Як позбутися звички скаржитися на свою роботу

Практично в кожному колективі знайдеться співробітник, який весь час говорить, що йому не подобається його робота. Такій людині нічого не підходить, вона постійно скаржиться на все і заражає своїм поганим настроєм інших. Здається, що по-іншому такий працівник і не може ставитися до своєї роботи.

А може саме ви є такою людиною? Ви не бачите позитиву, і вас дратують люди, задоволені тим, що вони роблять? А ви заходите в офіс, і вже з порогу вам все не подобається.

Як позбутися такої звички і навчитися цінувати те, що маєте? Читайте нашу статтю.

Які причини того, що ви скаржитеся на свою роботу?

Підстави для такої поведінки можуть бути різними. Перш за все, ниття - це звичка. Чим частіше ви це робите, тим більше не можете від цього позбутися і змусити себе припинити дивитися на все з негативного боку. З'являється певний фактор - велика кількість роботи, занадто маленька зарплата, погана атмосфера в офісі, а все інше додається вже як сніжний ком. Смак кави перестає вам подобатися, монітор стає занадто маленьким, всі чогось хочуть від вас.

Причини можуть бути і в вас - занадто низька самооцінка, спроба привернути увагу таким чином або віра у думку інших, що нічого у вас не вийде. Часто ви не знаєте, як налагодити з кимось контакт, і тому починаєте скаржитися на те, що вас ніхто не розуміє.

Не варто забувати, що не всі негативи є скаргою. Наприклад, якщо з самого ранку в офісі холодно, і ви не можете нормально працювати, нарікання на температуру в кабінеті - це просто констатація факту. Важко знайти позитив у такій ситуації.

Як ниття на роботі впливає на вас?

Ваші скарги на роботі і за її межами погано позначаються не тільки на колегах, а й перш за все на вас і вашому здоров'ї. Як же ниття впливає на вас?

1. Друзі віддаляються від вас. Ніхто не хоче чути постійний негатив і скарги, особливо коли сама людина оптиміст, що бачить плюси в будь-якій ситуації. Віддалитися можуть і співробітники, які стануть обходити вас десятою дорогою і спілкуватися тільки з невідкладних робочих питань.

2. Ви дивитеся на світ тільки негативно, тому злегка «викривлюєте» реальність. Пам'ятайте, що у всього є як хороші, так і погані сторони. Завжди дивіться на ситуацію з цих двох точок зору.

3. Чим частіше ви скаржитеся, тим частіше хворієте. Крім того, створюваний постійним ниттям стрес знижує вашу креативність і здатність вирішувати проблеми.

4. Ви притягуєте все погане до себе. Ви абсолютно не помічаєте нічого позитивного. Через таке ставлення у вас мало що виходить, ви незадоволені собою і маєте низьку самооцінку.

Як сказати «стоп» ниттю на роботі?

Може трапитися так, що якийсь фактор - розмова з кимось, стаття в інтернеті, чиєсь зауваження - допоможе вам усвідомити, як часто і багато ви скаржитеся, і наскільки це може турбувати близьких вам людей. Зрештою, ви проводите значну частину свого дня на роботі, тому хочете, щоб атмосфера там була комфортною, а прихід на роботу був не тільки обов'язком, а й задоволенням. Людина, для якої скарги на роботі - це звичайна річ, може заразити своїм песимізмом і змусити весь колектив втратити мотивацію. Як з цим боротися? Як перестати скаржитися?

Не порівнюйте себе з іншими!

Нерідко просування по службі колег або їхні розповіді про робочі успіхи, доходи можуть викликати у вас негативні почуття. Це в свою чергу може спровокувати скарги на вашу роботу - в кінці кінців, інші краще. Подумайте, що ж насправді вас хвилює? Візьміть аркуш паперу і напишіть, чого ви очікуєте від роботи, що приносить вам найбільшу радість? Можливо, виявиться, що ви не підходите для цієї посади або у вас зовсім інші уподобання? Той факт, що хтось досягнув більшого, є тільки теоретичним, і багато в чому залежить від конкретної людини. Кожен має потребу в різних речах, і не всім приносить задоволення одне й те саме.

Вчіться бути вдячними

Досить буде перед сном згадати кілька речей, за які ви вдячні. Це не повинно бути великою справою - смачна вечеря, прекрасна погода, посмішка незнайомця або перегляд ваших улюблених серіалів цілком підійдуть для подяки. Ви побачите все більше позитивних аспектів свого життя, і це стане звичкою, яка допоможе забути про скарги на роботу.

Подивіться на свою роботу по-іншому

Можливо, ви скаржитеся даремно? Подумайте про це. Може, керівництво хвалить вашу роботу кожен раз, коли ви добре її виконуєте? Можливо, вас оточують чудові і креативні люди? Чи відчуваєте ви задоволення, коли зробите всі пункти списку справ? Або, може бути, навіть щось більш тривіальне - у вас дуже смачна кава в офісі, необхідне обладнання, зручні крісла і все, що потрібно для ефективної роботи? Нерідко буває, що вам нема на що скаржитися, або причин набагато менше, ніж ви думаєте.

Прийміть виклик!

Прийміть виклик - встановіть час, коли ви не будете нити, скаржитися і пліткувати вголос. Пообіцяйте, якщо вам це вдасться, ви отримаєте винагороду. Робіть такі експерименти все частіше і частіше - не скаржачись на роботу один тиждень, спробуйте так протриматися місяць. Також не забувайте знаходити позитиви кожен день. Якщо вам це вдасться, то може проникнути у вашу свідомість настільки, що ви навіть не помітите, коли вам не треба буде ні один фактор, щоб мислити позитивно.