Мотивація до роботи або що змушує вас вставати вранці?

Коли ви в останній раз думали про те, що спонукає вас працювати? Навіщо ви працюєте? Для чого ви піднімаєтеся з ліжка щоранку і приступаєте до дії? Чому в деяких ситуаціях шукаєте інший вид зайнятості?

Усвідомлення того, чого ви очікуєте від роботи, які чинники впливають на бажання працювати, є надзвичайно важливим елементом побудови власної стратегії розвитку. Це дозволяє вам робити кар'єру і мати можливість продовжити свій професійний розвиток. Набагато простіше досягти успіхів, якщо ви знаєте, що мотивує вас і робить роботу приємною.


Кілька слів про мотивацію

Мотивація - це стимул, заохочення до дії. Вона складається з трьох ключових елементів: напрямки, в якому ми слідуємо, кількості зусиль, прикладених до даного поведінки і наполегливості в досягненні мети. Хороша мотивація змушує нас ставити цілі і наполегливо прагнути до них, неефективна - призводить до зниження активності і до того, що ми не робимо ніяких дій або прикладаємо мінімальні зусилля, не доводимо розпочату до кінця.

Ваша мотивація, в тому числі мотивація до роботи, не постійна. Під впливом досвіду, зовнішніх обставин вона збільшується або послаблюється. Неможливо вказати всі фактори, що впливають на неї, але зазвичай їх можна розділити на дві групи: зовнішні і внутрішні. Першими з них є ті, які не залежать від нас, ми маємо на них обмежений вплив (наприклад, обіцянка підвищення або просування). Друга група тісно пов'язана з нашим досвідом, умінням, характером і звичками. В якійсь мірі ми можемо їх контролювати і формулювати, наприклад, задоволення, що відчувається виконанням якоїсь роботи, або бажання дізнатися щось нове.

Чи не можна сказати, що всіх людей мотивує одне і те ж. Наприклад, одна людина потребує незалежності на роботі, інший - у визнанні своїх досягнень, третій - у вільному робочому графіку. Варто подумати про те, що дійсно важливо для вас, і що допоможе в повній мірі займатися робочими питаннями.

Нижче розглянемо найголовніші мотивуючі чинники.


Оплата праці

Зарплата - один з найважливіших мотиваторів. Люди працюють в першу чергу за винагороду, завдяки якому можуть задовольнити свої потреби, такі як їжа, житло, безпека, медицина, відпочинок. В економічній мотивації має значення рівень винагороди. Він повинен бути відповідним вашим умінням і кваліфікації.


Визнання

Визнання є другим мотивуючим фактором після зарплати. Кожен працівник хоче, щоб результати його були помічені і оцінені. Похвала керівника часто приносить велике почуття задоволення і веде до ще більшої активності. Відсутність похвали означає, що співробітник не бачить сенсу своїх дій і відчуває себе непотрібним.


Досягнення

Завершення роботи над завданням і досягнення наміченої мети - важливе джерело внутрішньої мотивації, особливо для активних і амбітності особистостей. Якщо ви не любите суперництво, віддаєте перевагу повторювані завдання і погано почуваєтеся в нових ситуаціях, цей фактор не так важливий для вас.


Престиж

Для деяких фахівців оцінка інших людей має велике значення. Вони готові вчитися і проходити перекваліфікацію заради популярною і модною професії.


Розвиток

Для більшості розвиток - це можливість купувати нові компетенції за допомогою навчання, участі в конференціях або постановки нових завдань на роботі. Є також люди, які під гаслом «розвиток» розуміють можливість сходження по кар'єрних сходах.


Відносини на роботі

Часто колеги по роботі, начальство також можуть бути відмінними мотиваторами. Позитивна робоча атмосфера в компанії сприяє ефективному виконанню обов'язків.

На закінчення слід зазначити один з факторів, який, на думку вчених, надає найсильніше вплив на внутрішню мотивацію - це інтереси.

Фактори, перераховані вище, є лише деякими зі списку професійних мотиваторів. Потрібно зрозуміти, що їх присутність у відповідних пропорціях може збільшити залученість співробітників, в той час як їх відсутність - привести до зниження професійної активності. Усвідомлення того, що мотивує вас до роботи, допоможе вибрати такі пропозиції про роботу і шляхи розвитку, які принесуть задоволення.