Переїзд через роботу: чого очікувати від керівництва?

Часто через дефіцит спеціалістів в окремих галузях чи філіях керівники компаній приймають рішення про переведення персоналу. Роботодавці пропонують кандидатам привабливі бонуси за переїзд, щоб розв’язати проблемні питання діяльності фірми.

З іншого боку – чому ж працівники погоджуються на посаду в іншому місті? Зазвичай це зумовлено можливістю розвитку, отримання кращої посади чи нових навичок, вищою зарплатою, цікавими проєктами. Однак перехід у нове середовище несе з собою ряд додаткових проблем, які необхідно вирішити. Чим вам може допомогти роботодавець, а які проблеми доведеться вирішувати самостійно?

Хто приймає рішення про переїзд?

Як стверджують фахівці з персоналу, на переїзд по роботі частіше наважуються молоді люди, які не мають сімейних зобов’язань, або з невеликим стажем чи відразу після закінчення навчання. Ці співробітники готові до переїзду, щоб отримати перший цікавий досвід. Також більш схильні змінити місце проживання на прохання роботодавця працівники з невеликих міст, особливо, якщо переїзд заплановано у більший населений пункт.

Переїзд також буде актуальним і для досвідчених фахівців чи керівників, які свідомо підходять до побудови своєї професійної кар’єри. Працівники з цієї групи вирішують переїхати, коли пропозиція роботи може бути надзвичайно цікавим викликом. Тут варто зазначити, що це також люди зі стабільною сімейною ситуацією, або ті, чиї діти вже дорослі та покинули рідний дім.

Експерти зазначають, що кандидати найімовірніше переїдуть до більших міст. Люди, які прагнуть отримати цінний досвід, розуміють, що їм буде легше знайти привабливу роботу в бізнес-агломераціях. Рівень зацікавленості в переїзді тісно пов’язаний із ставленням до професійних змін – персональні консультанти погоджуються, що активні кандидати набагато частіше вирішують знайти роботу в іншому місці, ніж пасивні працівники, які відчувають стабільність роботи у своєму місті. Однак є галузі, де переїзд є майже невід’ємною частиною професії, наприклад, будівництво.

Переїзд – що пропонують роботодавці?

Роботодавці часто пропонують заявникам різні форми допомоги, якщо зміна роботи вимагає від них зміни місця проживання – іноді це цілий пакет послуг. Досвід показує, що компанії найчастіше надають:

  • одноразову грошову премію - у певному розмірі або в розмірі від однієї до шести посадових окладів працівника;
  • покриття орендної плати за квартиру - наприклад, протягом перших трьох-шести місяців після переїзду;
  • підтримку в пошуку квартири на новому місці (також оплату послуг агентства нерухомості) - особливо якщо компанія розташована далеко від агломерації;
  • вищу основну заробітну плату для часткової компенсації витрат на переїзд;
  • оплату проживання в готелі до моменту пошуку квартири.

Компанії часто пропонують вищу заробітну плату, як правило, на 3-6 місяців. Іноді буває, що працівники отримуватимуть таку оплату на постійній основі, тобто увесь період роботи в іншому місті. Деякі кандидати також можуть мати службовий автомобіль, особливо, якщо співробітник по роботі часто їздить на значні відстані. У багатьох випадках робітники окрім вище перелічених пунктів очікують ще й можливість дистанційної роботи принаймні один день на тиждень, наприклад, у п’ятницю, щоб мати можливість провести вихідні з сім’єю. Загалом, усі домовленості про нюанси роботи і переїзду ведуться та узгоджуються у конкретних окремих випадках.

Чого очікують кандидати?

Як виявилося, іноді потенційні працівники, які мають змінити місце проживання, очікують суттєвої підтримки з боку роботодавця. Під час розмови вони домовляються, наприклад, про співфінансування витрат, пов’язаних із сімейним життям, наприклад, оплату дитячого садка для дитини, вартість оренди квартири, наданої роботодавцем, або періоду, протягом якого вони отримуватимуть вищу винагороду. Усе узгоджується індивідуально на основі спільних домовленостей.

Якщо працівник змушений переїздити працювати до іншої країни, він очікує від керівника допомоги в питаннях оформлення візи.

Чому кандидати відмовляються від пропозиції роботи в іншому місті?

Працівники не бажають переїжджати, зокрема, через відчуття стабільності на поточному робочому місці. Ці люди впевнені, що, як хороші спеціалісти у своїй справі, вони знайдуть роботу всюди, тому міняти місце проживання не потрібно.

Основні причини відхилення пропозицій роботодавців :

  • місце не відповідає очікуванням кандидата (відсутність належної інфраструктури тощо);
  • зобов'язання за поточним місцем проживання (сім'я, старші батьки, які потребують догляду, кредит на квартиру тощо);
  • питання переїзду не було узгоджено під час працевлаштування працівника. Якщо кандидат ніколи не думав про переїзд і не має бажання це робити, керівнику не варто переконувати його до цього.

Рішення про переїзд, пов’язане зі зміною роботи, сильно впливає не тільки на самого працівника, а й на всю його сім’ю. Силою чи, ще гірше – погрозами звільнення, змушувати людину до цього не варто, можна отримати зовсім протилежний результат.

Зміна місця роботи разом зі зміною місця проживання є великим випробуванням для кожного. Компанії все частіше використовують паралельно численні бонуси, щоб працівник з більшою імовірністю погодився на пропозицію та згодом легше адаптувався до нового середовища. Якщо ви отримали або вам вже запропонували роботу в іншому місті, проаналізуйте плюси та мінуси такої пропозиції. Також зверніть увагу на те, чи готовий роботодавець вас підтримати, чи вам доведеться розраховувати тільки на себе. Іноді зміна місця проживання може стати рушійною силою вашого розвитку та кар’єрного росту.