«Зустрічна пропозиція»: що це таке та чи варто її приймати?

«Контрпропозиція» або «зустрічна пропозиція» роботодавця  - так називають висловлювання вашого керівника про підвищення або аванс в той момент, коли ви повідомляєте йому про бажання змінити місце роботи. Так, жодна компанія не хоче втрачати хороших працівників, і таким чином керівництво прагне зупинити відтік кваліфікованих кадрів.

Зазвичай усе починається з простої думки - "А якщо змінити роботу?". Потім ви оновлюєте своє резюме і, можливо, навіть створюєте його з нуля, переглядаєте пропозиції, дізнаєтеся, де можна знайти цікаві можливості розвитку, надсилаєте заявки. Кілька зустрічей з рекрутерами, і раптом вам телефонують та кажуть, що вас чекають у новій компанії.

Тож ви йдете на поточне робоче місце, щоб повідомити роботодавця про бажання звільнитися. Саме тоді директор може зробити «зустрічну пропозицію», якщо справді хоче, щоб ви залишилися у його фірмі.

«Зустрічна пропозиція» на роботі – коли чекати?

Зазвичай почути «зустрічну пропозицію» від нинішнього роботодавця можна через 2-3 дні після вашого повідомлення про бажання припинити співпрацю. Це час, коли керівник повинен дізнатися більше про ваші мотиви піти з компанії. Можливо, вас не задовільняє рівень оплати праці, або погані стосунки з колегами?

Виходячи з цього, керівництво фірми передбачає, що може переконати вас залишитися на поточній позиції. Зазвичай інформація, що ви отримали кращу пропозицію роботи, свідчить про те, що ви цінний працівник. А таких ніхто не любить втрачати. В даному випадку мова також про репутацію роботодавця. Якщо один із членів команди покине компанію, це може бути сигналом для інших, що вони також можуть знайти більш прийнятні умови роботи деінде. У такому випадку більшість керівників вирішують хоча б спробувати утримати вас в себе.

Як реагувати на зустрічну пропозицію роботодавця?

Коли роботодавець знає, що він міг би спробувати переконати змінити ваше рішення звільнитися з роботи, з’являється «зустрічна пропозиція». Часто це досить важкий момент для працівника. Особливо, коли він вже для себе все вирішив та публічно заявив про перехід на нову роботу.

Як реагувати на зустрічну пропозицію роботодавця? По-перше, варто уважно його обдумати та врахувати всі «за» і «проти». Також багато залежить від того, чи справді ініціатива керівника вирішує проблему, яка змусила вас шукати нову роботу. Якщо основним мотивом було, наприклад, бажання збільшити свій заробіток, зустрічна пропозиція з варіантом підвищення може стати для вас гарним рішенням. Вам подобається ваша команда і поточне робоче місце? Це може бути ефективним аргументом, щоб утримати вас у компанії на умовах, які підходять саме вам.

Однак, якщо ви відчуваєте, що не будете задоволені навіть після того, як приймете «зустрічну пропозицію» та залишитеся на поточному робочому місці, ви повинні підготуватися та сказати про це своєму роботодавцю.

Як оцінити, чи вигідна для нас зустрічна пропозиція?

Рішення про зміну роботи рідко буває спонтанним. Тому ви як ніхто інший краще знаєте про мотиви пошуку нового місця праці.

Це причини, які вам потрібно буде уважно розглянути, перш ніж прийняти рішення відхилити або прийняти зустрічну пропозицію роботодавця. Перш за все, варто переконатися, що наміри нинішнього директора випливають не тільки з бажання переконати вас залишитися, без реальної можливості виконати дані обіцянки.

Якби проблема була, наприклад, у відсутності кар’єрного зростання, чи справді ви раптом отримаєте вищу посаду? Особливо якщо у компанії немає вакантних місць. Чи вирішаться тепер напружені стосунки в колективі, оскільки до цього все було не так?

Чесна розмова з роботодавцем та обмірковування ваших аргументів є найкращим інструментом, щоб дізнатися, чи варто змінити  роботу чи залишитися на поточній.

Зустрічна пропозиція від вашого нинішнього роботодавця – чи варто приймати?

Перш ніж прийняти рішення, відверто поговоріть зі своїм нинішнім директором. Спокійно поясніть справжні причини бажання змінити роботу. Зауважте, у такій розмові не місце злості чи конфлікту!

Навіть якщо ви вже вирішили відхилити зустрічну пропозицію, все одно необхідно спокійно, виважено та культурно повідомити про це. Подбайте, щоб у вас залишилися добрі відносини з поточною компанією. Це буде лише на вашу користь.