Зміна професії після 50 років. Коли варто на це наважитися?
Сьогодні до людей після 50 років і більше не ставляться як до таких, що уже ні на що не здатні. Вони все ще можуть бути цінними або навіть незамінними працівниками, пропонуючи роботодавцю свою відданість, досвід, навички та надійність. Однак трапляється, що, наприклад, через зміни на ринку праці, людині середнього віку важко залишатися на посаді, яку вона займала довгі роки. Тому вона змушена змінити професію чи кваліфікацію, незалежно від віку. Коли ж варто зробити цей крок, щоб у зрілому віці проблеми із роботою не стали несподіванкою?
Коли в компанії погані справи
Як досвідчений працівник, ви повинні легко помітити «симптоми» того, що ваш довгостроковий роботодавець має серйозні проблеми. Замість того, щоб просто пливти за течією і чекати, звільнення або скорочення, подумайте про зміни уже зараз. Звичайно, на перший погляд це може здатися неприємним, складним, сприяти появі негативних емоцій і переживань. Але переконайте себе, що цей крок вимушений, роблячи його, ви йдете на випередження та уникнення складної ситуації в майбутньому, і тим самим зменшуєте для себе негативні наслідки.
Використовуйте будь-яку можливість для здобуття нових навичок. Наприклад, якщо ви працівник складу, ніщо не заважає вам скористатися опцією отримання досвіду роботи із навантажувачем.
Коли з’являється пропозиція чи можливість перекваліфікації
Такі програми часто пропонують центри зайнятості, місцеві осередки роботодавців та органи влади. Зверніться до таких структур та відслідковуйте наявні курси і програми, оберіть саме ті, що можуть бути для вас особливо корисними і цікавими. Ви нічим не ризикуєте, і здобувши уміння в новій професії, ви отримаєте ефективний захист від безробіття у майбутньому.
Коли можливо перетворити своє хобі на джерело заробітку
Чи є у вас певна пристрасть, улюблене заняття, не пов’язані з вашою поточною роботою? Подумайте, чи можете ви використовувати його в професійних цілях. Наприклад: ви умієте ремонтувати дрібну електроніку. Ви напевно знаєте, що в наш час цим користуються всі, тому люди з такою професією легко знайдуть собі роботу і відповідно заробіток. Або ви любите пекти солодощі у вільний час. Спробуйте продати кілька своїх «витворів», розкажіть знайомим, друзям про свою нову «роботу», можливо, ви таким чином налагодите непоганий заробіток? Якщо ви бачите, що недостатньо знань у сфері, яка вам подобається, завжди можна пройти відповідні курси, тренінги, аби удосконалитися у своєму хобі.
Коли ви плануєте продовжувати будувати свою кар'єру ще багато років
Не кожна людина, якій виповнилося 55 років, вже мріє про вихід на пенсію. Є багато працівників, які у такому віці у планах на найближчі роки не бачать себе традиційними пенсіонерами, які просто сидять вдома.
Якщо це стосується вас, налаштовуйтеся на постійний розвиток і продовжуйте працювати. Зрештою, ви повинні усвідомлювати, що ринок праці змінюється, змінюються вимоги, умови роботи, потреби ринку праці. Через кілька років професії, які сьогодні на піку популярності, можуть бути абсолютно непотрібними. Тому необхідно іти в ногу із часом та бути готовими до викликів ринку праці, якщо ви хочете бути успішним та затребуваним працівником.