Віддалена робота на постійній основі: чому ця ідея погана
У минулому, 2020 році, багатьом компаніям через пандемію коронавірусу доводилося переходити на модель віддаленої роботи. Багато з них продовжують працювати у такому режимі, віднайшовши важливі переваги цього. Тим більше, ситуація у світі через COVID-19 і надалі вимагає максимального зменшення соціальних контактів, уряди країн масово знову запроваджують локдауни, тому віддалена робота сьогодні і надалі в тренді.
Якщо ефективність роботи команди не знизилася, на відміну від витрат на утримання компанії, можливо варто постійно працювати віддалено? Але це не обов’язково буде гарною ідеєю.
Перевірте аргументи, які ми наведемо нижче, що підкреслюють важливість повернення до стаціонарної роботи.
Соціалізація
З точки зору роботодавця, це може бути не найважливішим питанням, але ви повинні знати, що працівник, який не контактує з іншими людьми, перебуває зачинений у чотирьох стінах по 8 годин на день і спілкується з іншими лише за допомогою чату чи відеодзвінків, рано чи пізно почне страждати від явних симптомів відсутності соціалізації. Як це проявляється? Ось основні «симтоми»:
- зниження мотивації,
- перепади настрою
- погіршення продуктивності,
- проблеми зі спілкуванням з іншими людьми,
- відсутність уваги до деталей.
Звичайно, все це безпосередньо впливає на результати роботи, її якість, а отже, і на фінансовий стан вашої компанії. Тому, якщо це можливо, не спонукайте своїх підлеглих до переходу працювати віддалено на постійній основі . Якщо дистанційна робота передбачена через ситуацію з пандемією, то після спаду рівня захворюваності відновлюйте звичний графік роботи вашого офісу.
Кращий контроль за працівниками
Не викликає сумнівів той факт, що «нагляд» за віддаленою роботою персоналу дуже складний, незважаючи на доступ до численних інтернет-інструментів, зокрема, вимірювання ефективності або робочого часу. Відсутність безпосереднього контролю над працівником означає, що рано чи пізно його мотивація до роботи впаде. Людина за своєю природою схильна до зменшення кількості виконаних завдань, зниження якості роботи, якщо не відчуває безпосереднього контролю та взаємодії із керівництвом.
Можливість побудови справжньої команди
Колектив - це не те саме, що просто група працівників, які перебувають в одному офісі і під керівництвом одних і тих самих людей виконують певні завдання. Колектив створюється працівниками, які однаково мислять, мають спільні інтереси, працюють задля загального успіху та відчувають відповідальність за доручений їм проект.
Цього ефекту неможливо досягти на відстані. Група працівників може правильно виконувати свої обов’язки, але від них не можна чекати творчості чи ініціативи.
Міцніший зв'язок з роботодавцем
Це ключовий аргумент, який повинен пам’ятати кожен роботодавець. Будь який керівник знає, як важко знайти цінних працівників на ринку сьогодні. Міцний зв'язок працівник-роботодавець - це велика цінність, оскільки вона дозволяє утримувати члена команди, незважаючи на те, що конкуренти пропонують привабливі пропозиції. Однак цей ефект можливий лише у стаціонарній роботі, безпосередньо в офісі.