Що таке синдром понеділка і як з цим боротися?
Напевно, повернення на роботу після вихідних не здається хорошою перспективою для більшості з вас. І, на думку американських фахівців, понеділок - найменш продуктивний день тижня.
Що ж таке «синдром понеділка» і як його подолати? Читайте в нашій статті!
Що таке синдром понеділка?
«Синдром понеділка» - не що інше, як постійне занепокоєння перед поверненням на роботу після вихідних. Він супроводжується дратівливістю, песимізмом і зневірою при виконанні професійних обов'язків.
У деяких випадках це навіть джерело стресу, що викликає фізичні симптоми, такі як безсоння, порушення травлення, втрату апетиту.
Спочатку це явище приписували тим, хто працює у великих корпораціях, так званим «білим комірцям». Але сьогодні все частіше це відноситься і до працівників в інших секторах.
Як показують результати дослідження, проведеного Westin Hotels & Resorts, близько 65% респондентів на вихідних стурбовані своєю роботою, а близько 50% - займаються питаннями, пов'язаними з нею.
Ось чому більше третини співробітників відчувають втому і менше енергії, щоб діяти в понеділок. І саме брак часу для відпочинку є однією з головних причин «синдрому понеділка».
До інших причин можна віднести стресову атмосферу на роботі та безліч ділових обов'язків. Поганий настрій працівника безпосередньо впливає на його роботу і, отже, на роботу компанії.
Ви ненавидите понеділки, а вони не такі і погані
У свою чергу, аналізи, проведені Інститутом Галлаппа, який є найстарішим у світі дослідним центром громадської думки, показують, що депресія в понеділок в основному викликана негативними емоціями через закінчення вихідних. Загальну картину підсилює ще й негативний настрій.
По суті, понеділки зовсім не такі погані, якщо порівняти їх з іншими днями тижня. Це ваше ставлення є більш песимістичним, особливо якщо ви втомлені.
Щоб уникнути синдрому понеділка, потрібно вміти розділяти професійне й особисте життя. Вільний від роботи час, як у вихідні, так і протягом тижня, слід приділяти відпочинку і відновленню.
Ви не повинні брати роботу додому, особливо у вихідні та святкові дні. І коли в понеділок ви збираєтеся на роботу, ви маєте подумати про її позитивні аспекти.
Організуйте собі повноцінний відпочинок під час вихідних, який не буде пов'язаний тільки з лежанням на дивані і переглядом серіалів. Активно проведений час дасть вам заряд енергії та позитиву на цілий трудовий тиждень.