Як вибрати підходящу вам вакансію про роботу?

Зазвичай люди під час пошуку роботи не виділяють достатньо часу на аналіз потенційних пропозицій з працевлаштування. Вони рідко ставлять конкретні питання потенційним роботодавцям і під час співбесіди думають тільки про те, як справити хороше враження про себе.

Не забувайте, що робота - важливий аспект життя хоча б тому, що вона займає багато вашого часу і кожен повинен працювати в сприятливих умовах. Тому потрібно детально проаналізувати зацікавило вас пропозицію.

Для цього обдумайте багато аспектів. Деякі з них є дуже індивідуальними. Наприклад, для одних людей відстань між будинком і роботою має велику роль. Для інших найбільш важливим може бути рівень оплати праці або гнучкий графік роботи.

Відповідайте собі кілька питань, щоб перевірити, чи варто вашої уваги та чи інша вакансія:


* В якій мірі ця посада збігається з вашими планами і як вона може сприяти змінам в кар'єрі? При формуванні та управлінні своєю власною кар'єрою важливо мати план. Якщо у вас немає плану - ви не знаєте, куди йдете, якщо ви не знаєте, куди йдете, ви ніколи не досягнете бажаного. Чи не роботодавець управляє вашою кар'єрою - він тільки пропонує вам професійний розвиток в рамках своєї організації. Сучасні теорії ринку праці говорять про те, що доросла людина змінює свою професію (не тільки роботу) як мінімум 4 рази протягом професійного життя. Тому важливо формувати і керувати своєю власною кар'єрою, тому що ніхто не зробить це за вас. Розвивайте нові навички та «передаються» навички, тобто ті, які будуть корисні для вас в майбутньому, якщо ви приймете абсолютно нову професійну роль;


* Це нова посада? Чому вона виникла? Що трапилося з вашим попередником? Запитайте потенційного роботодавця, яка історія цієї посади. Якщо це нова позиція, в чому причина її створення. Пам'ятайте, не всі новостворені посади виявляються необхідними в довгостроковій перспективі. Можливо, в перебігу відносно короткого часу вони будуть або ліквідовані, або обмежені (іноді це також може бути пов'язано зі скороченням зарплат новим співробітникам). Якщо посаду вже існувала, важливо з'ясувати, які причини звільнення попереднього співробітника;


* Яких навичок і умінь вам не вистачає, щоб зайняти цю посаду? Як ви плануєте заповнити прогалини в компетенції? Перехід на нову посаду, як правило, повинен бути пов'язаний з якимось інтелектуальним викликом: ви вступаєте в нову організацію, нову культуру, систему роботи, колектив і т. Д .. Ймовірно, може виявитися, що це зажадає додаткових знань і розвитку нових компетенцій. Важливо ретельно проаналізувати, як швидко ви зможете придбати нові навички та підтримає вас майбутній роботодавець. Якщо ви бачите, що цілі дуже амбітні, на вас покладають великі очікування, а вам не вистачає деяких компетенцій, приймаючи таку пропозицію про роботу ви ризикуєте знайти себе на провал або дуже глибокий стрес.


Також важливо знайти відповіді на наступні питання:

1. Чому ви хочете працювати в цій компанії?

2. Яка місія, бачення і цінності компанії? Вони сходяться з вашими?

3. Займаючи цю посаду, ви будете мати доступ до професійного розвитку, Нових технологій? Яких?

4. Чи дозволить ця посада вам розвинути мережу контактів?

5. Чи буде у вас перспектива кар'єрного росту в даній компанії?

6. Які основні проблеми в цій посаді?

7. Які основні цілі та завдання на цій посаді? Як вони будуть вимірюватися? Вони досяжні і досить амбітні?

8. З якими типовими проблемними ситуаціями вам доведеться зіткнутися?

9. Достатній чи для вас рівень оплати? Чи зможете ви повноцінно жити на ці гроші?


Ви можете сформулювати і інші питання, які стосуються цікавлять вас аспектів. Пам'ятайте, що під час співбесіди ви повинні дізнатися якомога більше інформації про вакансії і фірмі, щоб зробити для себе необхідні висновки. Мудрі питання, які ви задаєте, також є хорошим сигналом для рекрутера, Показують ваше бажання зайняти нову посаду і зрілий підхід до вашої кар'єри.