Нейролінгвістичне програмування (НЛП), або як ефективно впливати на інших?

НЛП - це спеціальна техніка, яка допомагає в ефективній комунікації в процесі розмови. Існує думка, що НЛП є засобом для маніпулювання людьми. Це категорично неправильна версія.

НЛП (нейролінгвістичне програмування) було створено для стимулювання саморозвитку. Його ідея полягає в тому, що у кожної людини є всі ресурси і вміння необхідні для успіху. Їх просто потрібно навчитися використовувати.

НЛП надає інструменти, що дозволять вам сформувати нетрадиційне мислення, навчитися виходити за рамки якихось кордонів і загальноприйнятих закономірностей, які часто ускладнюють пізнання себе та інших. Як показують дані досліджень, саме ця техніка користується найбільшим інтересом у бізнесменів, спортивних тренерів, топ менеджерів і широкого кола людей, орієнтованих на саморозвиток і успіх.

Розглянемо основні принципи НЛП, завдяки яким ви дізнаєтеся, як можна використовувати їх на практиці.


1. Якщо хоча б одна людина може щось зробити, кожен може навчитися цьому

Згідно з методикою НЛП, віра в те, що у нас немає схильності до виконання певних дій, є помилкою. Кожна людина має такі ж можливості, як і інші, в той же час, головним є здатність вчиться у інших людей, Особливо у тих, хто домігся успіху в своїй сфері. Людина використовує методику НЛП знає, що він може досягти тих же або схожих результатів, що і інші люди, з яких він бере приклад.


2. Карта - це не те саме, що реальна місцевість

Практикуючі НЛП припускають, що для кращого розуміння навколишнього світу ви створюєте свою власну ментальну карту, яка може істотно відрізнятися від реальності. З цієї причини у двох осіб можуть бути абсолютно різні погляди по одному і тому ж питанню, незважаючи на те, що вони мають однакову інформацію. Тому не виключається ситуація, коли різні люди не погоджуються один з одним, і все ж - кожен з них має рацію.


3. Досвід має структуру

Кожен впливає на свій власний досвід, може створювати і змінювати його будь-яким чином. Це пов'язано з тим, що наші думки і спогади мають закономірності, які можна описати. Завдяки цьому, практикуючі НЛП знають, як ефективно усувати негативні спогади і зміцнювати позитивні і приємні.


4. Спілкування - це відповідь

Нейролінгвістичне програмування вчить, що мірою успіху спілкування з іншими є те, що чує співрозмовник. Це пов'язано з тим, що кожна дія і повідомлення приймаються з використанням так званої карти реальності. Реальний зміст нашого спілкування - це відповідь іншої людини, виражений мовою тіла (наприклад, гримасою обличчя, жестикуляцією рук, позою), зміною емоційного стану (криком замість спокійної розмови) або просто словами.


5. У кожному поведінці є хороші наміри

Це одне з найбільш суперечливих припущень НЛП. Кожне поведінка, що здається незрозумілим або нелогічним, має позитивні наміри в його джерелі (якщо ми подивимося на них з точки зору людини, який виявляє дану поведінку). Кожен з вас приймає рішення, яке виходить з вибору. Природним способом є вибір найбільш вигідного для вас варіанти, тобто з вашої точки зору, найбільш оптимальним. Тому замість того, щоб оцінювати негативну поведінку і засуджувати його, варто подумати про намір в даному поведінці.


6. Поразок немає, є зворотний зв'язок

Зазвичай, якщо ваші дії не приносять очікуваних результатів, ви вважаєте, що зазнали невдачі. НЛП змінює цей спосіб мислення. Наслідки дій не є ні добрими, ні поганими - це просто цінна інформація, яку ви можете використовувати в майбутньому. Якщо ви зробили щось, що не принесло очікуваного ефекту, просто змініть діяльність. Замість того, щоб думати про минулі помилки ви повинні зосередитися на пошуку ефективних рішень. Таким чином, ви скажете «ні» невдач. Пам'ятайте, існують тільки можливості, щоб зробити щось по-іншому.

Використання методів НЛП допоможе вам знайти здатність впливати на оточуючих, а не маніпулювати ними. Це вплив на інших пов'язано з хорошим наміром, оскільки метою є отримання вигод для обох сторін. У свою чергу маніпуляція впливає на кого-то проти його волі і без його відома.