За чим необхідно прослідкувати, звільняючись з роботи: контрольний список
Отже, ви вирішили звільнитися. Це достатньо сміливий крок, але, напевно, ретельно продуманий, це єдине вірне рішення у даній ситуації, і ви вже готові прийняти новий професійний виклик.
Кинути роботу не складно, але оскільки цей крок зазвичай є досить емоційним, ви легко можете забути кілька важливих моментів.
Про що ж потрібно пам’ятати, звільняючись? Прочитайте нашу статтю, щоб дізнатися про це.
Як ви хочете розірвати трудові відносини?
Домовленість - найкраща форма розірвання трудового договору. Обговоріть з директором своє бажання звільнитися і оберіть варіант, який максимально влаштує обидві сторони.
Якщо у вас немає серйозних причин для цього, краще не розривайте трудові відносини різко, уже і зараз. Цим ви можете поставити керівника у дуже складну ситуацію та погіршити стосунки з ним. Не варто спалювати мости за собою.
Письмове повідомлення
Розірвання трудового договору завжди повинно здійснюватися в письмовій формі. В одних компаніях заява про звільнення подається власнику або безпосередньому керівнику, в інших відповідальним за це буде відділ кадрів.
Кількість днів відпустки, що залишилися
Залежно від політики компанії, ви можете отримати грошовий еквівалент невикористаної відпустки, або керівник запропонує використати ці дні за їх призначенням. Якщо можете вибрати, добре подумайте, який варіант вам краще підходить.
Закрийте усі свої справи
Дуже непрофесійно звільнятися, не закінчуючи розпочаті проекти та не передаючи свої обов'язки іншому працівникові. Не ставте роботодавця у погане становище. Це особливо важливо, якщо ви спеціаліст у певній галузі і особисто відповідали за проект, який є критично важливим для компанії. Сплануйте свій відхід таким чином, щоб мати можливість спокійно закрити справи, які вели.
Попрощайтеся з клієнтами
Якщо ви працювали з клієнтами у рамках вашої роботи, повідомте їм про своє завершення роботи у цій фірмі. Надайте їм дані про особу, яка бере на себе ваші обов'язки. Завдяки цьому ви мінімізуєте ризик того, що клієнти припинять співпрацю з компанією після вашого звільнення.
Попрощайтеся з колегами та керівництвом
Навіть якщо ви не відчуваєте зв’язку з цими людьми, етикет і виховання вимагають, щоб ви принаймні сказали кілька слів на прощання та подякували усім за співпрацю. Ще раз нагадаємо: не варто спалювати за собою мости. Майбутнє непередбачуване, і ви не можете виключити, що колись професійний шлях не перетнеться з цією компанією чи з колегами.
Подбайте про ці формальності, щоб звільнитися професійно та без будь-якої заборгованості. Завдяки цьому ви зможете повністю зосередитися на нових викликах.