Чи варто подружжю працювати в одній компанії?..
Є одна чудова фраза, яка говорить: «щасливий той чоловік, який вранці поспішає на роботу, а ввечері - додому». Сенс її зрозумілий всім: добре, коли вдало складається робота, а ввечері Вас з посмішкою на обличчі зустрічає кохана дружина або чоловік. А як же бути тим парам, які і вранці, і ввечері - завжди разом? Одні скажуть: «Ну це ж чудово і так зворушливо?», Інші ж іронічно посміхнуться або навіть жахнуться: «Та ну, треба ж хоч колись один від одного відпочивати ...» І ті, і інші виявляться в чомусь мають рацію, адже у такого явища, як «кар'єра на двох», як і в будь-якому іншому, є свої переваги і недоліки.
Коли люди хочуть разом не тільки проводити час за вечерею або відпустку, але і працювати – це говорить про те, що вони дуже близькі і хочуть зробити все можливе, щоб бачити один одного якомога частіше. Це добре, та ось тільки спочатку. Вони не замислюються про те, до яких проблем це може привести. Ми не в праві давати Вам поради, але перед тим, як прийняти рішення, переконливо просимо вас зважити всі «за» і «проти». Так як аргументів «за» у вас і так предостатньо, ми зупинимося на підводних каменях.
Розлука для любові, як вітер для багаття...
Продовження цього крилатого вислову відоме всім, але в нашому випадку воно на спрацює, адже подружжю доведеться бачитися 24 години на добу - і на роботі, і вдома, і у відпустці (хіба що ви вирішите провести його в різний час і окремо один від одного, що малоймовірно). І повірте, це випробування не з легких. Для того, щоб його витримати, потрібна або дуже сильна прихильність, або максимум терпіння (краще, коли одне й інше разом). Адже кожна людина в принципі має потребу в особистому просторі (одні в більшій мірі, інші - в меншій), а в даному випадку такої можливості у вас практично не буде.
Коли все зрозуміло без слів...
Коли у подружжя - одна сфера діяльності (це цілком допустимо, якщо вони працюють на одному підприємстві), то це дає їм можливість повністю розуміти один одного (адже пояснювати, чому сьогодні у одного з них поганий настрій або навпаки - вже не доведеться, адже все буде зрозуміло з півслова). В цьому плані спільна трудова діяльність вельми корисна.
Але є і зворотна сторона медалі - прийде час, коли подружжю захочеться поговорити про щось інше, крім роботи, дізнатися щось нове, цікаве - тут вже допоможе тільки різнобічність хобі або захоплень чоловіка і дружини.
Ревнує - значить любить?
Ще однією незаперечною перевагою спільної роботи подружжя є те, що вони знаходяться постійно на виду один у одного - адже це дозволяє уникнути «допитів» на зразок: «а чому ти так затримався (лась)?», «Що це за наради до 9 вечора» і т.д. Як наслідок - ніяких ревнощів і хто ненавидить душу фантазій.
З іншого боку -постійний контроль може пригнічувати іншу людину, і ще гірше - заважати його кар'єрі. Адже в деяких галузях діяльності приходиться дуже часто і тісно контактувати з людьми, і звичайно ж, з представниками протилежної статі (іноді - посміхнутися, іноді - зробити комплімент, буває що і запросити на горнятко кави або вечерю). І якщо це неадекватно сприймається другою половиною - досягти розімння буде практично неможливо.
Соратники або суперники?
Коли мова йде про кар'єру, волею-неволею на думку спадає слово «конкуренція». Адже без неї - нікуди. Треба все зробити добре, часто - краще за інших, щоб домогтися успіху. У нашому випадку, коли чоловік і дружина працюють разом, вони можуть підтримати, перестрахувати, допомогти один одному і це дозволить їм домогтися бажаного набагато швидше. Тут головне не допустити того, щоб ваша половинка «сіла Вам на шию» і не перекладала на Вас всі свої обов'язки. Або ще гірше - щоб не виникло того горезвісного суперництва між вами.
Хто з вас начальник, а хто - підлеглий?
До цього моменту ми розглядали ситуацію, коли подружжя перебувало приблизно на одному рівні службової ієрархії. А як же бути, коли один з них - начальник, а інший - підлеглий. Ось тут часто виникають проблеми і доведеться дуже постаратися, щоб не переносити службові проблеми в сімейні стосунки. Все добре, поки підлеглий виконує завдання начальника правильно, не допускає помилок і все йде як по маслу. Але ми ж з вами прекрасно розуміємо, що так буває далеко не завжди. І коли ваш чоловік (дружина) змушений зробити Вам зауваження, іноді - навіть догану, дуже важко в цей момент сприймати його як керівника (адже він дуже близька вам людина) і реагувати на ситуацію адекватно. Дуже часто все закінчується образами або скандалами (і добре, якщо все буде відбуватися вдома, на кухні, можна навіть розбити пару тарілок, щоб випустити пар, а не на очах у цікавих співробітників, яким після цього ще тиждень буде що обговорювати в курилці).
Звичайно, це не всі труднощі, які можуть виникнути у подружжя, які працюють в одній упряжці. Їх може бути і більше, а ... може і не бути. Все залежить від вас. Якщо ви терплячі і дипломатичні, то ніякі перешкоди не стануть для вас перешкодою.