Рецепт успішної кар'єри: часто робіть вибір і не бійтеся ризикувати
Ризик – цим словом можна описати розвиток кар’єри в епоху пандемії. У всіх сферах панує невідомість, може виявитися, що ми не отримаємо обіцяне керівником підвищення чи очікувану премію попри старання за останні місяці. Інфляція збільшується, ціни зростають, є постійний ризик для здоров’я.
Як керувати своєю кар’єрою, щоб підвищити шанси на успіх як з точки зору розвитку, так і більшого заробітку? Про це ви дізнаєтеся з нашої статті.
Сухіндер Сінгх Кессіді працювала на керівних посадах у таких компаніях, як Google, Amazon та Yodlee. Нещодавно вона опублікувала книгу «Вибери можливість: ризикуй і процвітай (навіть коли ти зазнаєш невдачі)», у якій розповідає, як керувати своєю кар’єрою. Кессіді пояснює, як відкрити нові кар’єрні шляхи та перейти на наступний рівень. Автор книги вважає, що люди недостатньо ризикують на роботі, тому що бояться невдач і критики з боку інших.
Однією з ключових проблем є страх – ми боїмося того, що подумають інші про нас, або що ми подумаємо про себе, якщо щось піде не так.
«Один із міфів, які я хочу розвінчати, полягає в тому, що лише деякі люди народжені для ризику. Насправді будь-хто може так діяти, варто лише наважитися».
Сухіндер Сінгх Кессіді переборола себе та має більш ніж 25-річний досвід роботи на ринку праці. Ризик повинен бути у професійному житті. Інакше ми значно обмежуємо наші шанси на помітне покращення. У своїй книзі Кессіді розповідає, як збалансувати страх щось пропустити (FOMO) зі страхом невдачі (FOF). Але чому ж ризикувати так важливо? За її словами, навіть якщо ми намагатимемося уникати ризиків у своїй кар’єрі, ми зрештою зустрінемося з ними, як показала пандемія.
Ризикувати необхідно!
Автор вважає, що в професійному світі ми зустрічаємося з очікуваними та непередбачуваними ризиками. Попри це, ми повинні розробити інструменти для боротьби з ними. Кессіді стверджує, що найбільша можливість для людей, які хочуть реально розвиватися в нинішній реальності та піднятися по кар’єрних сходах, — це активно робити вибір і працювати над звичкою ризикувати, коли ми бачимо, що щось може допомогти кар’єрному розвитку та прискорити його. І ми неодмінно стикаємося з такими ситуаціями на роботі – часто всього через кілька місяців після працевлаштування.
Також необхідно навчитися не боятися невдач. Варто, наприклад, подати заявку на участь або запустити проєкт, де ми бачимо, що деякі речі можуть виявитися викликом. На думку автора, коли виникнуть проблеми або ми зазнаємо невдачі, ми також зможемо легко з’ясувати, що пішло не так. Тоді зробимо відповідні висновки, а наступні вибори будуть однозначно кращими. Невдачі допомагають розвивати гнучкість та спритність у протистоянні скрутним ситуаціям.
Кессіді зазначає, що багато людей думають, що не можуть дозволити собі робити помилки. Це означає, що ми часто уникаємо рішень і боїмося ризику через страх, думаємо, якщо щось піде не так, у нас більше ніколи не буде шансу спробувати це знову.
Тим часом на ринку праці велике просування та кар’єрне вдосконалення зазвичай відбуваються не після великого вибору, а після серії багатьох менших. Робота наповнена сотнями дрібних рішень, де ми часто можемо зазнати невдачі. Однак, коли ми вчимося на своїх помилках і збільшуємо свої знання та навички, наступні вибори та дії будуть кращими. Перш за все, ми повинні усвідомити, що у нас є багато шансів на великий успіх, а не один. І цей успіх буде залежати від багатьох рішень, а не від результатів вашої роботи з одного проривного моменту.
FOMO збільшить ваші шанси на успіх
Ще одна рекомендована практика — перетворити FOMO (fear of missing out, яка означає боязнь пропустити щось) на вашого друга. Кессіді стверджує, що на роботі часто бувають ситуації, коли у нас може скластися враження, що якщо ми не втрутимося в щось, то втратимо цінну можливість збільшити досвід або заробіток. Але ми боїмося прийняти рішення, бо не маємо певних компетенцій. Отже, ми маємо FOMO з одного боку і FOF з іншого. Що ж робити?
Ми повинні ставитися до FOMO як до чогось позитивного і завжди намагатися — звичайно, наскільки це можливо — вибирати шанси на отримання конкретних переваг. Важливо лише не перестаратися й не втягнутися в проєкт, де, наприклад, нам не вистачає 70% компетентності. Тоді наш шанс невдачі (FOF) буде занадто високим. Тож переконаймося, що ми вибираємо заняття, де можемо трохи вийти за межі зони комфорту, але більшість завдань для нас все одно не є великою проблемою. Оцінка ризику також корисна. Кессіді радить завжди думати про наслідки, якщо ви не спробуєте і не упустите можливість. Чи ми більше ризикуємо не робити щось взагалі, чи це більший ризик, якщо діяльність зазнає невдачі, але ми все одно отримуємо цінні уроки з цього?
Нарешті, експерт переконує кожну особу оцінити свої навички та компетенції. Ми повинні знати та розуміти свої пристрасті, сильні та слабкі сторони, а також природні таланти. Такі знання дозволять краще вибирати виклики й, відповідно, здобувати нові навички, що корисніше для кар’єри, ніж повторення одних і тих же безпечних завдань знову й знову.