Супровідний лист і резюме - в чому різниця між цими документами?

Підготовка документів для співбесіди, ймовірно, не найбільш напружена частина пошуку роботи, але все одно вимагає багато часу і праці, особливо якщо ви хочете, щоб вони були максимально професійними. Електронний лист і документи, що надсилаються рекрутеру часто є вашим першим контактом з потенційним роботодавцем, на підставі якого він справить враження про вас. Тому ви не повинні ігнорувати це.

Супровідний лист і резюме - в чому відмінності? Чи варто готувати обидва документи? Читайте в цій статті!

Супровідний лист і резюме - відмінності

Чому варто готувати обидва ці документи? Що відрізняє їх? Чи є супровідний лист повторенням того, що ви вже включили в резюме?

CV - це ваше професійне резюме, яке зазвичай складається з декількох частин:

  • особисті дані;
  • професійна мета;
  • освіта;
  • досвід роботи;
  • знання;
  • інтереси.

Воно повинно бути якомога більш конкретним - містити останній етап навчання, тільки необхідні особисті дані (ім'я та прізвище, адресу електронної пошти, номер телефону, можливо, адресу місця проживання), назви посад, компанії і найбільш важливі обов'язки, навички, необхідні для заняття професією і інтересами, що не обов'язково пов'язано з вашою галуззю.

У свою чергу, супровідний лист повинен бути доповненням до вищезгаданого документу, надавати всю інформацію, яку ви не змогли включити в резюме. Цей документ призначений для того, щоб переконати роботодавця в тому, що ви є підходящою людиною для роботи, дійсно виділяєтеся на серед конкурентів, але не тільки. Ви можете представити ваші найбільші професійні успіхи або кар'єру, якщо це досить цікаво.

Крім того, це відмінне місце для пояснення відсутності професійного досвіду, перерв в роботі, причин зміни галузі і т. д. Завдяки цьому непримітному документу ви можете розвіяти всі сумніви рекрутера.

Лист також ідеально підходить для людей без досвіду, чиє резюме пусте. Саме там вони можуть спробувати довести, що варто запросити їх на наступну стадію найму.

У свою чергу, для кандидатів, що претендують на роботу в сфері письмової роботи, це може бути відмінним місцем для демонстрації своїх навичок письма. Кожен знайде щось для себе в цьому документі.

Однак варто підкреслити, що для створення такого листа не потрібен ні талант, ні досвід написання текстів. У ньому найбільш важливою є інформація, яку ви надаєте. Рекрутери знають, що не кожен є письменником.

Резюме та супровідний лист - як їх написати?

Обидва ці документи не мають єдиного шаблону, тому співробітники можуть продемонструвати тут свою творчість - особливо графічні дизайнери або інші творчі люди часто роблять їх творами мистецтва.

Пам'ятайте, однак, що це не означає, що просте резюме не буде прийнято - навіть навпаки, саме таке іноді і потрібно. Ви повинні знати все про компанію, в яку відправляєте документи.

Дуже важливо зіставити одержувача як з резюме, так і з супровідним листом. Це стосується не тільки форми, а й змісту. Перед створенням документу варто уважно прочитати оголошення про роботу і написати його на цій основі. Мова йде не про розширення реальності для потреб потенційного роботодавця, а про те, щоб зосередитися на тому, що потрібно, без подальшої розробки інших потоків.

Резюме - максимум 2 сторінки формату А4, супровідний лист - одна сторінка формату А4 (зазвичай це форма заявки). Буває, що ви хочете сказати багато чого, але, тим не менш, варто бути лаконічним, а решта додати на співбесіді. Взагалі ви не єдині кандидати на роботу, і рекрутери не можуть присвятити стільки часу одній людині, тому що його просто немає. Ось чому конкретика так важлива, як ми вже згадували.

Крім того, ви повинні уникати копіювання вашого резюме і супровідного листа з інтернету. Звичайно, у вас є тисячі доступних шаблонів, але давайте розглядати їх як натхнення. Ці документи повинні відрізнити вас і переконати роботодавця - як це можливо зробити, коли ви скопіюєте той же лист, що і інший кандидат?

Також варто дотримуватися єдиного графічного дизайну при відправці обох документів одночасно. Це буде не тільки більш естетичним, а й вирізнятиме вас. Використовуйте ті ж шрифти, графіку, однакове підкреслення і колір (проте не перестарайтеся з цими типами відмінностей, пам'ятаючи, що занадто багато шкідливо для здоров'я).

Що стосується супровідного листа та резюме, немає сумнівів, що це два окремих документи, які можуть прекрасно доповнювати один одного. Це ваш перший контакт з рекрутером, тому варто скористатися можливістю показати свою кращу сторону. Якщо вас запам'ятає роботодавець, це може виявитися вашим квитком на наступний етап найму.