне здоров’я, навіть якщо у нас дуже мало часу для себе.

1. Рухайтеся, як тільки маєте таку можливість

Ви відчуваєте провину за те, що у вас не вистачає часу, щоб бути фізично активним довше? Не потрібно шукати причини та звинувачувати себе. Якщо у вас дійсно немає на це часу, не турбуйтеся про це. Краще використайте всі можливості, які зараз маєте, і насолоджуйтеся цим. Замість ліфта ходіть сходами, пройдіть пішки одну чи дві зупинки замість їзди у тролейбусі чи метро, а додому прогуляйтеся через сусідній парк. Увечері, під час перегляду улюбленого серіалу можна виконати кілька простих вправ, або взагалі замість сидіння перед телевізором побігати чи погуляти околицями.

2. Робіть перерви

Якщо ваша робота вимагає багатогодинного сидіння за комп’ютером, обов’язково робіть перерви. Дослідження показали, що сидіння протягом 6 годин без перерви сприяє розвитку серйозних захворювань.  Тому якою б важкою й вимогливою не була ваша праця, кожну годину виділіть 10-15 хвилин, аби встати з крісла. Пройдіться по кабінету, вийдіть в коридор, зробіть кілька простих, непомітних іншим вправ. Під час обіду ніколи не залишайтеся за робочим столом, їсти перед комп’ютером – жахлива і шкідлива для вас звичка! Вийдіть на вулицю, зробіть кілька простих вправ для хребта, пройдіться швидким кроком поблизу офісу до кафе, де будете обідати.

3. Змініть своє ставлення до обов'язків

Якщо ви щодня прокидаєтеся з думкою про те, що вам потрібно ходити в спортзал, або ви повинні з’їсти ці огидні овочі на обід, це точно не піде на користь. Рано чи пізно ви відмовитеся від такого способу життя. Тому якщо ви дійсно виснажені та не маєте бажання й сил йти в тренажерну залу, а лише мрієте, як би лягти та полежати, то просто зробіть це. Іноді наш організм посилає нам такі сигнали, щоб показати, що йому найбільше потрібно в цю хвилину. Тому вилучіть зі словника слово «обов’язково» і замініть його на «хочу»:  «хочу в спортзал, але сьогодні не маю сил», «хочу їсти здорову їжу, але сьогодні поїм менше овочів, ніж зазвичай».

4. Радійте та посміхайтеся

Розваги та сміх роблять нас менш стресовими й напруженими, а отже  - здоровішими. Давно відомо, що сміх – це здоров’я. Цей принцип, звісно, все ще діє сьогодні. Сміх дуже добре впливає на функціонування всього організму, і, перш за все, це найкращий спосіб розслабитися. Це дуже важливо, оскільки життя в умовах постійного стресу піддає нас серйозним захворюванням. Якщо ми не маємо можливості щодня посміхатися (наприклад, зараз увесь відділ важко працює над важливим проєктом і всі ходять напружені), то варто подивитись милі відео, почитати гарні анекдоти чи позитивні історії. Оберіть спосіб, який вам до душі, щоб підняти свій настрій.

5. Розважайтеся

Мовиться не про вечірку на всю ніч чи поїздку в парк розваг. Прості ігри можна організувати вдома, разом з дітьми та рідними. Наприклад, спробуйте помчати з малюком до найближчої крамниці, уявіть, що ви граєте в коників у квартирі, зробіть разом гарний виріб чи малюнок, або просто танцюйте під улюблену пісню.

6. Харчуйтеся простою їжею!

Збалансоване харчування - основа здорового життя, в ньому має бути вдосталь овочів і фруктів. Їх не обов’язково завжди вигадливо подавати, витрачаючи години на слідування складним рецептам. Це забирає багато часу й бажання до готування зовсім зникає. Інколи просто покладіть перець або помідор на бутерброд з шинкою, або зробіть салат з багатьох різних фруктів.

7. Обмежте мікрохвильове нагрівання

Намагайтеся готувати їжу щодня, щоб потім не розігрівати її в мікрохвильовій печі. Наприклад, частіше готуйте салати з кількох овочів на обід чи вечерю. Зміна звичок спочатку може бути важкою, деякі компроміси будуть неминучими, але в довгостроковій перспективі це принесе багато переваг.

8. Поділіться своїми успіхами

Якщо вам вдалося зробити щось корисне для вашого здоров’я, поділіться своїми успіхами з друзями. Ніщо так не мотивує вас продовжувати працювати, як похвала близьких. Ви можете сфотографувати свою гарну овочеву страву, опублікувати її на Facebook або Twitter і позначити відповідним хештегом. Можливо, для когось ви станете мотиватором на здорові зміни у житті й вам безперечно будуть за це вдячні!