Професії для книголюбів: ким може працювати бібліофіл?

Пристрасть до читання книг має багато переваг, і уже нікого не потрібно переконувати, наскільки це позитивно впливає на особистий розвиток.

Багато людей задаються питанням, які ж професії існують для любителів книг.

Здавалося б, сьогодні все, що пов’язане з книгами, не надто вигідне. Однак, якщо ця тема виявиться вам особливо близькою, ви, безсумнівно, знайдете своє місце на ринку праці. Які ж професії обрати книголюбу?

Бібліотекар

Це, мабуть, перша професія, яка спадає на думку. Бібліотекарі окрім роботи із читачами, складають  каталоги, ведуть інвентаризації та час від часу проводять звірки, що  вимагає часу та зусиль. Крім того, вони повинні знати, на що слід звернути увагу, як допомогти, швидко та ефективно працювати із читачами. Часто бібліотекар - це свого роду «ходяча» енциклопедія.

Працівники бібліотек можуть мати вищу освіту. Вони готують для практики дослідження в галузі бібліотекознавства, часто поєднують їх з науковою інформацією.

Письменник

Існує думка, що письменник - це не професія, а радше хобі. Можливо, це пов’язано з тим, що дуже важко заробляти на життя лише написанням книг чи інших публікацій. Зазвичай такий варіант мають лише автори бестселерів. Дійсно, досягти успіху на видавничому ринку непросто. Однак це не змінює того факту, що письменник - це професія для любителів книг та людей, які вміють володіти словом.

Для роботи письменником потрібен не лише талант, пристрасть, фантазія, але і бажання працювати, удосконалюватися, вчитися новому, вміти сприймати критику та працювати на своїми недоліками. Щоб створити справді гарну книгу, потрібен час, уміння та дисципліна. Часто вимагається збір документації, вивчення реальності та отримання відповідних знань. Так званого одного «легкості пера» недостатньо.

Продавець книг

Співробітники книгарні також постійно контактують з книгами, новинками літератури та навіть авторами. Вони повинні бути в курсі пропозиції книг, адже клієнти часто очікують на професійну пораду, коли йдуть купувати книги. Тому в такому місці набагато краще працювати людині, яка багато читає і цікавиться цим ринком.

Заробітна плата продавців книг часто не висока. Хоча цю роботу виконують люди з різною освітою, тут вітаються студенти та випускники філологічних факультетів. Саме випускники цих факультетів найчастіше обирають професії для любителів книги.

Редактор / коректор

Редактори та коректори також працюють з книгами та текстами. Завдяки ним публікації, які потрапляють до читачів, вдосконалюються в усіх деталях. Коректор працює не лише над  різного роду помилками. Він звертає увагу на весь текст, задум автора, ідею твору,  перевіряє логічні та синтаксичні помилки, все те, що може змінити суть. Також перевіряє, чи правдива інформація, чи має кожна історія свій початок і кінець, чи збігаються імена всіх персонажів - він просто робить все, щоб читач зрозумів текст, не почувався загубленим і читав із задоволенням.

Робота у видавництві

Редактори та коректори, очевидно, не єдині люди, які можуть знайти роботу у книговидавництвах. Тут потрібні спеціалісти з реклами та маркетингу, хтось, хто займатиметься соціальними мережами, забезпечить, щоб потенційні читачі дійшли до цього місця та купували книги, що там видаються. Необхідний також графічний дизайнер, часто фотограф. У випадку з іншомовною літературою також необхідно найняти перекладача. Процес створення книги тривалий, і на кожному етапі часто потрібна інша людина.

Рецензент

Потрібно забути про типовий шкільний опис - кілька речень про зміст, оцінку мови та ступінь цікавості - цього однозначно недостатньо. Люди, які шукають відгуки про певний твір, очікують більшого. Рецензенти повинні ідеально знати зміст книги, щоб написати відгук про неї. Для цього потрібні як практичні, так і теоретичні знання літератури. Сьогодні професія рецензента є потрібною у багатьох інтернет-виданнях, блогах, де йдеться про книги.

Як бачите, професій для любителів книг є досить багато. Якщо читання і книги є вашою справжньою пристрастю, варто задуматись про ці спеціальності.