Амбіції: чи допомагають вони вам у професійній кар'єрі?
Амбіції - це сильне бажання досягти успіху, досягти досконалості або почуття власної гідності. Швидше за все, ви знайомі з таким значенням амбіцій ще з дитинства: часто чуєте, що ви більш-менш амбітні, що у вас є амбіції, або що ви недостатньо амбітні.
Такі слова означають, що ця риса характеру була з вами з самого початку, і ви знаєте її значення інтуїтивно. Завдяки амбіціям ви прагнете більшого, вчитеся старанніше, отримуєте високі посади і починаєте професійну кар'єру.
Чи можуть амбіції заважати вам? Коли ви повинні задуматися, чи не гальмують вони вашу кар'єру? Читайте про це в нашій статті!
Людина, у якої є амбіції
Яку людину можна назвати амбітною? Перш за все, вона розуміє свою гідність, працює старанніше, і їй легше досягати все більш високих цілей. Амбіції роблять їх конкретними, щоб даремно не витрачати свою увагу і час. Зазвичай, чим більш амбіційною є людина, тим більше вона вірить у себе і тим більшого хоче досягти.
На жаль, як і в багатьох інших випадках, амбіції також можуть стати болючими. Тоді жодна досягнута мета не приносить задоволення, вам потрібно все більше, а це призводить до втоми, вигорання, відсутності здатності розділяти роботу й особисте життя, і труднощів у співпраці з іншими.
Як амбіції допомагають у кар'єрі?
Амбітна людина прагне до чогось, що в даний час знаходиться за межами її досяжності, але досягнення цього принесе їй багато задоволення. Ця особливість робить її більш організованою і мотивованою для роботи, вона досягає більшого, дотримується завдань, які виконує, і має конкретну мету.
Робота з поставленою метою надзвичайно важлива. Завдяки цьому ви не «блукаєте в тумані», а знаєте, чого хочете, і вам легше вибирати засоби для досягнення цієї мети. Коли ви не знаєте точно, що робити або як виконувати завдання, в яких ви не бачите сенсу, то знижується не тільки ваша ефективність, але і креативність і мотивація. Амбіції допомагають впоратися з цією проблемою.
У той же час амбітна людина не задовольняється однією досягнутою метою, вона відразу ж ставить собі наступну задачу. Можна сказати, що це безкінечний шлях. Але постановка нових цілей означає, що вам не нудно, ви вчитеся новому і постійно розвиваєтеся. У вас немає втоми, немає повторення завдань, які можуть навіть призвести до вигорання.
Так чи допомагають амбіції в кар'єрі? Звичайно. Важко говорити про досягнення нових рівнів без амбітного підходу. Однак давайте згадаємо, що, як і у випадку з іншими рисами, надмірні амбіції можуть навіть бути перешкодою і заважати ефективній роботі.
Хворобливі амбіції як перешкода
Кожен з нас, звичайно, знає таку людину. Вона плакала в школі, коли отримувала «5-», в інституті завжди хотіла мати найвищу оцінку в групі. Хоча у ціє студентки і були одні з кращих результатів, знання її все-таки не були на високому рівні. І це привело дівчину до невдоволення собою.
Часто така ситуація виникає через батьків, які вимагали від дітей занадто багато. Найчастіше амбіції не дозволяли такій людині, на її думку, досягти не найкращих результатів. Люди дивляться на це скептично, і такі учні часто менш подобаються своїм одноліткам. Однак амбітні люди можуть не контролювати себе і не знати, що звичайне прагнення до високих оцінок перетворилося у щось інше, що може навіть призвести до стресу, коли щось йде не так, як планувалося.
Коли ж варто зупинитися і задуматися про те, чи не заважають амбіції вашій кар'єрі? Якщо ви дуже зосереджені на цьому і ставите собі занадто високі, навіть нереальні цілі, амбіції можуть стати вашим ворогом.
По-перше, шлях від амбіцій до надмірного перфекціонізму відносно короткий. Тому люди з хворобливими амбіціями ніколи не задоволені собою, вони думають, що можуть робити щось краще, ставлять все більш і більш складні цілі, і навіть якщо їм вдасться їх досягти, вони все одно будуть чимось незадоволені.
Часто амбітні люди працюють до знемоги. Вони не хочуть, щоб хтось їм допоміг, тому що вірять, що тільки вони можуть з цим впоратися. Вони не сплять, не їдять, думають весь час про роботу. Психічне і фізичне здоров'я часто погіршується. Їм легше захворіти, може з'явитися професійне вигорання, постійна втома і навіть депресія.
Контролюйте власні амбіції
Ми живемо в час, коли інформація про людей, які багато працюють і кожен день роблять все більше, приходить до нас з усіх боків: вони виконують безліч завдань, готують самі, знаходять час для занять в тренажерному залі і мовних курсів. Коли ви чуєте це, то думаєте, що самі робите занадто мало, нічого не доб'єтеся в житті, якщо не ввійдете в такий же ритм. У вас є амбіції на більше. Однак ви можете потрапити в порочне коло, яке змусить вас втратити себе в роботі, додаткових обов'язках і, таким чином, зіпсувати ваше здоров'я, яке потім буде важко відновити.
Не забувайте, що кожна людина індивідуальна. Заповнення обов'язками 100% вашого часу має відбуватися тільки через те, що ви хочете цього самі, а не тому, що так роблять інші. Якщо після роботи у вас є бажання розслабитися і нічого не робити, це не означає, що ви не амбітна людина, або у вас менше амбіцій, ніж в інших. Ви повинні жити в своєму власному ритмі, щоб ця риса характеру допомагала вам, а не перетворилася в перешкоду.
Не слід жити як інші, щоб досягти успіху. Варто знайти свій шлях. Не соромтеся просити про допомогу, не бійтеся невдач у своєму житті - вони можуть багато чому вас навчити і зробити сильнішим. Амбіції можуть привести вас на бажану вершину, але не дозвольте, щоб це була вершина, з якої легко впасти.