Підвищення колеги з роботи - як впоратися з такою ситуацією?
Ви працюєте в одному відділі і підтримуєте дружні стосунки в неробочий час. Ви добре ладите і відмінно працюєте разом. Однак несподівано з'ясовується, що ваш друг і колега займе нову посаду і стане вашим керівником. Підвищення колеги означає кінець дружби? Як бути в такій ситуації? Прочитайте цю статтю, де ми постараємося відповісти на ці питання!
Що змінює підвищення колеги?
Насправді, можна припустити, що підвищення колеги з роботи змінює все. Найчастіше, співробітники відчувають себе однією групою, яка абсолютно далека від керівництва. Між ними створюється певний тип зв'язку. Коли хтось, який раніше був «одним з вас», стає менеджером, інші можуть відчувати себе обдуреними і навіть зрадженими.
Також часто в такій ситуації виникає питання: чому саме він отримав підвищення по службі? Що відрізняло його від інших, чи дійсно він кращий, ніж інші, в кінці кінців - що я зробив не так, чому мене не підвищили? Таке мислення може змусити вас дивитися на колишнього колегу з образою, перестати довіряти йому, віддалитися або навіть злитися на нього. Важко тоді говорити про плідну співпрацю.
Інша реакція на підвищення колеги - це радість. Ви задоволені не тому що він досяг успіху і тепер буде на посаді начальника, а із-за переваг, які це підвищення може принести вам. У вас швидше за все формується неправильне враження, що тепер ви можете не так старанно виконувати свої обов'язки, адже колега вас прикриє. Ви зустрічаєтеся після роботи, спілкуєтеся і думаєте, що через це ви тепер в більш вигідній позиції ніж інші?
Коли двоє колег починають процес просування одночасно, наприклад, за допомогою внутрішнього набору, і вони розуміють, що підвищення може отримати тільки один чоловік, ситуація може виглядати двоякою. Вони можуть бути готові, що є ймовірність програти або думати, що це так. Але в кінцевому підсумку переможений буде відчувати себе обділеним, скривдженим, і, швидше за все, дружба між такими співробітниками зникне.
Як реагувати на підвищення колеги по роботі?
Ви повинні бути готові до того, що, оскільки всі працюють і намагаються робити це якомога краще, в кінцевому підсумку один з колег може отримати підвищення і стати вашим керівником. Чи означає це, що ви повинні закінчити ваші дружні стосунки на цьому етапі? Звичайно ні, але вам слід розуміти, що доведеться змінити деякі аспекти цього спілкування, особливо ті, які пов'язані з роботою.
Навіть якщо ви відчуєте напад ревнощів, постарайтеся не показувати цього. Ваш колега, звичайно, не відчуває себе комфортно в новій ситуації. Однак просування по службі повинно мотивувати його працювати, а не відчувати докори сумління і ховатися від підлеглих. Покажіть, що ви його підтримуєте і розумієте, що відносини між вами зміняться. Якщо у вас є які-небудь сумніви - висловіть їх і обговоріть це.
Ні в якому разі не слід дотримуватися позиції: «мій начальник - це колега, тому тепер я можу робити все, що завгодно». Якщо ви перестанете виконувати свої обов'язки як слід, змінете поведінку і відчуєте себе майже «по-королівськи», ваш новий керівник - незалежно від того, чи підете ви разом на пиво після роботи чи ні - зробить певні висновки. В такому випадку ви не повинні дивуватися - в кінці кінців, він відповідає за всю команду, частиною якої ви є. Тому, якщо ви ведете себе непрофесійно, то повинні враховувати той факт, що контакти вам не допоможуть.
Давайте ви не будете бунтувати і ображатися. Така поведінка явно погіршить ваше положення на роботі. Ви упустите багато можливостей, втратите довіру начальства, яку потім буде складно відновити.
Не хваліться перед іншими колегами наскільки добре ви знаєте шефа і якими друзями є. Не варто виставляти це напоказ, краще продемонструйте свій професіоналізм. Звичайно, новий керівник в такій ситуації не буде відчувати себе комфортно, і інші співробітники, особливо нові, можуть зрозуміти, що в фірмі знайомства важливіші, ніж навички і знання. Це буде не найкращий мотивуючий фактор для подальшої роботи.
Іноді ви не в змозі приховати вашу реакцію, хоча намагаєтеся звести до мінімуму ревнощі і злість, спричинені підвищенням колеги. Як би ви не старалися, але вам важко приховувати ці почуття, що природно заважає в роботі. У такій ситуації, якщо начальник хоче показати, що ви цінний співробітник, він може спробувати доручити вам амбітну, складне завдання. Її виконання допоможе вам самому зрозуміти, наскільки ви важливі і наскільки добре робите свою роботу. Однак, якщо ніщо не може змусити вас проковтнути «гіркоту невдачі», іноді єдиний вихід - звільнитися і шукати нову роботу.
Не забувайте, що кожна людина працює на свій власний успіх. Оскільки ваш колега по роботі отримав підвищення, а не ви, це означає лише те, що він вже досяг того рівня, до якого ви все ще прагнете. Але це не означає, що ви в майбутньому не досягнете успіху.
Ви не повинні забувати, що ваш колега також знаходиться в складній ситуації і відчуває себе невпевнено, як і ви. Йому доведеться почати управляти командою, до якої він належав ще вчора. Це досить складне завдання і викликає багато стресу. Не варто завдавати йому ще більше клопоту, проявляючи опозицію, заздрість і гнів. Поставте себе на його місце, в кінці кінців, підтримка колективу надзвичайно важлива, тому що ви працюєте разом для успіху всього підприємства.
Підвищення колеги з роботи повинно стати для вас мотиваційним фактором. Йому вдалося зробити такий крок в кар'єрі, виконуючи ту ж роботу, що і ви. А це показує, що професійний підхід до виконання обов'язків дає свій результат.