Як викликати інтерес у слухачів?

Напевно, кожен з вас хоча б раз був присутній на такому заході, який, чесно кажучи, був жахливо нудним. Спочатку ви сподіваєтеся, що виступаючий все таки приверне вашу увагу, але через деякий час вам буде набагато цікавіше дивитися у вікно, грати на телефоні або малювати в блокноті.

Людина, яка не в змозі привернути увагу аудиторії, виступає наче тільки для себе.

Як же викликати інтерес у глядачів? Що зробити, щоб ніхто не нудьгував під час вашого виступу?

Чому глядачі нудьгують?

Багато факторів можуть вплинути на нудьгу аудиторії. Найчастіше, велику роль відіграє, наприклад, те, як людина виступає: якщо вона говорить тихо, розмито, монотонно, стоїть десь в стороні, виглядає не привабливо, без емоцій, тоді промовець швидко втратить інтерес слухачів. Якщо виступ подається у невідповідний спосіб, сухо, читається з папірця або містить дуже багато тексту, аудиторія швидше за все також втратить інтерес.

Глядачам нудно, тому що нічого не відбувається, нічого цікавого для них або вони дуже мало розуміють. Промова триває вже півгодини, а до суті так і не підійшли.

Люди хотіли дізнатися щось цікаве, а відчувають себе так, як ніби повернулися до самого нудного уроку в школі або довгої лекції під час навчання. Навіть якщо їх дійсно цікавить тема виступу, а лектор говорить в одному і тому ж тоні протягом години, люди несвідомо «вимикаються» і думають про щось інше.

Як викликати інтерес у глядачів?

Публіка не любить і не хоче нудьгувати. Якби це було так, вона просто прочитала б інформацію, доступну в інтернеті або книгах, і взагалі не з'являлася б на різного роду виступах. Слухачі йдуть на такі заходи, тому що їх щось цікавить, вони хочуть дізнатися більше. Як же викликати інтерес у глядачів?

Почніть з правильної «мови тіла»

Ви напевно вже знаєте, що «мова тіла» під час публічних виступів має велике значення. Це також може допомогти зацікавити аудиторію і змусити її слухати.

Тому посміхніться перед початком виступу і продовжуйте робити це, наприклад, коли ви помітили зоровий контакт зі слухачем. Легкої посмішки достатньо, щоб викликати довіру і інтерес. Усміхнену, веселу людину хочеться слухати.

Крім того, станьте прямо та вільно, відкриті долоні дозволять внутрішній частині бути спрямованій на аудиторію. Жестикулюйте в ритмі ваших реплік. Якщо ви сидите, випрямтеся, підніміть плечі і голову. Завжди виймайте руки з кишень.

Час від часу робіть те, що змусить слухача відчути, що щось відбувається, щоб привернути його увагу. Наприклад, вставайте, якщо сидите, візьміть якусь річ (пульт дистанційного керування проектора, ручку, блокнот) і відкладіть це пізніше. Зробіть щось, що здається незначним, але змусить аудиторію сконцентруватися на вас.

Дивіться прямо на слухачів

Не дивіться на підлогу, стелю або стіни десь позаду глядачів. Спробуйте розділити умовно всю аудиторію на сектори і приділяйте однакову кількість часу кожному з них. Подивіться на співрозмовників  - вам не слід їх «розглядати», просто гляньте в потрібне місце. Завдяки цьому у кожного створиться враження, що ви розмовляєте конкретно з ним.

Але не вибирайте одну жертву, на яку будете дивитися всю лекцію. Це втомлює і відлякує слухача

Тон має значення

Як ми згадували раніше, більшості набридають люди, які говорять одноманітно, в одному тоні. Важливо підкреслити певні пропозиції, змінити темп мови, говорити голосніше чи тихіше, коли це необхідно.

Ви не повинні говорити занадто швидко і занадто повільно, варто знайти золоту середину. Якщо не дуже важливі речі ви скажете набагато швидше, аудиторія обов'язково зверне на це увагу.

Не тягніть

Висвітліть тему якомога лаконічніше. Нудна презентація, яка триває понад 30 хвилин - не найкраща ідея. Постарайтеся вписатися в 20 хвилин, щоб не розтягувати і не змушувати всіх крутитися на стільцях і дивитися на годинник.

Дискутуйте

Залучайте аудиторію в свій виступ. Запитайте у них що-небудь, попросіть приклади з життя, на мить зупиніть лекцію і запитайте, що вони про це думають. Постарайтеся, щоб у вас щось запитали, і в той же час самі провокували розмову.

Зацікавити аудиторію під час публічних виступів не є легким завданням. Слід добре постаратися, щоб час, проведений з вами не вважався даремно витраченим.