4 способи впоратися зі стресом на роботі
Якщо вечір неділі затьмарений думками про початок трудового тижня і повернення на роботу, після напруженої розмови з босом ви довго не можете прийти в себе, а негативний лист по електронній пошті виводить з рівноваги на кілька годин, з упевненістю можна сказати - робота негативно впливає на ваше психічне здоров'я і нервову систему.
Пропонуємо 4 головних ради, які допоможуть подолати стрес на роботі.
1. Визнайте свій страх і обміркуйте, як з ним боротися.
Перш за все, визначитеся для самого себе: чого ви боїтеся? Це може бути розмова з шефом, надмірні обов'язки, спілкування з колегами, виступ перед публікою. Знаючи причини, буде легше відповісти на питання: «Що я можу зробити, щоб відчувати себе добре в цій ситуації?».
Подумайте, як можна звести до мінімуму стрес. Наприклад, якщо вас завжди лякає майбутня презентація перед ширшою аудиторією, поговоріть з начальником про можливість участі в спеціальних тренінгах, які допоможуть вам подолати цей страх. Також можна додатково попрактикуватися в презентації, навіть вдома перед дзеркалом - якщо ви добре підготовлені, знаєте ідеально текст, то будете почувати себе більш впевнено.
2. Рухайтеся!
Вас дивують друзі, які бігають, плавають або катаються на велосипеді, тому що ви віддаєте перевагу «пасивні» розваги - перед комп'ютером або телевізором? Це помилка! Рух, особливо на відкритому повітрі, не тільки робить нас здоровими і красивими, але також допомагає в боротьбі зі стресом.
Ви проводите весь день на роботі перед комп'ютером, а ввечері дивіться на миготливий екран, думаючи про роботу? Так неправильно. Фізична активність допомагає відірвати думки від професійних тим і гарантує найкращий настрій. Спробуйте це! Якщо ви не спортсмен, виберіть легку версію - швидку прогулянку на півгодини.
3. Навчіться відпочивати
Ви постійно думаєте про роботу, бо не звикли відпочивати, а не відпочиваєте, адже весь час працюєте. Відпочинок - це свого роду мистецтво, яке вимагає певних зусиль. Неможливо повноцінно відпочити, постійно перебуваючи он-лайн, перевіряючи свій мобільний телефон або електронку. Відсутність відпочинку гарантує вам низьку стійкість до стресу.
Ніхто не може працювати 24 години на добу. Недарма психологи, а також все більш свідомі роботодавці змушують співробітників-трудоголіків використовувати свою відпустку. Дослідження показують, що відпочив людина працює краще - він більш ефективний і краще справляється з нервовими ситуаціями. Тому, якщо ви не хочете страждати від професійного напруги, організуйте собі приємні вихідні: займіться улюбленою справою, зустріньтеся з друзями, проведіть час з рідними за містом, сходіть в кіно або театр. Головне, не думати про роботу і знаходитися далеко від робочого ноутбука.
4. Не дайте шанс емоціям взяти верх над вами
Емоційно сприймати все, що відбувається на роботі, особливо, напружені моменти, категорично не можна. Це може викликати проблеми з нервовою системою і посилити стрес. Варто готуватися до непередбачуваних ситуацій і намагатися зберігати спокій, тобто стійкість до стресів.
Але іноді бувають випадки, що ситуація, що склалася застає вас зненацька і ви не в змозі опанувати своїми емоціями. Бізнес-психологи радять вийти на кілька хвилин з офісу і переосмислити трапилися. Скажіть собі: «Мене це турбує ... боюся, що ... але тепер я подумаю про те, як діяти за таких обставин, щоб не нашкодити собі і моєї компанії».
Якщо у вас «свербить» рука, щоб написати шалений лист, зробіть це ... але не відправляйте його. Поверніться до нього через годину і замініть емоції фактами. Таким чином, ви мінімізуєте стрес, що виникає в результаті цієї ситуації і її наслідків, і в той же час показуєте, що ви є контрольованим і професійною людиною.