"Ми не запропонуємо вам цю роботу" - як реагувати на такі слова?
Під час пошуку роботи, розсилання резюме, проходження співбесід ви, звичайно, очікуєте на позитивний результат, тобто, що отримаєте пропозицію працевлаштування. Саме так думають більшість шукачів роботи, і це правильно, адже потрібно вірити в себе і мати відповідний настрій.
Але інколи трапляється так, що вам відмовляють. Особа, яка це робить (роботодавець, рекрутер, спеціаліст з персоналу) зазвичай телефонує, та люб’язно і привітно повідомляє, що на жаль, вам змушені відмовити. У такій розмові ви повинні бути також максимально привітним та ввічливим. Саме на цьому етапі багато людей роблять серйозні помилки, які насправді руйнують їхні шанси знайти роботу в цій компанії в майбутньому. Адже ніхто не знає, як складуться обставини і де вам доведеться працювати.
То що ж ви повинні робити, коли почуєте, що вам не запропонують роботу?
Поводьтесь виховано і професіонально
Але, звичайно, не перестарайтеся. Важливо проявляти професіоналізм і не демонструвати, що ви аж надто розчаровані відмовою взяти вас на роботу. Подякуйте за інформацію і - це дуже важливо - заявіть про свою готовність розпочати роботу в компанії в майбутньому, якщо буде така пропозиція знову.
Пам’ятайте, що особа, яку обрали замість вас, може й не впоратися із обов’язками, чи навіть їй самій не підійде ця вакансія. Зазвичай компанії пропонують випробувальний термін лише щоб краще пізнати кандидата та згодом прийняти остаточне рішення.
Завжди є ймовірність того, що ви потрапите до «резервного» списку. Якщо ваш «суперник», якого взяли на роботу, не оправдає очікувань керівництва, тоді саме вам буде зроблено перший дзвінок із пропозицією працевлаштування.
Попросіть назвати причини відмови у вашому працевлаштуванні
Не будьте нав'язливим та грубим, не наполягайте на порівнянні вас із обраною людиною. Професійно попросіть рекрутера чи директора повідомити вам причини, чому ви не отримали роботу, якщо це можливо. Це можуть бути як професійні, так і особисті нюанси.
Ні в якому разі не сперечайтеся із співрозмовником, не звинувачуйте його у некомпетентності, не вступайте в надмірну полеміку. Візьміть до відома твердження, які вам нададуть, будьте ввічливі та скажіть, що готові повернутися до цієї теми в майбутньому.
Не принижуйтеся та не благайте ще одного шансу
Найгірше, що ви можете зробити після отримання негативного рішення – це принижуватися та стати об’єктом насмішок. Так сприйматимуться ваші спроби вплинути на рішення потенційного роботодавця. Плач, погрози, емоційний шантаж - це нічого не дасть, а лише знищить ваші шанси отримати пропозицію роботи в цій компанії у майбутньому. Бізнес - це не благодійна діяльність. Тут важлива компетентність, і якщо у вашій кандидатурі чогось не вистачає, то благання і приниження нічого не змінять, а лише погіршать ситуацію і вашу репутацію.