Щo є найскладнішим у переході від роботодавця до працівника?
Створення та розвиток власного бізнесу приносить велике задоволення та фінансову незалежність. Однак давайте не будемо жити ілюзіями: не кожна компанія стає успішною на ринку. Щомісяця сотні роботодавців болісно переконуються в істинності цього твердження, і з різних причин вони самі стають кандидатами на працевлаштування у якогось іншого керівника та власника бізнесу.
У цьому випадку перехід з однієї посади на іншу надзвичайно складний, особливо якщо роботодавець вже досить довго займався власною справою і був сам собі директор.
Яких проблем у такому випадку можна очікувати?
1. Відсутність навичок підпорядкування корпоративним правилам
Напевно, кожен колишній підприємець має з цим серйозну проблему, що це також є основною причиною небажання компаній наймати людей, які раніше вели власний бізнес. Як у колишнього роботодавця, у вас вже є певні звички, правила, ви можете аналізувати діяльність бізнесу та знаходити недоліки в тій чи іншій системі роботи. Існує ризик того, що ви будете застосовувати ці знання та не захочете підкорятися новому керівництву, яке, на ваш погляд, діятиме не правильно.
2. Відсутність акцептації того, чи ви чийсь підлеглий
Погодьмося, перехід від роботодавця до найманого працівника є свого роду деградацією, а для багатьох людей навіть ганьбою. Це дуже ускладнює сприйняття нової посади, де потрібно покірно виконувати накази інших.
Ви завжди матимете спокусу критикувати свого начальника, вступати в дискусію з ним, і це звісно не всім подобається. Але найважче – це усвідомити і прийняти, що тепер ви повинні слухати інших, а не навпаки.
3. Невдоволення через те, що ви займаєте низьку посаду в компанії
Може трапитися так, що після пригод із власним бізнесом вам доведеться працювати в зовсім іншій галузі. Оскільки ви її не знаєте, цілком природно, що доведеться починати з найпростіших і нижчих посад. Це неприємне відчуття, тому що важко прийняти той факт, що вчора ви давали накази, а сьогодні ви лише один із механізмів виконання у компанії.
4. Тенденція до керування людьми, хоча робота полягає не в цьому
Колишні роботодавці мають дуже сильну потребу в управлінні іншими, а це важко забути. Якщо вам пропонують роботу на керівній посаді, проблем немає, і ваші якості будуть бажаними і потрібними. Гірше, коли доводиться виконувати чиїсь команди.
5. Прийняття нижчих доходів
Типовою проблемою будь-якого колишнього роботодавця є той факт, що коли він переходить на роботу найманого працівника, та ще й на повний робочий день, його заробіток суттєво зменшується. Доводиться змінювати свій спосіб життя, відмовлятися від звичних раніше речей, відпочинку, предметів розкоші. Морально це досить важко сприймається.
Але незважаючи на це, потрібно налаштувати себе на позитив, і у кожній навіть найгіршій ситуації, віднайти щось приємне.