Bore-out на роботі: що ховається за цим поняттям?

Нудьга на роботі може спіткати кожного. Коли в потоці обов'язків раптово виявляється, що вам нема чого робити, це ідеально відновлює сили і дозволяє відпочити. Однак є професії, де нудьга - це повсякденна реальність. Це призводить до розчарування, а наслідки нагадують ознаки вигорання. Концепція професійного вигорання добре відома. Однак, що таке Bore-out, так звана професійна «іржа» або професійна нудьга? Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися більше!

Нудьга на роботі - про що це?

Синдром професійної «іржі» полягає в тому, що вам здаються нудним своя робота і виконання обов'язків. Зазвичай це відбувається у людей, які роблять не дуже складні або повторювані завдання. Співробітник збентежений, нудний, але не ледачий. Він часто прикидається зайнятим, що призводить до серйозних наслідків для здоров'я.

Хто схильний до Bore-out?

До нудьги схильні в основному, люди, які не завантажені великою кількістю роботи: це офісні працівники, чиновники, люди, що займаються повторюваними, одноманітними, нескладними завданнями. Охоронець, кухар або навіть бухгалтер теж можуть нудьгувати на своїй роботі.

Приклад 1

Тетяна працює на ресепшені в невеликому готелі. Її завдання - приймати дзвінки від клієнтів, зацікавлених в проживанні, і видавати ключі від номера. Роботи як такої мало, телефон дзвонить не дуже часто, тому бувають дні, коли дівчина майже нічого не робить протягом 8 годин. Крім того, її бос заборонив їй користуватися інтернетом,, читати книги або займатися іншими видами діяльності, які можуть зайняти час очікування клієнтів. Таким чином, Тетяна нудьгує більшу частину дня, їй нема чим зайняти себе. Незважаючи на це, вона перевтомлена, пригнічена і у неї стрес від такої роботи.

Приклад 2

Марта працює в кол-центрі таксі, в нічну зміну. Вона отримує багато дзвінків у вихідні дні, але майже нічого не відбувається протягом тижня. Тому у неї багато вільного часу. Марта читає багато книг, дивиться фільми і серіали на роботі. Багато хто думає, що це робота мрії, врешті-решт, можна займатися розвагами протягом 8 годин. На жаль, дівчина повертається з роботи втомлена і незадоволена. Вона хотіла б розвиватися, зробити подальші кроки по кар'єрних сходинках, але це неможливо.

Багато роботодавців знають, що їхні підлеглі виконують нудну роботу, яка полягає в основному в очікуванні. На жаль, незважаючи на це, вони часто забороняють робити що-небудь ще в той час - наприклад, вищезазначене читання або перегляд інтернету. Тому працівникові залишається тільки зануритися в свої думки і нудьгувати.

Варто, однак, підкреслити, що навіть ті співробітники, які мають можливість заповнити свій час, не завжди задоволені такою ситуацією. Читання книг або перегляд фільмів на роботі - мрія багатьох. Проте, часто такі люди також відчувають втому.

В даний час багато уваги приділяється розвитку, багатозадачності, досягненню нових кар'єрних успіхів. Розваги на роботі зовсім не допомагають, а люди, які не розвиваються, часто виявляються в маргінальному становищі. Не дивно, що навіть у такій, здавалося б, комфортній ситуації працівники відчувають синдром професійної «іржі».

Наслідки синдрому Bore-out

Що може викликати синдром Bore-out? Як це відбивається на співробітниках, які нудьгують на роботі?

Працівники, яким нудно на роботі, намагаються зробити все, щоб виглядати перевтомленими. Тому вони роблять свої завдання якомога довше, іноді вони працюють навіть в неробочий час, хоча їх обов'язки не вимагають цього. Такі дії викликають сильний стрес і можуть вплинути на психіку працівника.

Нудьгуючі співробітники соромляться і бояться повідомити про свою проблему керівнику. Він подумає: якщо вам нудно, чи потрібні ви взагалі цій компанії? Таким чином ви продовжуєте робити вигляд, що докладаєте максимум зусиль, але реальність зовсім інша.

Відсутність віри в свої здібності - ще один наслідок нудьги на роботі. Ви робите одноманітні дії, які постійно повторюються, тому починаєте думати, що на більше ви не здатні, і на «нормальній» роботі не впораєтеся.

Життя в умовах стресу, нудьги, браку впевненості в собі може привести до серйозних наслідків для здоров'я. Людина, яка відчуває нудьгу, може страждати від хронічної головної болі або болі в спині, нестачі енергії, хронічної втоми і навіть депресії.

Хоча ви можете подумати протилежне, але люди на роботі хочуть працювати і виконувати свої обов'язки. Мало хто з вас відчуває себе добре, роблячи нудні, повторювані завдання, які не мотивують і не дають шанс для особистого розвитку. Якщо протягом декількох днів ви майже нічого не робите, цілком ймовірно, що начальник швидко знайде для вас додаткові заняття. Не соромтеся і не бійтеся сказати, що обсяг виконуваних вами завдань недостатній для вас. Завдяки цьому ви можете позбутися синдрому нудьги, який, безумовно, не допомагає зміцнити віру у власні сили і стати на шлях до успіху. Варто боротися з цим синдромом, щоб відчувати себе безперечно краще.