Як перевірити чесність кандидата

Трапляються ситуації, коли резюме шукачів практично однакові, відрізняються іменами і назвами фірм. Таке відбувається з-за того, що зараз в інтернет багато порад на цю тему, прикладів і конкретних інструкцій.

Звичайно, в резюме кандидати вказують лише позитивну інформацію про себе. Перед співбесідою також всі намагаються підготуватися якомога краще.

Головне завдання фахівця з персоналу, який проводить бесіду з потенційним співробітником, розкрити людини, його професійні здібності та якості.

Недобросовісних кандидатів можна помітити вже при першій розмові про роботу, використовуючи для цього спеціальні питання.

Наприклад, запитайте: «Охарактеризуйте начальника зі своєї минулої роботи?», «Що у вашій попередній роботі вам подобалося, а що ні?», «чи Можете ви назвати ситуацію, коли ваші колишні керівники вели себе неправильно щодо підлеглих?». На питання такого типу здобувач повинен відмовитися відповідати, або надати як можна менше інформації. Якщо ж людина відкрито говорить, видає комерційну таємницю, швидше за все він так буде надходити і на новому місці роботи.

Багато про кандидата може свідчити невербальна поведінка: тон розмови, інтонація, зміни характеру промови. Якщо людина обманює, він робить характерні для цього жести: прикриває рот, підносить до обличчя руки, опускає очі і т. д.

Для визначення, чи підходить претендент на посаду чи ні, доцільно використовувати спеціальний комплекс питань і ситуацій, які він повинен пройти. Для кожного профілю використовують окремі кейси.

Важливо перевірити трудову книжку кандидата, чи відповідає вона інформації в резюме.

При пошуку персоналу для рекрутера потрібно чітко визначити, яким вимогам повинен відповідати претендент.

Наступним кроком буде перевірка рекомендацій кандидата. Уникайте стандартних, формальних оцінок, рекомендації в письмовій формі малоефективні, всі вони практично складаються за загальним наприклад. Не рекомендується задавати питання, які предосматривают відповідь «так» чи «немає». Уважним треба бути до кожної дрібниці в розмові з колишнім керівництвом здобувача. Наприклад, задайте питання такого характеру: «Наскільки важливо для колишнього співробітника думку начальства?». Швидше за все, вам скажуть про колишніх конфліктних моментах.

Якщо людина дуже погано себе зарекомендував, його ім'я зберігається в так званих неофіційних «чорних списках».

Можна звернутися до колишнім колегам по роботі кандидата, відділу персоналу.

Вся ця інформація повинна допомогти скласти загальне уявлення про людину, визначити недобросовісних кандидатів та прийняти рішення про працевлаштування.