Як звуки впливають на якість вашої роботи
Незалежно від того, чим ви займаєтесь, шум та різноманітні звуки завжди супроводжують вас на роботі. Зрозуміло, що для багатьох робітників (будівельників, операторів концертних залів чи студій звукозапису) певні звуки є частиною професії. Однак, не менш очевидно, що не всі звуки є природною частиною праці.
Навіть якщо ви не помічаєте їх, звуки є фоном вашої роботи, їх практично неможливо уникнути (якщо ви не використовуєте навушники з шумопоглинанням, а це може бути небезпечним або недоречними).
Повна тиша на робочому місці - це недосяжний сценарій, навіть якщо докласти максимум зусиль для цього. Тому значення звуків у робочому середовищі не слід недооцінювати.
Як звук впливає на якість вашої роботи?
Незалежно від того, чи є ви джерелом шуму, чи працюєте там, де постійний галас, ви можете навчитися покращити якість своєї роботи та колег. Отже, почнемо з основ.
Децибели все змінюють
Різниця у рівні гучності може вплинути на виконувані завдання. Дослідження показали, що звуки 110 децибелів і вище негативно діють на ефективність роботи, тоді як звуки в діапазоні 70-90 децибелів не мають шкідливого впливу.
У деяких випадках звуки можуть допомогти вам підтримувати рівномірний темп і ритм. Вчені показали, що низький та помірний рівень навколишнього шуму допомагає людям виконувати більш творчі завдання, такі як письмо, малювання.
Навколишні звуки можуть допомогти вам зосередитися на робочому завданні. Часто трапляється, що тип звуку не має значення, якщо це не звук розмови й у ньому немає різких змін.
Людина заважає працювати іншим більше, ніж техніка
Алан Хедж, фахівець з проєктування робочого середовища Корнельського університету, провів дослідження. Воно показало, що галасливі колеги відволікають увагу більше, ніж будь-який інший офісний шум, наприклад, дзвінок телефону або працюючий принтер. За словами Хеджа, ми звикли ігнорувати повторювані шуми, такі як шум техніки. Однак розмови, переривчасті звуки або високі тони більше привертають увагу. Наші основні інстинкти в основному змушують нас слухати все, що розум вважає цінним.
Коли мова заходить про розмову вголос, іноді вдається від неї відмежуватися. Однак, коли хтось має певний тон голосу, надто гучно говорить, або піднімає цікаві для вас теми, це може знизити вашу продуктивність. Розмова інших оточуючих людей майже завжди відволікає від роботи.
Білий шум
Якщо ми говоримо про тиху та спокійну робочу атмосферу, варто сказати, що ніщо так не відволікає увагу, як офіс типу open space. Працюючи в одному приміщенні, стіл біля столу, з багатьма людьми, у вас можуть виникнути проблеми із зосередженням на своїх обов’язках. Деякі роботодавці вирішили використовувати так званий білий шум як фоновий звук, що допоможе зосередитись на роботі. Як би дивно це не звучало, є наукові докази того, що це може допомогти підвищити продуктивність праці.
Білий шум, поєднання частот в діапазоні приблизно від 20 Гц до 20 000 Гц, має маскуючий ефект: він заглушує інші шуми більш прийнятними для вуха частотами. Завдяки йому звуки на робочому місці менш чутні.
Звуки природи також позитивно впливають. З’ясувалося, що люди швидше відновлюють концентрацію на завданні, коли з гучномовця звучать спів пташок, шум води, потріскування багаття.
Вплив музики
Сьогодні немає єдиної думки щодо ефективності прослуховування музики на робочому місці. Можливо, це залежить від жанру музики, типу роботи та характеру людини. Дослідження університету Корнелла показало, що весела музика має позитивний ефект, оскільки полегшує співпрацю між людьми. Однак інше дослідження свідчить, що музика заважає людям вчитися новому.
Музика впливає на наш настрій, це однозначно. Для тих, хто бореться зі стресом на роботі, музика може стати порятунком, відволікаючи від негативних емоцій та покращуючи самопочуття. Загалом, музика може допомогти у роботі, але все залежить від типу завдань, ситуацій.
А як щодо подкастів?
Поки що не було проведено достатньо досліджень впливу подкаст на успішність роботи. Це відносно новий напрям, тому і недостатньо вивчений.
Подкасти можна порівняти з радіопрограмами, хоча, звичайно, це залежить від типу запису. Вони можуть виконувати функцію фонового звуку для роботи. З іншого боку, подкасти - не найкращий мотиватор для роботи над конкретним завданням, особливо якщо вони самі вимагають зосередженості чи посиленої розумової праці.
Подкасти часто покладаються на розповідні тактики або звукові ефекти, щоб залучити слухача, коли щось відволікає їх увагу. Ми вже згадували, що розмови інших людей та їх присутність на робочому місці є сильним фактором, що відволікає увагу. З цієї позиції, подкаст буде відволікати вас від роботи, яка вимагає розумової діяльності, уваги та концентрації.
Однак, коли ви працюєте над чимось рутинним, що не потребує великої зосередженості та напруження мозку, прослуховування подкастів, особливо тих, що стосуються вашої професії, може стати чудовим способом розвинути свої навички!
Як найкраще працювати в галасливій обстановці
Існує кілька способів, як у таких умовах зберегти свою продуктивність на високому рівні. Теоретично, ви можете повністю «вимкнутися», одягнувши навушники з шумопоглинанням, але тоді є ризик пропустити щось важливе. Можна попросити свого роботодавця встановити звукопоглинаючі панелі в офісі, або завантажити програму, яка видає білий шум.
Немає гарантії, що це покращить якість вашої роботи, але оскільки існує цілий ряд досліджень, які це підтверджують - чому б не спробувати?
Хоча шум часто ускладнює роботу, є також багато звуків, які допомагають у певних ситуаціях. Якщо ви хвилюєтеся через майбутню зустріч чи презентацію, улюблена музика, звуки природи можуть допомогти вам розслабитися. У цих ситуаціях звук насправді робить вас більш продуктивними.