Що робити, коли не хочеться працювати: 10 перевірених рад

Як мотивувати себе на роботу, коли ми нічого не хочемо? Деяким потрібен «чарівний пендель», щоб рухатися далі, інші просто беруть і роблять свою роботу незважаючи на небажання.

Ми зібрали 10 найбільш ефективних рад, які є відмінним способом змусити себе діяти.


1. Вставайте з ліжка відразу як тільки ви прокинулися

Лежання в ліжку робить людей дуже ледачими, це стан буде супроводжувати вас до вечора. Ще гірше, якщо ви будете працювати в ліжку. Встаньте рано вранці, прийміть душ і приготуйте сніданок. Це відмінний заряд бадьорості на цілий день.


2. Почніть з пріоритетів

Складіть список запланованих справ. Це можна зробити ще ввечері або вранці. Розставте пріоритети, спочатку вирішіть найважливіші питання. Така схема буде запорукою ефективної організації дня. Подбайте, щоб нічого не відволікало вашу увагу.


3. Одягніться як на роботу

Це важливий момент, який допомагає багатьом людям, які працюють вдома, мотивувати себе до праці. Домашній халат або зручний спортивний костюм залиште для вечірнього перегляду улюбленого серіалу або готування вечері. Ніжний макіяж плюс приємний вигляд додадуть вам впевненість і, отже, полегшать перехід з домашнього режиму в діловій.


4. Організуйте простір

Слідкуйте за порядком в квартирі. Розкидані речі, немитий посуд або пилові підлоги будуть вас нервувати і вводити в стан депресії.


5. Встановіть термін для виконання завдань

Це також відмінний спосіб боротьби з постійним відкладанням справ. Якщо ви встановите крайній термін, у вас буде більше мотивації, щоб таки вирішити питання. Записуйте все завдання в блокноті або органайзере. Можна переносити завдання, якщо є важлива причина на те. Але намагайтеся все заплановане зробити.


6. Подумайте про наслідки

Коли вам не хочеться робити якусь роботу, задумайтеся, які будуть наслідки цього. Наприклад, у вас накопичиться дуже багато справ на короткий час, Ви пропустите важливу зустріч або не заробите додаткові гроші на відпустку. Усвідомлення можливих проблем або втрат буде ідеальним «стусаном» до діяльності. Звичайно, іноді можна дозволити собі трохи полінуватися, але не варто захоплюватися цим.


7. Знайдіть час випити кави або чаю

Виберіть для себе такий напій, який додасть вам енергії. Багато людей для цього п'ють каву, деякі - чай. Завдяки вмісту кофеїну, ці напої тонізують і сприяють підвищенню працездатності. Але тільки будьте обережні, не перевищуйте рекомендовану лікарями кількість чаю або кави, щоб не завдати шкоди своєму здоров'ю.


8. Зробіть поживний сніданок

Ні гарного дня без належного сніданку, який забезпечить вас енергією. Це може бути каша, мюслі з молоком, фруктовий коктейль або яєчня. Головне, щоб їжа була корисна і живильна. Ніколи не починайте роботу голодним. Ваш організм швидше втомиться, а нестача енергії призведе до того, що не буде бажання і сили працювати.


9. Створіть свій власний ритуал

Виберіть те, що вам приносить задоволення і поєднується з роботою. Наприклад, деякі люди ефективніше працюють, слухаючи класичну музику, іншим потрібна повна тиша.


10. Зробіть перший крок

Як каже давня китайська мудрість, навіть шлях в тисячу лі починається з першого кроку. Цей приклад ідеально підходить для мотивації і надзвичайно ефективний. Коли вам зовсім не хочеться працювати, спробуйте використовувати метод «5 хвилин». Скажіть собі, що в перебігу тільки 5 хвилин ви будете робити роботу, а потім зупиніться. У більшості випадків цей спосіб прекрасно працює, після початку ви «поринете» в процес і вам навряд чи вже захочеться все закинути. Чи не фокусується на результаті, тільки на першому кроці. Іноді буває так багато всього треба зробити, що важко охопити все це і ви просто розгублені. Не думайте про те, скільки роботи вас чекає, починайте вирішувати перше завдання. І тоді все по порядку буде виконано.