Втома - ворог креативності: як її позбутися?
Ви падаєте з ніг, п'єте ще одне горнятко кави, але це зовсім не допомагає. Ви сидите за столом, дивитеся в монітор і мрієте знову опинитися вдома в ліжку. Ви обіцяєте собі, що сьогодні обов'язково ляжете спати раніше і завтра будете більш енергійними. Однак після опівночі ви розумієте, що у вас залишилося максимум 5 годин сну, і завтра на роботі ви, ймовірно, будете знову втомленими.
Ви чекаєте вихідних, щоб відіспатися за весь тиждень. Однак втома і тоді не покидає вас. Ви, звичайно, розумієте, що такий стан не сприяє креативності, продуктивності або ефективній діяльності. Тому потрібно вчитися позбавлятися втоми! Як же це зробити?
Втому потрібно усунути!
Коли ви втомлені, то у вас нічого не виходить. Ви не можете зосередитися, а коли потрібно діяти творчо, ви ще більше втомлюєтеся. Ви непродуктивні і тому нервуєте. Вам здається, що ви недостатньо добре працюєте, тому намагаєтеся все компенсувати після робочого дня, у вас немає часу на розслаблення, і ви потрапляєте в замкнене коло. Втома може бути навіть ознакою хвороби. Однак ви часто закриваєте очі на це, і єдине, про що мрієте, це про повноцінний сон. Якщо це так, то лише кілька кроків можуть змусити вас відчути себе набагато краще. Якість вашої роботи підвищиться, а ви відчуєте себе бадьоріше. Як же це зробити?
Втома - типи
Втома може мати різні причини. Ви можете відчувати розумову (емоційну) або фізичну втому. У статті ми розглянемо проблему втоми, яка не є симптомом захворювання. Причинами психічної (емоційної) втоми можуть бути: занадто багато обов'язків, понаднормових завдань, стрес слабка завантаженість протягом дня, постійна нудьга, депресія. Причинами фізичної втоми є: недолік сну, занадто низькокалорійна, гетерогенна дієта, зневоднення, нестача фізичної активності.
Як усунути втому з повсякденного життя?
Якщо ви відчуваєте, що втома заважає в повсякденному житті і роботі, варто спробувати боротися з нею. Ось кілька порад, як зробити це.
1. Як би це банально не звучало - організуйте собі повноцінний сон!
Намагайтеся спати не менше 7 (бажано 8) годин. Лягайте спати о 22 годині, навіть якщо книга дуже цікава або у вас багато роботи. Пам'ятайте, недолік сну може вплинути на ваше здоров'я! Імунітет знизиться, і ви піддаєте себе інфекціям.
2. Не забувайте про часте пиття води
Зневоднення також може викликати втому. Якщо ви розумієте, що п'єте занадто мало води, ймовірно, що втома пов'язана з цим. Встановіть нагадування на телефон або завжди майте під рукою воду.
3. Будьте активними
Фізична активність може втомити вас, але в той же час вона дає енергію. Не всім подобається робити вправи, але фізична активність не обмежується відвідуванням спортзалу. Ви можете танцювати, бігати або просто довго гуляти. Завдяки цьому ви отримаєте заряд енергії для подальших дій.
4. Не беріть на себе занадто багато завдань
Дуже часто ви можете потрапити в пастку своїх же амбіцій. Ніхто не хоче стояти на місці, тому ви часто берете на себе занадто багато - хочете щось довести або допомогти комусь, чи заробити більше грошей, в результаті у вас зовсім немає вільного часу. Ви забуваєте, наскільки важливо відпочивати і «заряджати» свій «акумулятор». Потрібно раціонально підходити до роботи і розвитку. Знаходити час для відпочинку слід кожен день. Якщо ви цього не зробите, у вас не буде сил для основних задач. Енергія необхідна для досягнення успіху, і його вимір - це не години, витрачені на роботу.
5. Знайдіть своє хобі
Як ми вже згадували, багато вільного часу також може бути шкідливим. Якщо протягом дня ви нічого не робите, знайдіть заняття, що вас порадує і принесе задоволення - почніть читати, дивитися серіал, в'язати, бігати або вивчати іноземну мову. Спробуйте багато варіантів і виберіть той, який дійсно цікавить вас.
6. Їжте здорову їжу
Неправильне харчування також може бути причиною вашої втоми - ви не отримуєте достатньо калорій, їсте занадто мало, поспішаєте, їжа не дає вам енергії. Зверніть увагу на те, що ви їсте, тому що здорове, збалансоване харчування також додає енергію і знімає втому. Подивіться, що у вас на тарілці, позбудьтеся від шкідливих звичок у їжі.
7. Просто відпочивайте!
Ви приходите з роботи і знову починаєте працювати? Ефективність падає до нуля, втома досягає свого апогею, але вам погано, коли ви нічого не робите? Пам'ятайте, що ви заслуговуєте відпочинку і не можете відчувати докори сумління через це. Втомлені, ви не будете якісно працювати, а тільки зіпсуєте своє здоров'я - як психічне, так і фізичне. Не варто недооцінювати час, який ви можете витратити тільки на себе і на речі, які дозволяють вам відпочити. Завдяки цьому ви можете відновити енергію і забути про постійну втому!