Чи може гуманітарій зробити кар’єру в ІТ-галузі? Звичайно!
Україна є однією із країн, де велика кількість студентів навчається на гуманітарних спеціальностях. Теоретично, це проблема для економіки, яка в даний час орієнтована на фахівців із суто технічними навичками. Однак на практиці навіть гуманітарій може дати собі раду на ринку праці, знайти гарну вакансію та зробити кар’єру в такій розвиненій сьогодні ІТ-галузі.
У нашій статті ми доведемо, чому це так.
У ІТ-галузі потрібні суто гуманітарні навички
Про що ж у цьому випадку мовиться? Уся справа полягає в здатності і умінні мислити креативно та швидко вирішувати проблеми користувачів. Додатки, програмне забезпечення, веб-сайти, навіть техніка - все це створено з думкою про людей. Гуманітарію набагато легше визначити потреби кінцевого споживача, завдяки чому дане рішення буде кращим, ефективнішим і, таким чином, швидше знайдуться клієнти.
Ось чому провідні ІТ-компанії, які також працюють у знаменитій Кремнієвій долині, масово наймають працівників, які не мають технічних навичок, але володіють креативністю, винахідливістю, відкриті до потреб користувача.
Уміння вдало і майстерно «володіти словом» ще досі цінується
Для того, щоб ваш товар, програма чи послуга були продані та зацікавили споживача, вам потрібно свій продукт прорекламувати, описати таким чином, щоб обрали саме вас. Ось тут і найважливішу роль має уміння гарно і професійно висловлюватися. Неможливо продати проект без відповідної «упаковки», тобто усного викладу переваг від його наявності у споживача. А хто ж краще зробить цю справу, як не фахівець-гуманітарій, наприклад, людина з філологічною, журналістською освітою.
Тому уміння писати успішні рекламні тести, маркетингові оцінки, вислови, високо цінується в ІТ-галузі. Завжди знайдеться робота і для талановитих копірайтерів, редакторів і, звичайно, журналістів.
Роботодавці шукають людей з м’якими навичками
Неможливо створити успішну ІТ компанію, у якій працюватимуть лише «технарі». Така фірма буде наче не завершена, а відповідно й не ефективна і не конкурентоспроможна на ринку. Експерти з програмування потрібні, безперечно, але вони часто мають проблеми з функціонуванням у команді, співпраці між собою. У результаті виникають конфлікти, непорозуміння та перенесення термінів виконання проектів. Гуманітарій може це збалансувати.
Роботодавці все частіше заявляють про необхідність працевлаштування людей з так званими м'якими навичками. Це люди, які можуть працювати в колективі, вміють взаємодіяти між собою, ставити завдання, керувати, швидко реагувати на виникаючу проблему та знаходити відповідне рішення. Це вміння, яким не можна навчитися так легко.
Отож, якщо ви гуманітарій і задумуєтесь, які ж ваші шанси на справжню кар’єру в ІТ-галузі, пам’ятайте, у ваших навичках точно буде потреба. А загалом, ринок праці завжди потребуватиме талановитих людей - незалежно від того, в якій галузі ви гарний фахівець.