Як написати гарне резюме?

Під час підготовки резюме (CV) слід дуже ретельно подумати, що написати і як подати інформацію, щоб потенційний роботодавець сказав: «Ця людина може робити те, що мені потрібно».

За словами Джона Ліза, британського експерта з питань кар'єри, резюме - це набагато більше, ніж біографія, ви є продуктом, а роботодавець - покупцем, і потрібно зробити так, щоб вас захотіли купити.

Як написати резюме, яке обов'язково приверне увагу рекрутерів? Дамо вам кілька порад.


Гарний початок

Перші 15-20 слів, з яких починається ваше резюме, мають вирішальне значення, тому що саме так привертають увагу рекрутерів. Почніть з короткого викладу свого досвіду. Не пишіть занадто багато. Перші пропозиції повинні бути дуже коротким і в той же час інформативно насиченими. Тут можна вказати, що ви володієте тими навичками, які потрібні. Напишіть назву або опис посади, наприклад, фахівець з інформаційної забезпеченості. Вони повинні відповідати тій роботі, яку ви шукаєте. Наприклад: «Директор відділення медичної допомоги з більш ніж 25-річним досвідом роботи в сфері надання медичних послуг», або «директор зі стратегії та розвитку бізнесу, що володіє досвідом в розробці, управлінні і реалізації ініціатив в області продажів».

Уникайте стандартних фраз і виразів в резюме. Вони не допомагають з'ясувати причину негараздів, і не виділяють вас як окрему особистість серед інших претендентів.


Складіть порядок надання інформації

Якщо ви міняєте галузь, не пишіть про досвід, який рекрутер може вважати недоречним. Розділ про досягнення зв'яже ваш досвід з вимогами. Це основна інформація, яку ви хочете передати. Рекрутер повинен читати ваше резюме і думати: «Я б хотів поговорити з ним. Чи не тому, що хочу дізнатися хто він, а обговорити його досягнення ».

Після розділу, в якому ви перераховуєте свої результати, вкажіть історію зайнятості і відповідний досвід. Потім додайте всю інформацію про освіту. Деякі претенденти хочуть в першу чергу написати про нього. Такий крок може працювати в разі наукових посад, в бізнесі слід спочатку вказати професійний досвід, а потім описати освіту або перерахувати отримані сертифікати.

Багато фахівців окремим блоком виділяють вміння і навички. Деякі менеджери по персоналу радять взагалі відмовитися від такої інформації. Якщо ви не переконали роботодавця, що у вас є певні вміння в раніше поданої інформації, вам просто не повірять, прочитавши про них в кінці. Якщо у вас є практичні навички, наприклад, використання певного програмного забезпечення, включите такий факт в розділ досвіду. І якщо це основна вимога для даної посади, найкраще написати таку інформацію спочатку.


Не пишіть все

Під час підготовки резюме здобувач відчуває спокуса описати як можна більше про всіх своїх діях, досягнення, навичках. Однак цього робити не потрібно.

CV - це документ, який дуже ретельно аналізує ваше минуле. Ніхто не розраховує стати вичерпним джерелом знань про вас. Якщо якась інформація не буде корисною для потенційного роботодавця, краще її не вказувати.

Якщо ви подаєте заявку на роботу в компанію, де присутні більше вільна атмосфера, яка підтримує баланс між роботою та особистим життям, можна додати інформацію про ваших інтересах або захоплення. Для серйозних компаній з меншим почуттям гумору краще уникати цього.


Пишіть про досягнення, а не про сферу відповідальності

Близько 95% вмісту резюме повинно стосуватися ваших досягнень. Той факт, що ви керуєте командою з десяти чоловік, нічого не говорить. Ви повинні сказати щось ще: чи вдалося їм досягти встановлених обсягів продажів, або кого-то підвищили? Потрібно навести конкретні приклади.


Розмір має значення

Минув час, коли резюме повинно поміститися на одній сторінці: розмір шрифту робили менше, інформація була стиснута. Сьогодні ніхто не буде ображений, якщо у CV дві або три сторінки, але не більше. Фахівці з рекрутингу кажуть, що ніколи не зустрічали резюме, яке б помістилося на одній сторінці, навіть якщо мова йшла про новачка після закінчення школи. Дотримуйтеся найпопулярніших шрифтів. CV повинно бути чітким, чистим і в той же час елегантним у своїй простоті.


Попросіть про допомогу

Нелегко залишатися об'єктивним при написанні вашого власного досвіду або умінь. Багато людей перебільшують або недооцінюють свої досягнення, або не можуть висловити це належним чином. Попросіть кого-небудь із знайомих або колег прочитати ваше резюме з точки зору логіки, граматики, орфографії і пунктуації.