Перша робота: як її знайти ще під час навчання?

Хоча становище молоді на ринку праці поступово покращується, відсутність досвіду все ще залишається значною перешкодою під час пошуку першої роботи. Так, очевидно, роботодавці зазвичай віддають перевагу більш досвідченим кандидатам. Однак можна багато чого зробити, щоб приєднатися до молодих людей, яким таким вдалося отримати першу роботу.

Коли інші скаржаться на економічну ситуацію чи вимоги роботодавців, візьміть справу у свої руки. Пропонуємо 7 кроків, які допоможуть вам у цьому.

1. Хобі та захоплення

Згадайте про свої улюблені справи, розвивайте їх. Вам подобається музика? Спробуйте влаштовувати вечірки чи заходи, навіть за невеликі гроші. Для початку ви із задоволенням випробуєте себе й освоїте нові навички. Ви знаєте щось краще за інших? Станьте фахівцем у цій галузі та покажіть це оточенню. Створіть блог, після чого на ньому можна відкрити свій інтернет-магазин. У якийсь момент достатньо лише одного кроку, щоб зробити своє хобі джерелом доходу!

Навіть якщо ви зазнаєте невдачі – ви здобудете важливий досвід, цікаві інтереси дозволять вам виділитися серед інших кандидатів. Якщо під час співбесіди ви зможете захоплююче розповідати про свої улюблені справи хобі, для роботодавця це хороший знак того, що ви можете бути добре заангажовані в роботу.

2. Скористайтеся студентськими організаціями

Доступ до навчання, досвіду та знайомств (також міжнародних), а також запис у резюме є безцінними. Студентські організації часто мають бюджет на проведення заходів та ефективно проводять свої флагманські проєкти. У корпорації іноді потрібно кілька років працювати, щоб отримати незалежний проєкт. Тут простіше, але вам доведеться показати, що ви цього варті.

3. Вчіть іноземні мови, їдьте на навчання у інші країни

Зробіть все можливе, щоб поїхати за кордон, принаймні на один семестр. Окрім дивовижних вражень від подорожі, ви отримаєте цінний досвід та набагато кращі знання іноземних мов. Не «тягніть» у поїздку з примусу своїх друзів - ви там зустрінете багато нових захоплюючих людей. Чим менше ви будете говорити рідною мовою, тим більше ви поглибите знання іноземної.

Не обмежуйтесь найпопулярнішими мовами. Сьогодні, якщо ви не володієте вільно англійською мовою, ви і так один із багатьох. Подумайте про менш поширені мови, такі як норвезька, китайська, французька. Через кілька років їх знання, навіть на середньому рівні, може дати величезну перевагу на ринку праці.

4. Подбайте про свою «картинку» в інтернеті

Перегляньте все, що ви можете знайти про себе в Google. Роботодавці перевіряють профілі кандидатів у соціальних мережах. Фотографії з подій, якими діляться у Facebook, зроблять вас популярними серед ваших друзів, але можуть і зіпсувати вашу репутацію. Подбайте про відповідні налаштування конфіденційності. Якщо після введення ваших даних у Google ви знайдете речі, яких там не повинно бути, подбайте про видалення такої інформації.

Повільно будуйте мережу професійних контактів. Ви ніколи не знаєте, хто допоможе вам отримати першу роботу або, принаймні, повідомить про набір у ту компанію, в якій ви хочете працювати.

5. Чи варто працювати безкоштовно для досвіду?

У деяких компаніях часто можна розраховувати лише на безкоштовне стажування. Однак ці пропозиції мають більш гнучкий робочий час, відповідно до графіка студента. Як правило, багато експертів у сфері HR радять не погоджуватися на таку форму співпраці, тому що кожна робота має бути оцінена та оплачена. Солідна компанія повинна запропонувати вам можливість вчитися, якщо не надає зарплати. У кожному разі, вибір за вами, враховуйте тип компанії, її становище на ринку, вид діяльності.

Також важливо відчувати, що те, що ви робите, веде вас до мети. Якщо ви виконуєте лише нудну роботу, нічого не вчитеся й не маєте шансів на зміни, шукайте щось нове.

6. Професійне резюме та мотиваційні листи

Якщо ви робите щось вперше, швидше за все, результат буде далеко не ідеальним. Подбайте, щоб ваше резюме мало якнайкращий вигляд. Скористайтеся підказками, яких є безліч в інтернеті, або зверніться до професіоналів.

7. Виділяйтеся та будьте кращим за інших

Ваші конкуренти теж не мають досвіду, тому подумайте, як бути кращим, що можна використати як аргумент на свою користь. Продемонструйте взаємозв’язок між магістерською роботою та майбутніми професійними обов’язками. Запропонуйте цікаве рішення для компанії, до якої ви подаєте резюме. Шукайте у своєму досвіді все, що може бути корисним для вашої майбутньої роботи. Подумайте, що саме ви можете дати більше, ніж інші кандидати.

Перша краща робота – це гірший варіант ніж взагалі не працювати. Ви заповните своє резюме непотрібним досвідом, і так буде рік за роком. Потім з’являється можливість залишитися в компанії, потім просування по службі, а через кілька років ви усвідомлюєте, що стали фахівцем у тому, що вам взагалі не подобається. Якщо ви хочете бути щасливим у житті, свою роботу потрібно любити, отримувати від неї задоволення. Тому під час пошуку першої роботи врахуйте це та обирайте обдумано. Шукаючи свій перший досвід, намагайтеся робити кожен крок, навіть маленький, який наблизить вас до мети.