12 кроків до відпустки без роботи
Усім відомо, що особисті справи завжди потрібно залишати поза офісом. Цей принцип повинен діяти і під час відпочинку. У відпустці варто приділяти час й увагу собі та своїм близьким. Для того, щоб насправді досягти цього, вам доведеться забути про роботу. Але на практиці це не так просто!
Скористайтеся нашими порадами, які допоможуть по-справжньому залишити робочі моменти та спрямувати всього себе відпочинку.
1. Налаштуйте автовідповідач
Автоматична відповідь електронною поштою - це перший інструмент, за допомогою якого ви можете повідомляти інших про свою тимчасову відсутність. Але просто його налаштування не означає, що ніхто вам не напише, і це не розв’язує проблему купи електронних листів, з якими доведеться мати справу після повернення.
Перш за все, додайте контакт свого колеги (звичайно, попередньо погодивши це з ним). Таким чином ви не пропустите важливих справ. Далі попередьте, щоб клієнти зв’язалися з вами після повернення. Ви також можете налаштувати автоматичне пересилання повідомлень, особливо з певних адрес електронної пошти. Розгляньте можливість автоматичної відповіді на електронні листи у приватній скриньці.
2. Переконайтесь, що інші знають, що вас немає
Не забудьте позначити свої «канікули» у робочому календарі. Ви також можете встановити відповідний статус для будь-якого чату чи месенджера, яким користуєтесь.
3. Вимкніть звук месенджерів у робочих групах
Робочий телефон часто є продовженням робочого дня, навіть переносним офісом. Для справжнього відпочинку вимкніть усі сповіщення, пов’язані з роботою під час відпустки. Можна взагалі видалити з телефону всі робочі месенджери, щоб у вас навіть не виникало бажання інколи зайти і переглянути що ж там відбувається.
4. Беріть з собою лише особисті гаджети
Якщо у вас є окремий робочий телефон, ноутбук чи планшет, залиште його вдома. Про всяк випадок колеги й директор мають ваш приватний номер телефону для зв’язку у справді виняткових ситуаціях.
5. Перейдіть в «наступ»
За день до початку відпустки надішліть електронне повідомлення найважливішим клієнтам та колегам про термін вашої відсутності. Можна використовувати ту саму інформацію, яку запишете в автовідповідач. Завдяки цьому ви ще більше зменшите кількість електронних листів, на які вам доведеться відповідати після повернення.
6. Хто вранці встає...
Щоб мати успішний день, потрібно почати працювати зранку. Те саме стосується всієї вашої кар’єри, і навіть відпустки. Ось що думає про це експерт з професійного планування виходу на пенсію Метью Джексон: « Під час відпочинку потрібно повністю відмовитись від свого робочого графіка. Коли є хвилинка для роздумів, я ставлю перед собою цілі, яких хотів би досягти. Далі я візуалізую їх з усіх сил. Те, на чому я зосереджуюся, залежить від типу відпочинку, яким я хочу займатися в певний день. Це можуть бути подорожі, лежання в гамаку, засмагання, знайомства з новими людьми, відвідування нових місць ... Потім я візуалізую ідеальний вечір і час сну - щоб я міг полежати щасливим, бадьорим і розслабленим».
7. Відключіться не тільки від офісу
Іноді, щоб дійсно перейти у режим відпустки, потрібно зробити трохи більше, ніж просто вимкнути програми та пристрої, безпосередньо пов’язані з вашою роботою. Наприклад, якщо ви працюєте у галузі фінансів, забудьте про перегляд котирувань акцій щодня.
Уникайте персоналізованих новин та статей, які завдяки відстеженню вашої активності в інтернеті будуть використовуватися різними веб-сайтами та Google. Алгоритми не знають, що у вас відпустка.
8. Складіть план повернення до роботи
Повернення з відпустки – ще той стрес для організму. Прекрасним способом запобігти йому буде складання плану дій, що допоможе успішно поринути знову в робочий процес. Розбийте усю роботу на окремі елементи.
9. Встановіть обмеження (і дотримуйтесь їх!)
Зрештою, лише ви відповідаєте за свою ситуацію: ви можете або забезпечити собі безстресову відпустку, яка так потрібна, або стати власним ворогом.Тому встановіть обмеження і дотримуйтеся їх.
10. Подумайте про створення спеціального облікового запису електронної пошти
Себ Дін, засновник Imaginaire Digital, ділиться наступними порадами: «Створіть електронну адресу для термінових питань. Якщо ви є керівником, іноді вам таки доведеться бути доступним. Вирушаючи у відпустку, я зазвичай створюю спеціальний обліковий запис електронної пошти, який можу перевірити зі свого телефону й отримувати лише термінові повідомлення - тобто, якщо трапляється щось непередбачене.
Коли у вас вже є спеціальний пріоритетний обліковий запис електронної пошти, позбудьтеся звичайної робочої скриньки з телефону, щоб ви не могли її перевірити. Якщо ви залишите її доступною для себе, ви рано чи пізно прочитаєте вхідні електронні листи, навіть якщо вони абсолютно не важливі. Тому тимчасово довірте комусь із вашої команди перевірити це. Співробітник, який контролює вашу основну поштову скриньку, може вибрати термінові повідомлення та надіслати їх до пріоритетної поштової скриньки.
11. Виберіть інший пункт призначення
Кетан Капур, генеральний директор і співзасновник Mettl, каже: «Місце, куди ви їдете на відпочинок, повинно змусити ваш розум адаптуватися до нових зовнішніх умов, таких як культура, навколишнє середовище, клімат та дієта. Проводити відпустку в улюбленій кав’ярні та пити ту саму каву вам не допоможе. Доведеться замінити все середовищем, яке абсолютно відрізняється від тих місць, куди ви зазвичай ходите. Поїдьте кудись, де вашому розуму доведеться перейти на нові режими, адже лише це дозволить по-справжньому забути про роботу».
12. Нехай хтось за вами слідкує
Якщо ви знаєте, що не можете стриматися, щоб не перевірити свою робочу електронну пошту, попросіть про підтримку. Нехай ваші близькі допоможуть не поринути у роботу під час відпустки. Вигадайте покарання, яке ця людина може застосувати щодо вас за порушення правил. Таким чином ви двічі подумаєте, перш ніж потягнутися за телефоном, щоб перевірити як там працюється без вас.