Як провести розмову з начальством про підвищення зарплати: 7 важливих порад

Згідно зі статистикою, кожен третій працівник незадоволений рівнем своєї зарплати. Якщо ви вважаєте, що ваша праця оцінюється недостатньо, продумайте аргументи на вашу користь і вирушайте на розмову до начальства.

У багатьох компаніях існує думка: якщо працівник не говорить про своє невдоволення роботою або рівнем зарплати, значить його все влаштовує.

Отже, ви вирішили просити шефа про підвищення. З чого почати?

Перш за все, ні в якому разі не йдіть на зустріч з босом «просто так». Ви повинні добре підготуватися: подбайте про ваш зовнішній вигляд, Перед розмовою варто освіжити дихання, зберіться з думками і підготуйте текст вашої мови.

Ми пропонуємо вам 7 пунктів, які потрібно обов'язково врахувати і продумати, щоб вас почули і прийняли рішення на вашу користь:

1. Визначте причини підвищення. Відповідайте собі на питання: чому ви заслуговуєте цього? Можете підкреслити, що ви недооцінений експерт, вкажіть проекти, в яких ви були особливо успішні. Важливо відзначити, що не варто ставити начальнику ультиматум: або зростання доходу, або ви залишаєте компанію. Чи не дійте необачно.

2. Вкажіть точно суму збільшення зарплати. Підготуйте істотне обгрунтування. Знайдіть аргументи, чому саме стільки, що не більше або менше. Також добре мати «аварійний план». Ви повинні знати, що говорити, якщо бос вам відмовить.

3. Підготуйте начальство до розмови. Ще в момент призначення зустрічі попередьте, що ви хочете поговорити конкретно про підвищення заробітної плати. Нехай шеф знає про ваші наміри завчасно і це питання не застане його зненацька.

4. Табу на приватне. Не розказуйте про проблеми в родині, не «випрошувати» підвищення виключно через складну фінансову ситуацію (погашення кредитів, повернення заборгованостей і т. Д.). Доречніше буде підкреслити свої професійні досягнення. Також можна в розмові запропонувати кілька нових ідей для розвитку компанії. Варто показати знання про стратегічні плани фірми. Можете говорити про нові інвестиції, потенційних вигодах, які компанія отримає завдяки укладеним контрактам.

5. Передбачити результат. Під час розмови з босом спробуйте ніж раніше зрозуміти, чи є у вас шанс на підвищення або ви не повинні розраховувати на це. Якщо відповідь негативна, в такому випадку продовжувати бесіду на цю тему з вашого боку немає сенсу.

6. Виберіть час розмови. Не починайте говорити про підвищення, коли ситуація в компанії не дуже хороша. Набагато краще піти на такий крок, коли фірма тільки підписала важливий контракт або провела значні інвестиції, які поліпшать фінансові результати. Враховуйте настрій вашого боса, він також жива людина і має право на поганий день, природно, в такому випадку краще відкласти розмову про підвищення.

7. Контролюйте свої емоції. Не наполягайте і не пробуйте переконати начальство. Будьте ввічливими і стриманими. Якщо шеф відчує, що ви намагаєтеся «змусити» його збільшити дохід, він автоматично скаже «ні». Багато хто говорить: «Підвищення зарплати потрібно просити, а не вимагати».

При підготовці до розмови з босом подумайте про те, що він цінує найбільше. Можливо, для нього важлива надійність в підлеглих, а може бути, хороші ідеї і ефективні дії?

Надзвичайно важливо не часто звертатися з проханням про підвищення. Це можна зробити перед щорічним нарадою або в середині року. Ви не повинні робити це кожен квартал. Навіть якщо фірма має дуже високий прибуток, кожен бос любить відчувати лояльність в команді і планує витрати на кілька місяців вперед. Начальство впевнене, якщо ви отримали підвищення зараз, то не звернетеся через кілька тижнів знову, просячи ще більшого.

Пам'ятайте, що хоч би яким був результат вашої розмови, ні в якому разі не можна засмучуватися. Не приймайте ніяких додаткових обов'язків, якщо вам за це не заплатять. Якщо начальство збільшує кількість вашої роботи, Попросіть за це оплату. Найгірше, що можете зробити, це просити підвищення, коли ви до цього неодноразово говорили, що готові працювати за мінімальні гроші.