Наслідки «хейту»: чи можна втратити роботу через агресивні висловлювання?
«Я не критикую, а просто висловлюю свою думку! Більше нічого не можу сказати! Ви повинні мати погляди як у більшості! Ох, ця політична коректність! То що, я більше не можу казати, що думаю? Чому я маю мовчати?» - це типові вирази людей, яких звинувачують у ненависті («хейті»), а вони захищають себе та свої аргументи. Однак варто знати, що такий спосіб вираження власної позиції може мати насправді дуже болючі наслідки. Не виключення, що через це вас навіть можуть звільнити з роботи!
Що таке «хейт»?
Може здатися, що ми всі знаємо, що означає поширене сьогодні англійське слово «хейт» (hate) та розуміємо, коли, в яких ситуаціях та де його використовувати . Проте, багато хто з нас перетинають цю межу без проблем, навіть несвідомо.
Звичайно, у ненависті багато «облич». Деякі його форми очевидні, бо хейтери коментують певних людей чи події не надто ввічливими словами. На жаль, сьогодні вираження ненависті набуває жахливих обсягів, особливо в інтернеті. Саме на різноманітних форумах, в конкретних групах соціальних мереж, де обговорюють делікатні питання, хейтери почувають себе вільними у агресивних висловлюваннях.
Хейт – це не критика, вона не має змістовної цінності та конструктиву, але сповнена гніву, заздрості, ненависті – сильними негативними емоціями. Хейтери не підбирають слова, вони не знають кордонів.
Як відрізнити хейт від критики?
Багато хто бунтує, мовляв, не потрібно нічого радикального робити чи казати, треба терпіти та зрозуміти хейт. Однак варто знати, що таким шляхом ненависть ви не поборите, мовчанка й підтримка хейтерів надасть лише впевненості у їхній поведенці.
Найголовніше в усьому цьому – це те, як саме ви говорите. Кожен з нас може висловити свою думку, і в цьому немає нічого поганого, немає єдиного правильного способу, погляду і т. д. Але висловити власне бачення потрібно так, щоб інша сторона не відчувала образу.
Є різниця між тим, щоб сказати комусь: «У мене інша думка, я не вважаю, що це має бути лише так» та «Ти говориш дурні речі! Ти ідіот і нічого не знаєш!». Ви також можете утриматися від коментарів щодо питань, у яких ви не компетентні чи не бажаєте висловлювати свою позицію. Ніхто не хоче чути, що він потворний, дурний, неосвічений. Такі слова не додають аргументів на користь вашої думки, але можуть значно знизити чиюсь самооцінку та настрій, образити.
Ніхто не є анонімом
Хейт поширений в інтернеті. Набагато легше образити когось в мережі, тому що ми часто думаємо, що ми анонімні, якщо не вказали справжні дані. Але це не так, часто дуже просто визначити автора образливих слів, навіть якщо він пише не від свого імені. Пам’ятайте, ніхто з нас не є анонімним в інтернеті, ми завжди повинні нести відповідальність за те, що робимо і говоримо. Особливо в наш час, коли наслідки ненависті можуть бути дуже важкими!
Наслідки хейту
Які можуть бути наслідки ненависті? Звісно, якщо дізнатися особу хейтера, можна подати на нього до суду. Однак це не єдиний результат таких дій.
Нині процес набору персоналу виглядає зовсім інакше, ніж кілька років тому. Роботодавці знають, що вони можуть дізнатися про працівника більше з соціальних мереж, ніж із безпосередньої розмови з кандидатом.
Тому варто уважно придивитися до того, що ми розміщуємо в мережі, особливо, якщо підписуємо це своїм ім’ям та прізвищем. Велика ймовірність, що рекрутер теж це зробить, і якщо є контент, який його/її не влаштовує - він відразу ж відмовиться від нашої кандидатури.
Не бути запрошеним на співбесіду – це ще не все. Роботодавець також може звільнити нас з роботи, якщо дізнається, що ми використовуємо ворожі висловлювання в інтернеті. Чому? Хейт має великий вплив на багато речей, тому якщо керівник дізнається про такі дії когось зі своїх підлеглих, він може звільнити цю людину. Компанії дбають про своє добре ім’я, а ненависть його псує.
Все більше фірм тримають руку на пульсі та перевіряють, як поводяться їхні співробітники. Може статися так, що компанія втратить довіру клієнтів через хейтера в колективі.
Хочеш розвиватися – поважай інших!
Звільнення через ненависть може надовго зупинити професійну кар’єру. Тому, якщо ми прагнемо до розвитку, то повинні слідкувати яким чином висловлюємо свою думку. Треба пам’ятати, що кожен має право на власні погляди, але найголовніше – це бути ввічливим і привітним.
Якби всі люди були однакові, світ був би надто нудним, тому добре, що усі ми такі різні. Але будьмо толерантними, ввічливими та привітними. Дозвольте іншим бути собою, адже не лише ми маємо монополію на правду та власні погляди.
Хейт може зробити нас ревнивими, озлобленими, що вплине на контакти з іншими. Додаткові наслідки ненависті можуть полягати в тому, що нас усунуть з посади, від нас відвернуться близькі, ми самі знищимо ж себе.
Тому задумайтеся, чи варто втрачати так багато заради хейту інших?