FOMO, або страх щось пропустити: як розпізнати і боротися з ним
Вранці дзвонить будильник - найчастіше той, який встановлений на смартфоні. Ви відключаєте дзвінок, і відразу перевіряєте всі соціальні мережі, новини, електронку, месенджери. Вам потрібно знати, що ви пропустили вночі і переконатися, що це нічого серйозного. А за ніч могло трапитися так багато!
Ви читаєте багато новинних сторінок з різних областей, щоб бути в курсі подій і знати, що відбувається в світі? Бачите, чим ваші друзі займаються щодня, і заздрите, що їх справи набагато цікавіше ваших? Ви йдете на якийсь на захід в свій єдиний вихідний тільки для того, щоб дізнатися, що там відбувається?
Чи знайомі ці ситуації? Можливо, FOMO - це ваша проблема?
Що означає цей термін? Як боротися з таким «синдромом»? FOMO також добирається до вас на роботі?
Прочитайте нашу статтю, щоб відповісти на ці питання.
Що значить FOMO?
FOMO - це абревіатура англійських слів fear of missing out, яка означає боязнь пропустити щось. Це хвороба сучасної цивілізації, пов'язана зі страхом, що щось дійсно цікаве і корисне відбувається без вашого відома, в той час як інші люди можуть брати участь в цьому. Схожа суть в думках, що трава сусіда завжди зеленіша, і краще там, де вас немає.
FOMO може привести до проблем з прийняттям рішень - людина з цим синдромом весь час думає, що в цей час повинна бути в іншому місці і займатися чимось іншим. Вона не знає, яке завдання потрібно робити зараз, як зважитися на певний крок, як провести вільний час. Така ситуація може бути дуже неприємною.
Крім того, FOMO також змушує вас жахливо боятися бути оффлайн. Ви включаєте всі можливі повідомлення, і завдяки мобільним пристроям тримаєте руку на пульсі. Така поведінка може вплинути на відносини з іншими людьми. Якщо ви постійно дивитеся на екран телефону під час розмови, вам складно вести бесіду або навіть просто спілкуватися з другом.
FOMO на роботі - як це проявляється?
FOMO - це не тільки віртуальний світ. Він може бути присутнім в будь-якій сфері життя, і навіть на роботі.
Перш за все, ви боїтеся, що щось важливе відбувається на зборах, де вас немає. Хоча ви берете участь в інших зустрічах, але вам здається, що дуже важливі речі відбуваються саме там, де вас немає. Ви повинні знати, що насправді кожен співробітник має свою сферу діяльності, і вам не потрібно бути залученими до всіх.
Ви вважаєте, що працюєте над самими нецікавими проектами в компанії, в той час коли у колег завдання більш креативні?
У вас склалося враження, що всі корпоративні зустрічі в неробочій обстановці проходять без вас. Колеги після роботи йдуть на каву, а вас не запросили? У той же час, ви не враховуєте, що вони працюють в іншому кабінеті, і навіть не мали можливості запитати вас про бажання піти з ними. Вам здається, що чогось важливого не вистачає, ви не відчуваєте себе комфортно в робочій рутині.
Всі їдуть в іноземні відрядження, а ви були по робочих питаннях тільки в сусідньому містечку? Почуття не тільки відчуження, а й несправедливості переповнюють вас?
По-перше, варто проаналізувати ситуацію, чи все так насправді, як вам здається?
Як боротися з FOMO?
Страх пропустити щось може дійсно негативно вплинути на ваші повсякденне життя і роботу. Перш за все, ви не можете зосередитися на конкретній дії, час від часу дивитеся в телефон, відповідаєте на повідомлення, перевіряєте все, що навколо відбувається.
Ви повинні розуміти, що часто те, що показують ваші друзі в соціальних мережах, - це просто їх вигадка, красива картинка. Їх життя схоже на ваше, воно теж складається з подібних страхів, переживань, але цим вони звичайно не будуть ділитися в соціальних мережах.
Інше життя не означає краще. Займайтеся тою справою, яку ви вважаєте правильною і цікавою. Не звинувачуйте себе в тому, що у цей час ваш друг гріється під сонцем на пляжі. Ви можливо саме зараз реалізуєте важливий для вас проект чи проводите приємний вечір з близькими.
Спробуйте витрачати менше часу в соціальних мережах. Видаліть їх з вашого телефону або вимкніть повідомлення. Зменшіть звук телефону, заблокуйте вебсторінки, які «затягують» вас і забирають купу часу. Перевірте, чи дійсно після декількох годин, проведених за межами мережі, відбулося щось, що могло б змінити ваше життя. Швидше за все, нічого подібного не буде знайдено, тому дійсно нема про що шкодувати. Час поза мережею можна використовувати для більш ефективної роботи, цікавої розмови або читання книги, на яку раніше не було часу.
Запам'ятайте, що вам не потрібно знати все про все. Якщо хочете поглибити знання, зробіть це в рамках ваших інтересів і галузі діяльності. Не створюйте собі зайвих проблем і завдань.
FOMO може відволікати вас, заважати сконцентрувати увагу, відбирати час на непотрібні речі і отримувати зайву інформацію. В даний час ви оточені такою величезною кількістю даних з усіх боків, які вам насправді не потрібні, і ви не можете знати все з них. Варто заспокоїтися, навчитися розумно користуватися соціальними мережами і зрозуміти, що ваше життя не таке вже й погане. Завдяки цьому ви досягнете спокою і рівноваги, що так необхідні для нормального функціонування.