Як закінчити всі розпочаті проєкти та завдання?

Якщо ви дуже активні, маєте багато енергії та ентузіазму, напевно трапляються ситуації, коли ви починаєте робити відразу декілька завдань й не можете закінчити їх у встановлені терміни. Згодом у певний момент помічаєте, що незавершених справ набагато більше, ніж можна було очікувати. Крім того, виявляється, що всі вони важливі й необхідно було реалізувати їх уже давно.

Як навчитися всі розпочаті завдання доводити до завершення? Що може допомогти у цьому? 

Деяким людям подобаються ситуації, коли багато чого відбувається одночасно. У вас безліч ідей, вони виникають одна за одною, ще не довели до кінця попередню, а уже беретеся за наступну. Таким чином накопичується величезна кількість розпочатих і незакінчених робіт. А ви опиняєтеся у ситуації, коли не розумієте, як діяти далі.

Сплануйте завдання, визначте етапи

Ключем до продуктивності та постановки цілей є правильне планування. Хоча про це уже здається усі знають, але все-таки є багато людей, які все ще уникають планування, стверджуючи, що воно шкодить спонтанності. Так, у приватному житті можливо й існує таке припущення, але от у роботі добре сплановані дії ніколи нічого не зіпсують, а навпаки.

Отож, запишіть усі розпочаті завдання на аркуші паперу, розділіть їх на менші етапи. Так, кінцева мета важлива, але її не досягти за один великий крок. Можливо, це й реально, але точно дуже важко. Варто розділити більші завдання на менші, і таким чином легше буде оцінити й результати. Крім того, менші за обсягами робочі питання не дозволять вам швидко втратити бажання та мотивацію.

Перевірте, до якої точки ви дійшли

На наступному етапі закінчення розпочатих справ варто зрозуміти, на якій стадії зараз ви перебуваєте. Можливо, це лише початок роботи, а може, уже деякі пункти завдання майже виконано? Слід звертати увагу на свої успіхи та слідкувати за ними. У вас все добре виходить, або, можливо, знову щось заважає працювати? Знайдіть проблему і проаналізуйте, що пішло не так. Це допоможе вам рухатися далі.

Беріться до справ із ентузіазмом

Не звинувачуйте себе у незавершених завданнях. Це приносить лише розчарування й негатив, вбиває бажання до подальшої праці. Погляньте на ці справи з іншого боку, не вираховуйте, як багато часу у вас вони заберуть, а подумайте, наскільки ви будете задоволені собою, коли таки завершите все розпочате. Пригадайте минулий досвід, скільки всього уже було зроблено вами успішно, похваліть себе за це й уявіть, як згодом ви будете гордитися, адже змогли зробити все заплановане.

Насолоджуйтесь кожним успіхом, кожним пройденим етапом. Не задумуйтеся про кінцеву мету , яка ще далеко, найголовніше те, що ви знаєте, скільки вдалося зробити за цей час. Постійне невдоволення, ниття та пригнічення себе ніколи не допоможуть, тому їх потрібно уникати.

Позбудьтеся того, що не має значення

Ви також повинні поглянути на список розпочатих завдань під іншим кутом - ви справді хочете закінчити всі з них? Чи всі вони актуальні на сьогодні? Іноді ви починаєте щось, що згодом виявляється абсолютно неактуальним, не приносить вам ні задоволення, ні користі. Однак ви все ще відчуваєте, що повинні це зробити.

Добре обдумайте такі справи. Можливо, це просто почуття обов’язку, а насправді розв’язання даного питання принесе лише полегшення, а не задоволення, користь чи професійний успіх.

Не бійтеся викреслити зі свого списку те, що ви вважаєте на цей момент недоречним. Завдяки цьому ви зможете зосередитись на речах та проєктах, які дійсно важливі, і у вас буде набагато більше часу для їх реалізації.

Уникайте багатозадачності

Ви уже підготували список, знаєте, що важливо, викреслили непотрібні завдання. Що далі? Як бути з їх реалізацією? На цьому етапі найперше слід забути про багатозадачність.

Напевно, під час пошуку роботи чи просто перегляду наявних вакансій та вимог до працівників ви не раз зустрічали таку рису. Сьогодні це одна з найбажаніших навичок для роботодавців у їх підлеглих. Але для самого працівника багатозадачність є досить проблемним вмінням. Навіть якщо на початку вдається робити кілька справ відразу, це не означає, що так буде весь час. Ваш «ресурс» вичерпається дуже швидко й в результаті ви не встигатимете нічого. Якщо вам потрібно завершити розпочаті проєкти, зосередьтесь лише на одному з них. Закінчивши його, переходьте до наступного завдання. У випадку, коли ви зіткнулися із проблемою великої кількості незавершених справ одночасно, далі практикувати багатозадачність немає ніякого змісту. Не розпорошуйте свої зусилля й час та спокійно беріться лише за одне завдання. Ви повинні навчитися концентруватися на одній меті.

Змушуйте себе, якщо це необхідно

Не секрет, іноді доводиться через силу змушувати себе щось робити. Не всі етапи пройдуть гладко, і не можливо у кожному завданні знайти щось приємне для себе. Інколи доводиться заціпити зуби, закрити очі й просто рухатися вперед. Коли уже справу буде завершено, ви побачите успішний результат, тоді зрозумієте, що усі зусилля були варті того.

Відпочивайте

Потрібно знати міру у всьому. Якщо ви відчуваєте, що робота заполонила вас повністю, більше немає сил працювати над проєктами, всього аж занадто багато, і ви не можете впоратися – відпочиньте, зробіть перерву та займіться приємними речами. Візьміть вихідний, проведіть день активно: побігайте, підіть на прогулянку, поїдьте у сусіднє місто чи зоопарк, домовтеся про зустріч з друзями. Тобто, оберіть те, що вас радує, приносить позитивні емоції. Цей день дасть вам можливість «перемкнути» свій мозок, якому також потрібен релакс. Після цього ви помітите, що у вас з‘явилася енергія, бажання та заряд до роботи. Звичайно, з таким настроєм усі справи вирішуватимуться набагато швидше й ефективніше.