7 кроків, щоб стати ранньою пташкою
У вас проблеми з ранковим підйомом? Деякі люди з легкістю встають рано вранці, і це для них природно. Вони почувають себе чудово та готові до активної трудової діяльності з самого ранку. Іншим доводиться звикати до такого режиму через характер роботи чи різноманітні життєві обставини.
Що може допомогти вам рано вставати й водночас залишатися в гарному настрої? Читайте у нашому матеріалі про сім головних кроків для легкого ранкового підйому!
1. Вставайте виспаними
Виділіть для сну 7-9 годин. Фахівці стверджують, що якщо ми дамо організму відповідний час для регенерації, ми зможемо вставати без особливих проблем – і без будильника. Будильник - це дуже зручно, але часто люди ним зловживають. Звичайно, ніхто не говорить вам повністю відмовитися від нього. З іншого боку, якщо ви фізично не можете встати з ліжка після першого будильника й кількох хвилин лежання в ліжку після цього, і ви цілком здорові, швидше за все, ви лягаєте спати занадто пізно.
2. Першокласний сон
Подбайте про якість свого сну. Світло впливає на рівень роботи одних гормонів або блокує інші. Мелатонін допомагає заснути та зменшує кількість пробуджень під час сну. Крім того, він зміцнює імунітет і бореться з дією вільних радикалів. Для правильного функціонування нам потрібно підтримувати баланс між кількістю серотоніну (гормону, який сприяє почуттю радості й щастя) і мелатоніну. Вплив світла під час сну знижує синтез і виділення мелатоніну. Крім того, велика кількість світла у вечірні години заважає заснути. Мовиться також про світло, яке випромінюють електронні пристрої. Тому варто подбати про підтримання правильного добового ритму.
3. Не давайте собі час на виправдання
Намагайтеся вставати, як тільки прокинетеся. Спонтанне пробудження означає, що ви, ймовірно, перебуваєте у фазі легкого сну, а повторне засинання може перевести вас у глибшу фазу. Через це буде важче вставати вранці.
4. Запрограмуйте себе
Правильна доза рутини дозволяє діяти з більшою ефективністю в будь-який час доби. Якщо у вас є уже сформовані звичні ранкові ритуали, наприклад: після пробудження вмикаєте радіо, снідаєте, одягаєтеся та випиваєте чашку кави перед виходом, тоді ви позбавитеся від непотрібних роздумів зранку, що за чим робити. Наперед продуманий графік на день, або принаймні на ранок, дозволить швидко оцінити, наскільки ви запізнюєтеся, коли станеться щось несподіване.
5. «Передбачте непередбачуване»
Якщо вранці вам не вистачає часу, або важко збиратися, приготуйте все, що можна, напередодні ввечері. Пропрасуйте свій одяг, складіть сумку, упакуйте всі необхідні на день речі. Якщо у вас є діти, переконайтеся, що вони також підготовлені, щоб зранку поспіхом не перевіряти їх портфелі, шукати потрібну іграшку чи колготки. Коли зранку у вас буде дуже обмежений час, ви навіть можете приготувати бутерброди з вечора та поставити їх у холодильник.
6. Звикайте поступово
Іноді потрібен час, щоб виробити деякі звички. Зосередьтеся на підвищенні своєї ефективності, а не засмучуйтеся, що щось пішло не так. З плином часу вам буде щораз легше вставати вранці.
7. Знайдіть мотивацію
Нам подобається діяти, коли ми усвідомлюємо сенс нашої діяльності. Прокидатися вранці лише заради самого пробудження може бути недостатньою причиною для багатьох людей. Тим часом підтримка правильного розпорядку дня корисна для нашого організму. Якщо ви можете, сплануйте свої справи так, щоб у вас дійсно була причина вставати вранці. Добре, якщо ви будете робити це з бажанням і ентузіазмом.