Activity Based Working - в чому суть такої моделі роботи?
Характер і спосіб роботи в офісі останнім часом змінюються все частіше і частіше. У вас є можливість працювати віддалено завдяки мобільним пристроям та підключенню до мережі. Гнучкий робочий графік дозволяє приходити на роботу в певний період часу або фактично, коли необхідно працювати певну кількість часу, у вас є можливість відвідувати конференції, тренінги і т. д. Особливо у випадку офісів типу «open space» можна помітити, що дуже рідко всі співробітники сидять на своїх місцях одночасно. Зрештою, у них є місця для зустрічей з клієнтами, з групою інших співробітників, хтось працює в таких конференц-залах, хтось віддалено, хтось у відпустці і т. д. Через це більшість робочих місць порожні. Присутність співробітників за одним столом протягом декількох годин кожного дня все частіше вважається чимось, що знижує продуктивність і знижує енергію. Тому модель роботи activity based working стає все більш популярною.
У чому її суть? Які переваги такого способу роботи?
Як ви працюєте сьогодні?
Покоління Y, так звані мілленіали, і Z становлять значну частку працівників на ринку праці. Саме вони цінують гнучкість не тільки співробітників, але і робочих місць. Для людей з цих поколінь дуже важлива віддалена робота, можливість приходити в офіс не в чітко визначений час, їм потрібна свобода у виборі місця і способу роботи.
Ви цінуєте комфорт, зручність і турботу про вас як про співробітників. Ви хочете працювати так, як зручно вам, в місці, яке здається кращим. Для вас важливий розвиток, можливість розширення горизонтів, ви не хочете стояти на місці і вважаєте, що робота повинна приносити задоволення. Ви хочете бути ефективними і мотивованими.
Не дивно, що все більше і більше людей не хочуть сидіти за одним столом з 9 до 18, кожен день приходячи в одне і те ж місце, де іноді нікого немає, а в інший день настільки шумно, що ви не можете зібрати свої думки.
У зв'язку з цим з'явилася концепція activity based working, завдяки якій офіси можуть бути повністю адаптовані до співробітника, підвищувати комфорт і якість його роботи. Що ж таке activity based working?
У чому суть activity based working?
У сучасному світі швидше за все у вас немає потреби мати щось постійне. У вас немає проблем з тим, що диск улюбленого артиста не лежить у вас на полиці - ви можете в будь-який момент послухати його пісні в інтернеті на законних підставах. Схожа ситуація і з вашим робочим місцем. Багато з вас не мають нічого проти desk sharing, тобто, охоче діляться робочим столом. Ви приходите на роботу і сідаєте там, де вільно? Звісно, чому ні.
Така зміна робочих місць є частиною концепції activity based working. У співробітника немає свого робочого місця, він вибирає його кожен день, в залежності від своїх потреб. Офіси, які вирішили впровадити таку модель, повинні надати співробітникам кілька зон, пов'язаних з їх діяльністю. Найчастіше це місця, де людина може працювати незалежно, в повній концентрації, спілкуватися з іншими, відпочивати або виконувати повсякденні обов'язки. У співробітників також є вибір кабінету для групових зустрічей, з клієнтами, або кімнати, де повна тиша, щоб максимально сконцентруватися, зробити телефонний дзвінок або відпочити.
Важливо відзначити, що, якщо ви вже вибираєте роботу, засновану на activity based working, слід використовувати її повністю, а не окремі елементи. В останньому варіанті ефект може бути протилежним, викликати брак мотивації і продуктивності. Чому це відбувається? Тому що немає зон, які дуже потрібні при спільному використанні робочих місць, наприклад, місця, де ви можете зустрітися, або повністю зосередитися в тиші.
Activity Based Working - переваги
Як ми вже згадували, в разі традиційних офісів багато місць зазвичай порожні, рідко всі співробітники працюють одночасно. Тому використання activity based working означає, що ви економите простір.
Крім того, співробітники змінюють робоче місце, відповідно, змінюються і сусіди по робочому столу. Ви можете спілкуватися і співпрацювати з ними, розширювати ваші перспективи, дізнаватися щось нове, дивитися на певну проблему по-іншому.
Офіс адаптований до співробітників і їх діяльності. Коли вони відчувають, що їхні потреби беруть до уваги, вони більш мотивовані і ідентифікуються з компанією.
Новий співробітник потребує робочого місця. У традиційному офісі необхідно знайти місце для нових меблів, офісного приладдя. У моделі activity based working такої проблеми немає. Такий спосіб роботи має багато переваг, і якщо він дійсно може допомогти співробітникам, варто подумати про впровадження цієї концепції. Хоча переміщення ваших речей і прибирання робочого місця кожен день з першого погляду здається незручним процесом, в кінці кінців, результат вас порадує.