Як збільшити свої шанси на працевлаштування в очах рекрутера?

Пошук роботи - непростий процес, і часто довготривалий. Трапляється, що ви не знаєте про допущені помилки, а це робить усі ваші старання марними й не приносить бажаних результатів.

Як збільшити свої шанси в очах рекрутера та отримати омріяну роботу? Як пришвидшити весь процес? На чому варто зосередитися? Що не варто робити? Усі «шукачі» роботи хочуть знати відповіді на ці запитання.

Ми зібрали 7 цінних порад, що допоможуть вам у пошуку роботи:

1. Подбайте про свій «імідж» в інтернеті

У наш час рекрутери звертають значну увагу на те, яку інформацію про вас можна знайти у «глобальній павутині».  Найчастіше перед тим, як зателефонувати кандидату, вони перевіряють вас черезу пошукові системи. Ви також повинні це зробити. Перевірте самі, що про вас розповідає інтернет та виправіть усю помилкову чи недоречну інформацію.

Почніть з профілів у соціальних мережах. Переконайтеся, що особисті публікації можуть бачити лише друзі, подбайте, щоб у вас не було фото, які можуть вас дискредитувати, не розміщайте інформацію з негативними відгуками про минулих роботодавців чи колег. Ви можете сказати, що час поза роботою є особистою справою, але якщо рекрутеру не сподобається ваше «соціальне» життя в мережі, він з великою імовірністю не розглядатиме вашу кандидатуру на обрану вакансію.

Сайти з віртуальними резюме також стають дедалі популярнішими. Там можна розповісти більше про себе, свою кар’єру. Однак слід пам’ятати: віртуальне резюме не повинно відрізнятися від того, яке ви надіслали рекрутерам. Знаєте прислів’я: брехня має короткі ноги, навіть якщо її наміри хороші. Не забувайте про це.

2. Підготуйте свої документи

Коли ви інтенсивно шукаєте роботу, часто забуваєте про важливість належної підготовки документів. Ви просто надсилаєте один лист за іншим, навіть не дивлячись їх зміст. Перш за все, відформатуйте резюме та мотиваційний лист в одному стилі, не використовуйте багато кольорів та різних шрифтів. Мінімалізм у цьому випадку набагато кращий. Перевірте, чи не допустили ви помилки, попросіть знайомих чи рідних прочитати ваші документи. Інколи «свіжий» погляд зі сторони може допомогти побачити неточності й вчасно виправити їх.

Формуйте документи окремо для кожного роботодавця. Зміни лише назви компанії недостатньо. Покажіть рекрутерам, що ви справді готові отримати цю посаду, що ви нічого не робите «наосліп». Завдяки цьому можна уникнути також випадків, коли ви випадково не зміните назву компанії-одержувача чи імені роботодавця. Помилкам у такому випадку немає місця.

3. Список робочих місць

До вас телефонує рекрутер, а ви не знаєте з якої компанії дзвонять? Тоді ви запитуєте, звідки дзвінок, назву фірми, посаду.  Це велика помилка! Ви таким чином показуєте, що надсилаєте документи відразу у кілька організацій, вам не залежить конкретно на одній посаді чи фірмі, а такого роботодавці не пробачають.

Гарним способом уникнути цього сумбуру буде створення таблиці, наприклад, у Excel. Запишіть назву компанії, дату надсилання резюме, адресу електронної пошти, на яку ви писали, назву посади, розмір заробітної плати, якщо вказували. Завдяки цьому, у разі дзвінка, ви швидко з’ясуєте про яку конкретно вакансію мовиться. Нехай у вас буде й кілька варіантів роботи, але рекрутери не повинні про це здогадуватися, покажіть, що вас цікавить лише їхня пропозиція.

4. Швидко реагуйте

Коли ви побачили вакансію, яка вас цікавить, одразу розпочніть готувати документи для подання своєї кандидатури. Пам’ятайте, що претендентів є багато, якщо ви відкладете надсилання резюме, хтось в кінцевому підсумку може зайняти ваше місце!

Не соромтесь і не надто довго вагайтеся, якщо пропозиція роботи вам підходить. Зрештою, це ж не означає відразу працевлаштування, а ви можете отримати більше ніж втратити!

5. Будьте ввічливі

Це здається дрібницею, але відповідна поведінка приносить свої плоди. Відповідайте на запитання виважено, спокійно, не перебивайте, посміхайтесь, проявляйте інтерес до слів співрозмовника, допомагайте у чомусь, якщо це можливо, не зволікайте з відповідями на електронні листи. Такі маленькі жести можуть змусити когось запам’ятати вас як людину, з якою напевно буде комфортно працювати.

6. Говоріть лише правду

Коли резюме не дуже багате досвідом чи навичками, ви можете спокуситися вигадати собі це все. Але правду рано чи пізно дізнаються, і уже ніхто не захоче наймати кандидата, який бреше з самого початку. Будьте чесними, показуйте своє бажання вчитися, розвиватися, але не кажіть, що ви можете щось робити, якщо насправді це не так.

7. Мережа контактів

У розвитку професійної кар’єри важливо створити мережу галузевих контактів. Пам’ятайте про це та плекайте їх. Мовиться не лише про збір імен з телефонами, а про підтримку з цими людьми зв’язків. Привітайте такого колегу з просуванням по службі або новою роботою, залиште позитивний відгук про дану компанію чи товар, і т.д. Такі незначні жести змусять запам’ятати вас.

Маємо надію, що наші поради будуть вам корисними і допоможуть у пошуках бажаної роботи. Якщо ви справді зосередитеся на цих моментах, у вас все обов’язково вийде. Пошук роботи може бути стресовим, довготривалим, іноді ви ловите себе на думці, що дієте не логічно, стаєте розчаровані й не знаєте, що ж робите неправильно. У такому випадку варто на деякий час зупинитися й проаналізувати ваші кроки, чому вони не наближають вас до успіху, що потрібно змінити.